Šį tortą gaminau praeitą savaitgalį – turėjau progą švęsti, mat mūsų namuose atsirado dar viena nauja erdvė: terasa! Tai buvo projektas, sugalvotas per karantiną, įgyvendintas padidintu tempu, o kol bus pilnai pabaigtas, apželdintas, apdėliotas baldais ir kitais atributais, buvo proga atšvęsti pirmo etapo pabaigą:)

Kadangi už darbą ir už (kaimynų) kantrybę turėjau daug kam padėkoti, pasirinkau šį (beveik) nekeptą gaivų tortą su trešnėmis. Planavau jį daryti ilgokai, trešnių sezonas beveik pasibaigė (įvežtinių, turiu minty, bet prasidėjo tikrų lietuviškų!), o mėgavomės juo kelias dienas, leipdami iš karščio. Vasarą būtent tokie ir turi būti desertai: neriebūs, nesaldūs ir šalti, tiesiai iš šaldytuvo:)

Tortas labai didelis, drąsiai gaminkite iš pusės kiekio, jei maitinsite mažesnę nei 10 žmonių kompaniją:) Bet nesunkiai pagaminamas, puikiai gali stovėti kelias dienas šaldytuyve. 

Trešnių tortas – kalnas raudonų prisirpusių uogų ant jo viršaus
sodraus šokolado sluoksnis, saldžios panakotos sluoksnis ir gaivinanti trešnių kepurė
Nesaldus ir gaivus vasariškas desertas
Tortas labai lengvai transportuojamas ir dalinamas porcijomis, tinka didesnei kompanijai
Print Recipe
Šokolado, panakotos ir trešnių pyragas
Tai didžiulis pyragas, kurio pakaks pulkui žmonių. Gaivus iki svaigulio, ne per saldus, labai tinkantis karštoms vasaros dienoms.
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Porcijos
asm
Ingredientai
Šokoladiniam pagrindui
Panacotta sluoksniui
Trešnių ir žele sluoksniui
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Porcijos
asm
Ingredientai
Šokoladiniam pagrindui
Panacotta sluoksniui
Trešnių ir žele sluoksniui
Procesas
  1. Visi ingredientai turi būti kambario temperatūros. Paruoškite kepimui keturkampę formą (25x38 cm): dugną išklokite pergamentiniu popieriumi. Įlkaitinkite orkaitę iki 160C (be apipūtimo funkcijos).
  2. Dideliame dubenyje sumaišykite kefyrą, kavą, aliejų, vanilę, kiaušinį ir cukrų (tik sumaišykit, jokiais būdais NEPLAKITE). Įdubenį suberkite miltus, kakavą, kepimo miltelius, sodą ir druską. Labai švelniai sumaišykite, neplakdami, tik kol susijungs ingredientai. Tešlą supilkite į kepimo formą (tešla bus skysta, ir jos sluoksnis bus labai plonas) ir kepkite apie 20-25 min., arba kol įkišę medinį pagaliuką jį ištrauksite sausą. Atvėsinkite pilnai.
  3. Pasiruoškite pannacotta masę: Želatiną suberkite į mažą indelį ir supilkite pusę stiklinės vandens. Palikite pabrinkti apie 10 min. Į vidutinio dydžio puodą supilkite pieną, grietinėlę, jogurtą, suberkite cukrų ir sudėkite vanilę. Užkaiskite ant silpnos ugnies. Kaitinkite kol masė sušils ir cukrus visiškai ištirps. Padėkite masę atvėsti ir šiek tiek sutirštėti*, tada supilkite ant šokoladinio pagrindo ir padėkite į šaldytuvą sukietėti.
  4. Trešnes nuplaukite, išimlkite kauliukus, perpjaukite pusiau. Vyšnių žele miltelius ištirpinkite 1,2 litre šilto vandens, atvėsinkite. Trešnes sudėkite ant panacotta sluoksnio, užpilkite puse kiekio vyšnių žele, padėkite į šaldytuvą sustingti. Tada supilkite likusią dalį žele ir palikite pilnai sustingti.
Pastabos

*Jei panacotta masę ant pagrindo supilsite pernelyg skystą, ji susigers į šokolado pagrindą. 

Recepto šaltinis - Moje Wypieki

  1. Nida:

    Malonu, Aušra, kad patiko – o ir idėja padaryti tris tortus iš šios normos yra piuiki. Šaldyti nebandžiau, bet jei kas nors bandė, gal parašys.

  2. Ausra:

    dekoju uz recepta- ismeginom 🙂 biskvitas tikrai labai sodraus skonio.Gaminau 3 mazus tortukus is sios normos. Kazin ar galima torta uzsaldyti kaip putesini ir vel atsildzius valgyt? gal kas megino?

  3. Nida:

    Laura, ačiū, kad pasidalinot savo patirtimi. Dėkui, kad skaitot ir kad gaminat:)

  4. Laura:

    Gaminau šį tortą į 26cm skersmens atsegamą formą. Kadangi dariau pilną porciją, tai biskvito sluoksnis buvo gana neplonas, pakepiau 5 minutėmis ilgiau ir jis buvo tiesiog nuostabus. Panna cota irgi gana solidi. Mažiausiai garbės, bet ne prasčiausiai atrodė viršutinis sluoksnis su žele. Nes trešnių įdėjau gana nemažai, tik jau formos aukščio pritrūko, kad tilptų visas pasiruoštas tūris. Nieko, vaikai tik apsidžiaugė, kai vyšnių žele užšaldžiau tiesiog puodeliuose 🙂
    Tortas tikrai puikus, su puikia galimybe improvizuoti, ką dėti ant viršaus. Įsivaizduoju, kad mangų tyrė irgi turėtų skambėti puikiai 🙂
    Ačiū už puikų receptą! 🙂

  5. Nida:

    Simona, išbrinkusią želatiną sudedate į pašildytus likusius ingredientus (pieną, jogurtą, grietinėlę, cukrų, vanilę). Tik neleiskit užvirti, kaitinkit kol ištirps cukrus, ir kad tokiame šiltame skystyje želatinai lengviau tirtpti būtų.

  6. Simona:

    Sveiki,
    Gaminant pannacotta kada reikia supilti isbrinkusia zelatina, na sumaisyti ja su likusiais produktais? Aciu

  7. Nida:

    Indre, žinoma laisvai galima. Tik naudočiau šokoladinius sausainius su sviestu:)

  8. Indrė:

    Ačiū už puikų receptą! O jei naudoti nekeptą pagrindą, pvz. iš sausainių trupinių su lydytu sviestu?

  9. Nida:

    Hm, Simona, mėginu sugalvoti ekspromtu:) Jums bet kuriuo atveju reikia tokio pat kiekio skysčio (su kava ar be jos), tai aš greičiausiai pilčiau arba vandenį, arba pieną… Galbūt šokoladinio sluoksnio spalva bus kiek blyškesnė, bet šokolado skonį duos kakava. P.S. Beje kavos šiame kepinyje visiškai nesijaučia:) Jei nežinočiau, kad jos pyliau, nieku gyvu neatspėčiau ragaudama:)

  10. Simona:

    Laba diena,sakykit ar galima kazkuom pakeisti kava?niekada jos nevartojau net kepiniuose.tai ir si karta noretusi praleisti.

  11. Nida:

    Giedre, net nežinau kaip čia apskaičiuoti geriau… Vizualiai sakyčiau, kad 24cm apvaliai formai reiktų kokio trečdalio šio kiekio. Bet tikrai sakau iš akies, nes dariau pilną porciją, ir ji buvo didelė… Na blogiausiu atveju, pasirinkus kitokius matmenis, sluoksniai bus kitokie – didesni arba mažesni:)

  12. Nida:

    Dalia, naudoti galite bet kokią, tikrai nėra skirtumo! Svarbiausia čia želės stuprumas, tad rinkitės tokią, kurios kiekis skirtas 500ml vandens. O kaip ji gaminama (pakaitinant ar tik ištirpinant) – tikrai nėra jokio skirtumo. Visvien prieš pilant ant torto, ją atšaldysite.

  13. Giedrė:

    Gerb.Nida,
    Dėkoju už receptą.
    Kokio dydžio kepimo formą būtų tinkama šiam kiekiui?Gal patarsite,kaip reiktų apskaičiuoti produktų kiekius pvz.24 cm kepimo formai?

  14. Dalia:

    Miela Nida, noriu pasitikslinti ar reikia imti ta Oetker želatina kurios nereik kaitinti ar ta senovinė, kurią reik pakaitinti kad ji issilydytu? Ačiū.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *