Nepatikėsit, bet būna taip: atsikeli vieną diena ryte, ir sužinai, kad tapai knygos autore. Taip taip, tikros knygos. Su viršeliu, IBSN kodu,  ir beveik 160 puslapių teksto. Mano pačios parašyto. Tačiau man nežinant išleisto. Stebuklai, tiesa?… Turiu padėkoti už tokią staigmeną vienam žmogui, iš kurio niekaip nesitikėjau nei šio, nei kitokių stebuklų…. 🙂

Nidos knyga

Tad štai atšvęsti tam nepaprastai įdomiam debiutui rengiu vakarėlį. Kepu tortus, pyragus, gaminu savo firminį svogūnų pyragą, šparagų tartą, kepsiu avies koją, marinuotą vyne, saldžias bulves, spirginsiu krevetes… Bus keletas naujų patiekalų, kuriuos aprašysiu, kai tik juos nufotografuosiu, ir kai įsitikinsiu, kad jie verti jūsų teismo:)

O kol kas – šparagai. Paprasti, nes gėris dažnai slypi paprastume. Natūralūs, nesugadinti malant, pjaustant ar dar kaip nors išsidirbinėjant. Paruošiami per penkias minutes ir labai tinkami Atvelykiui:) Nes tai puiki proga sunaudoti nudažytus ir nesuvalgytus margučius:)

sparagai mimoza

Šparagai “Mimoza” (8 žmonėms)

3 kietai virti dideli kiaušiniai

2 riekės išdžiūvusios baltos duonos

48 šparagai

1 pakelis sviesto (200g)

Žiupsnis druskos, pipirų

1/2 puodelio smulkiai sukapotų petražolių

Citrinos sulčių

Kiaušinius nulupame ir atskiriame baltymus nuo trynių. Susmulkiname atskirai baltymus, ir atskirai trynius.

Virtuviniu kombainu pulsuojančiais judesiais sutrupiname sudžiūvusią duoną iki stambokų trupinių.

Šparagus išverdame (3-5 minutes) pasūdytame vandenyje, kol jie suminkštėja. Perliejam šaltu vandeniu, kad išlaikytų žalią spalvą ir nepatamsėtų.

Keptuvėje įkaitiname sviestą. Kai jis pradeda putoti, suverčiame trupinius ir maišant kepiname, kol šie įgauna auksinį atspalvį. Tik neperkepame – nes trupniai labai greitai pasidarys juodi! Nepamirškit, kad net išjungus ugnį ir išbėrus trupinius į lėkštę, jie dar kurį laiką keps, tad išjunkite ugnį kol jie gražios gelsvos spalvos. Iškepusius trupinius išberiame į dubenį ir minutę atvėsiname.

Keptus trupinius sumaišome su petražolėmis ir kiaušinių baltymais, įberiame šiek tiek druskos (pagal skonį).

Šparagus nusausiname virtuviniu rankšluosčiu, sudedame ant pašildytos lėkštės, pašlakstome citrinos sultimis. Pabarstome trupinių mišiniu, ant viršaus pabarstome smulkintais tryniais. Pateikiame šiltus.

sparagai su kiausiniais ir dziuvesiais

Receptas iš J. Hobbs knygos “Scrumptious food for family and friends”.

 

 1. Nida:

  Labai ačiū visiems už sveikinimus. Tikrai puikus jausimas. Kadangi pati šio projekto neplanavau, platinimu reikės pasirūpinti kai grįšiu į Lietuvą, balandžio pabaigoje. Tada pranešiu kur galima įsigyti. Labai labai ačiū visiems už palaikymą.

 2. Segebutė:

  Sveikinimai! Tikrai nuostabus įvykis, atrasti savo vardą ant išleistos knygos. Nekantrauju susirasti ją ir perskaityti.

 3. Dovilė:

  Nida, aš šiandien pagalvojau, kad esi labai gera savo vyro žmona ir labai jo darbe padedi. Tik bijau, kad teks tame Izraelyje dabar ilgam užstrigti;-)))) Ai, kaip ten bebūtų, viskas fainai išėjo su ta knyga.
  O patiekalas fainas man, bet mano šeimai išvis netinka. Jau mano dukra pradėjo siautėti dėl pernelyg sveiko maisto;-) Pavargo mergaitė nuo mano atostoginių sveikų patiekalų.

 4. Daiva:

  Nidut, prisidedu prie sveikinimų. Tu to nusipelnei, ir dar daugiau. Pagarba knygos autoriui už toookį siurprizą!Drįstu ir aš pasvajoti apie šią knygą…:)

 5. Sigita:

  Kaip smagu! Nida o tą tekstą knygje mes bent jau galim paskaityti, na bent truputi “paragauti” 🙂

 6. grita:

  Siveikinu,tikiuosi,kad knyga paisieks Lietuva ir mes turesim proga ja paskaityti.Sparagai yra nuostabu,tik pas mus uz lango puga ir apie juos telieka pasvajoti.

 7. Nida:

  Būtent, Dalia, negalėjau atsitokėti kurį laiką:) Paskui apsidžiaugiau. Bet labiausiai turbūt džiaugiaisi ir didžiuojasi šiuo kūriniu mano vyras:)

 8. Nida:

  Ačiū, Vita! Tikrai kad nerealus… Pavydžiu žmonėms fantazijos ir gebėjimo kitiems daryti siurprizus….

 9. Nida:

  Dėkui Lina:) Deja, nežinau…:) Kol kas siurprizas pristatytas tik man – keliasdešimt kopijų. Dar nespėjau paklaust apie knygynus:)

 10. Lina:

  Nida, sveikinu!!! Cia tai siurprizas!!! Super! Ar jau yra knygynuose?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.