Dar neseniai straksėjau iš džiaugsmo, prisatydama savo naują žalią namų gyventoją, o dabar dar aukščiau šokinėju, nes turiu… naują grilį!!! Jei pagalvojote, kad radau kažką geresnio, nei Big Green Egg, tai tikrai neatspėjote:) Nes tas naujasis – taip pat žalias kiaušinis, tik diiiidelis!! Toks didelis, kad gal net pati jame sutilpčiau gerai susirangiusi:)

Turbūt stebitės – kam gi tas naujas, ar jau senas nedžiugina? Žinojau, kad to paklausite, bet, žinokit, privalau viską papasakot nuo pradžių, tad atsakymas nebus trumpas!..

Jei mane sekate ir skaitote nuolat, tikrai pamenate, kaip ten buvo su tais griliais mūsų šeimoje… Mano rimto griliavimo „karjera” prasidėjo dar Izraelyje. Tuomet įvyko didžiulis persilaužimas, nes iš kažkokios pigios ir paprastos skardinės „laužavietės” mes išaugome iki…. dujinio!:) Dabar net juokinga, koks man tuomet buvo atradimas tos dujomis kaitinamos grotelės… Kepėm viską, kas po ranka papuolė. Didžiuliame grilyje su prijungtu dujų balionu tilpo net 10kg sveriantis kalakutas, o aš uoliai aiškinau, kad tai yra gyvenimą keičiantis atradimas, ir nėra nieko geresnio nei patogesnio:) Viskas iš pirmo žvilgsnio ir atrodė tobula: ir įkaista greitai ir be jokio vargo, ir grotelės karštos, ir jų gražios žymės ant kepamo maisto lieka, bet visgi…. dūmo kvapo ir skonio tai nėra!! Supratau ilgainiui, kad dujinis grilis, kad ir koks būtų patogus naudojimui, yra visai ne grilis, bet viso labo dujinė orkaitė, stovinti terasoje…. 

Tada mūsų šeima pamažu „užaugo” iki kamado griliaus. Turiu pasakyt, užtrukau ne vieną dieną, kol prie šios minties prirpatinau savo vyra ir jį įtikinau, kad mums reikia keramikinio grilio, ir ne bet kokio, o Big Green Egg. Apie jį buvau tiek skaičiusi ir girdėjusi, kad mylėjau dar iki pirmo pasimatymo, na o kai jau jis atvažiavo, tai mano džiaugsmui tikrai nebuvo ribų! Aš būčiau jį turbūt miegamąjame prie lovos pasistačius, toks geidžiamas jis man buvo:) 

Kai dar tik sprendėm kokio dydžio griliaus mums reikia, pasitarę su vyru nutarėme, jog mūsų šeimai optimalus dydis yra vidutinis. Tiks jis ir nedidelei vakarienei dviems pasigaminti, ir svečių prisikvietus, didesnių porcijų gardėsius pakepinti, – taip mes tada manėm. Mano Medium modelis buvo tas, ant kurio aš mokiausi pajusti keramikinio grilio niuansus. Pirmi steikai, pirmas rūkymas, pirmas lėtas ilgas kepimas žemoje temperatūroje, pirma pica, pirmas desertas, ištrauktas iš po žalio kiaušinio dangčio… O kur dar dūmo skonio kepsniai speiguotą žiemą, kai nupurčius sniegą nuo apkloto, po pusvalandžio jau sėsdavom prie laužu ir vasara kvepiančio stalo… 

Žodžiu, jau po pirmo griliavimo sezono supratau: jei mano namas griūtų ir man galima būtų pasiimti tris daiktus, Big Green Egg tikrai būtų vienas iš tų trijų!

Ilgaliniu visgi mes įsitikinom: mūsų šeimai, kuri dažniausiai prie stalo sėda dviejų asmenų pavidalu, bet kai jau prisikviečia svečių, tai valgytojų ratas išsiplečia iki 10-15, Medium’as nėra pats geriausias pasirinkimas… Dviem žmonėm grilis galėtų būti ir mažesnis, o dešimčiai vidutinio nepakanka! Ir tada aš pasiūliau savo vyrui drąsų, net labai gudrų (na bent man taip atrodo:)) sprendimą: mums reikia… dviejų grilių! Ir būtiniausiai dviejų Big Green Egg, nes rinkoje dar niekas nepagamino nieko geresnio, nieko gražesnio ir nieko labiau patikimo. Nepatikėsit, bet tąkart šeimoje jau nebuvo nė kruopelytės opozicijos – tokie mudu abu su vyru tapom žalių kiaušinių fanai!:) Taip praeitą vasarą mūsų namuose atsirado MiniMax. Modelis, kuris ne tik tobulai tinka mažai šeimai, bet jis dar ir vežiojamas bagažinėje, kur tik prireiktų! Keliavo jis su mumis į sodybas pas draugus, oi kiek planų turim pasivežioti jį ir šiemet:)

Na o Mediumą galiausiai nusprendėme pakeisti į Large. Ir pasakysiu taip: kai šis naujasis milžinas lietingą (sniegingą!) pirmadienio vakarą atkeliavo į mūsų terasą, džiūgavau nė kiek ne mažiau, nei tada, kai pirmąkart sulaukiau pirmojo keramikinio mūsų gyventojo! Matyt viskam savas laikas, bet žiūriu aš į šį didžiulį žalią gražuolį su medinėmis akacijos lentynomis, ir stebiuosi, kodėl tik dabar?:) Large mums tikrai nesudarys kliūčių pavaišinti kad ir tuziną užgriuvusių bičiulių (matot, kaip aš ruošiuosi karantino pabaigai??)! Juk jo grotelės, pritaikius įvairius laikiklius (EGGspanderius), virsta tarsi daugiaaukščiu namu, kai vienu metu gali daryti kad ir penkias skirtingas kepimo funkcijas tame pačiame apvaliame kiaušinyje, naudojant tą pačią kaitrą! Kaip ir daugelis moterų, aš esu multitasking’o  (daug darbų darymo vienu metu) specialistė, tai jau dabar žinau, kad užsikaifuosiu tas grotelių kombinacijas bedėliodama:) 

Kodėl dar Large bene geriausias iš visų Big Green Egg modelių? Ogi todėl, kad tai „pagrindinis”, populiariausias, dažniausiai pasirenkamas, optimaliausias modelis, ir būtent todėl dauguma priedų skirti jam, savotiškam Big Green Egg flagmanui! Toli gražu ne visi gamykliniai priedai (specialios grotelės, indai, laikikliai) sutilps į mažesnius modelius, ne visas funkcijas pilna apimtimi išnaudosi, visada reikės ieškoti kompromisų… O dabar pagaliau į savo naująjį Large galėsiu įtalpinti ovalų špižinį puodą, ir net išmėginti didžiulę plieninę wok keptuvę!! Visi priedai laukia savo eilės išmėginimui, na o aš jums pažadu, kad šiemet grilio receptų mano blog’e tikrai nepritruks!

Na tai ką – atidarom sezoną? Kviečiu šiandien į garstyčių ir klevų sirupo (jį galima pakeisti medumi) padaže marinuotos keptos kalakuto krūtinėlės fiestą! Ir jei visuomet baiminotės, kad kalakuto krūtinėlė gali kepant pernelyg išsausėti, visiškai dėl to nesukite sau galvos: kepant kamado tipo grilyje, mėsa visada išlieka nepaprastai sultinga. Beje, atvėsusią keptą krūtinėlę rytojaus dieną galėsite supjaustyti plonais griežinėliais ir pasidaryti pačių gardžiausių pasaulyje sumuštinių!

Sezono startui reikia nedaug: grilio ir anglių!
Anglys keliauja į žalio kiaušinio angą…
Kalakutienos krūtinėlė parą marinavosi garstyčių ir klevų sirupo padaže
Ant grotelių keliauja paukštiena, padažas, ir verdantis vanduo
Mėsą reikia kas 15 minučių palaistyti skysčiu, o štai antrame aukšte patogu kepti garnyrą – aliejumi pateptas moliūgo riekeles
Pavasarinės salotos – ar reikia ko nors daugiau?
Minkšta ir sultinga kalakutienos krūtinėlė jau paruošta
Liesa, bet labai sultinga kalakutienos mėsa – bene geriausias pasirinkimas vasariškai vakarienei
Jei tik liks kalakutienos krūtinėlės rytojui, panaudokite ją naminiams sumuštiniams
Print Recipe
Grilyje kepta kalakuto krūtinėlė garstyčių padaže
Course Main Dish
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vištiena, grilis
Pasiruošimas 15 min
Laikas 80 min
Pasyvus laikas 24 val
Porcijos
asm
Ingredientai
Kalakutiena
Marinatui
Dar prireiks
Course Main Dish
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis vištiena, grilis
Pasiruošimas 15 min
Laikas 80 min
Pasyvus laikas 24 val
Porcijos
asm
Ingredientai
Kalakutiena
Marinatui
Dar prireiks
Procesas
  1. Kalakuto krūtinėlę nuplaukite, įdėkite į indą (tokį, kuriame mėsa tipls ir nebus likę daug tuščios vietos, tik marinatui. Jei tokio neturite, galite mėsą marinuoti zip lock maišelyje, tik nepamirškit kas kurį laiką apversti maišelio, kad marinatas pasiskirstytų tolygiai).
  2. Sumaišykit visus marinato ingredientus ir supylę ant kalakutienos aptepkite visą paviršių. Palikite marinuotis uždengtame inde šaldytuve apie 24 val (galima ir ilgiau, iki 36 val). Prieš kepant mėsą ištraukite iš šaldytuvo, kad ji pasiektų kambario temperatūrą. Kulinarne virvele apriškite mėsą ją sutvirtindami, taip iškepęs kepsnys bus gražios tolygios formos.
  3. Įkaitinkite Big Green Egg (arba kitokį kamado tipo grilį) iki 180C, įdėkite konvEGGtorių ir paprastas groteles. Mėsą perkelkite į nedidelę skardelę (aš panaudojau Big Green Egg ovalaus špižinio indo dangtį), supilkite visą marinatą. Į indą (šalia mėsos, ne ant mėsos) įpilkite verdančio vandens tiek, kad maždaug būtų 1cm nuo dugno. Verdančio vandens tikrai prireiks papildyti ir kepant, tad turėkite po ranka - kai matysite, kad padažas kepant tirštėja, papildykite skardelę vandeniu.
  4. Kepkite apie 70-80 minučių, arba kol mėsa bus minkšta ir pilnai iškepusi (jei turite mėsos termometrą, viduje mėsos temperatūra turėtų būti ne mažesnė nei 75C). Būtinai maždaug kas 15 minučių palaistykite kepamą mėsą skysčiu iš skardelės, ir jei trūksta, papildykite skystį vandeniu.
  5. Iškepusią mėsą išimkite iš grilio, užklokite aliuminio folija ir leiskite pailsėti apie 10 minučių. Tada nukirpkite ir pašalinkite virvelę ir supjaustę patiekite. Aš kepdama kalakutieną antrame grotelių aukšte (kaip matote nuotraukoje) dar iškepiau ir moliūgo juosteles. Jas kepiau perforuotoje Big Green Egg skardelėje, abi moliūgo griežinėlių puses patepusi alyvuogių aliejaus ir sezamų aliejaus mišiniu bei pabarsčiusi druska ir pipirais. Patiekalą patiekiau su keptais moliūgais ir šviežiomis salotomis.
Pastabos

Tokiu būdu kalakuto krūtinėlę galite išsikepti ir orkaitėje. Kepimo procesas toks pats, orkaitės temperatūra taip pat 180C.

Recepto šaltinis - Kwestia Smaku. 

Receptas sukurtas bendradarbiaujant su Big Green Egg. #reklama

Komentarų apie "Naujo grilio istorijos. Kepta kalakuto krūtinėlė garstyčių padaže": 2

  1. Nida:

    Oi kaip gerai, aš turiu abu – ir Minimmax, ir Lage, tai priklausomai nuo kiekio maisto naudoju pakaitomis 🙂

  2. Mindaugas:

    Nida,džiugu dėl Large BGE. Turiu BGE Minimax😊bandysime receptus prisitaikyti😊

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *