Pamenate kaip vasarą norėjosi saulėtas dienas pradėti į blenderį įmetus saują špinatų, bananą, šliūkštelti ką tik iš šaldytuvo ištraukto pieno, pastiprinti riešutų sviestu, ir nepagailėjus ledukų išplakti putojantį gaivinantį pusrytinį kokteilį? Kai už lango speigas ar dargana, jums turbūt šalta darosi vien nuo tokios minties, tiesa? Tai žinokit, kad jūs ne vieni tokie. Ir būtent todėl pasaulyje dabar ima populiarėti karšti pusrytiniai kokteiliai (smoothies).

Apskritai pusrytinių kokteilių idėją paskleidė prisiekę sveikuoliai. Nes nėra nieko paprasčiau (ir greičiau), negu į vieną stiklinę sudėti ir iki puruimo suplakti (beveik) viską, ko reikia tinkamai subalansuotam pusryčių daviniui: baltymų, vitaminų, riebalų, skaidulų ir energijos. Ne visi turi laiko omletams ar avižinių dribsnių košei, bet tik pasakykit kam, kad jūs neturite laiko išgerti stiklinę gardaus maistingo tiršto gėrimo, ir jus visi užbadys pirštais:)

Taigi ar lauksi dabar pavasario, kad pasistiprintum vitaminų ir naudingų medžiagų pilnu pusrytiniu kokteiliu? Žiemos sezonas irgi visai tinkamas plakti gėrimus, tiesa, šiltus arba net karštus, o šaltas metas tuo ir žavus, kad būtent žiemą mus traukia šildantys prieskoniai: imbieras, ciberžolė, cinamonas, gvazdikėliai, muškatas, šokoladas…. Ir visi šie prieskoniai akimirksniu gali pavirsti vis kito šildančio pusrytinio energijos gėrimui cinkeliu!

Reikia žinoti keletą naudingų patarimų, kad saugiai mėgautumėtės žieminiais šiltais (karštais) kokteiliais. Jei kada mėginote suplakti kokteiline (ypač rankiniu plakikliu) kokį karštą gėrimą, turbūt žinote, kuo tai gali pasibaigti?… Pamenu, šioje srityje geriausią pamoką gavau kai rankiniu plakikliu „suplakiau” karšto pieno ir Nesquick kokteilį tada dar darželinukei savo dukrai. Užmaunamas to plakiklio dangtelis kaip šovė į orą, tai kakavą nuo sienų ir lubų dar ploviau kelias savaites…. Todėl turėkite omeny, kad ruošdami karštą kokteilį, visus ingredientus pradžioje sumaišykite su nedidele dalimi šalto skysčio (vandens arba pieno – augalinio ar gyvulinio), ir tik pabaigoje supilkite pakaitintą (ne užvirintą!) likusį pieną, ir atsargiai viską išmaišykite šaukštu.

Jei visvien baiminatės fizikinio dėsnio, kuris įvyksta kai karšti garai sukuria didelį spaudimą uždengto indo viduje, ir nenorite šio dėsnio patikrinti savo kailiu, nepamirškite, kad yra dar toks prietaisas kaip „stick blender”, arba į puodą įkišamas blenderis, skirtas karštoms sriuboms plakti. Jis šiuo atveju bene saugiausias prietaisas jūsų karšto kokteilio gamybai.

Šilto kokteilio bazei naudokite pieną (karvės arba augalinį – kokosų, migdolų, avižų) arba, pavyzdžiui, karštą kavą ar arbatą. Kokteilių mėgėjai savo spintelėse tikriausiai turi ir augalinių baltymų miltelių, kurie suteikia sotumo jausmo, tačiau jei jūs miltelių nepripažįstate, pakeiskite juos minkštu tofu sūriu: suplaktas jis suteiks kokteiliui tirštumo, o jums – gerą dozę augalinių baltymų. Man patinka į kokteilį plakant įmaišyti avižininų dribsnių, tačiau juos galima keisti bolivinių balandų (kynvų) dribsniais arba chia sėklomis, riešutais, kanapių ar linų sėklomis…

Pamėginkite į kokteilį įmaišyti kepto moliūgo – jis ne tik nudažys kokteilį skaisčiai geltona spalva, bet ir padarys gėrimo tekstūrą maloniai tirštą. Aš žiemą moliūgo skonius galiu jausti visuose be išimties patiekaluose…

Na ir galiausiai, neužmirškite natūralių skaidulų, kurių mums visada trūksta, kad ir kaip sveikai besimaitintumėm… Jūsų organizmas atsidėkos pagerėjusiu virškinimu ir geresne nuotaika! Tik nepamirškite, kad skaidulos naudingiausios tada, kai jos brinksta jūsų skrandyje, o ne stiklinėje, tad susiplakę kokteilį su skaidulomis, jį išgerkite ilgai nedelsę.

Karšti pusrytiniai kokteiliai – nauja mada, užkariaujanti pasaulį

Šiltas pusrytinis „moliūgų pyrago” kokteilis

Šis kokteilis – lyg legendinis moliūgų pyragas (pumpkin pie), patiektas stiklinėje:) Žinoma, be pridėtinio cukraus, be plaktos grietinėlės ir kitų visai jums nereikalingų kalorijų:) Moliūguose gausu beta karotinų, todėl jie gerina regėjimą, be to, praturtina mūsų organizmą geležimi ir mineralais. O ir šiaip, žiemos sezonas be moliūų ar obuolių pyragų – tai anoks čia sezonas… 🙂

  • 1 stiklinė pieno (gyvulinio ar augalinio, aš naudojau nesaldintą migdolų)
  • 3/4 stiklinės sutrintų orkaitėje keptų moliūgų
  • 1 šaukštas riešutų sviesto (naudojau anakardžių)
  • Žiupsnelis tarkuoto muškato riešuto
  • Šiek tiek didesnis žiupsnelis maltų gvazdikėlių
  • ½ šaukštelio vanilės pastos
  • 1 šaukštelis klevų sirupo (arba medaus)
  • 1 šaukštelis skaidulų (naudojau Fiber Neuro – jos sudėtyje turi linų sėmenų ir migdolų)
Karštą moliūgų pyrago skonio kokteilį pasigaminsite per minutę
Keptas moliūgas sutirštins kokteilį, nudažys skaisčiai geltona spalva ir praturtins naudingomis medžiagomis

Šiltas pusrytinis kokteilis su bananais ir šokoladu

Šis kokteilis savo skoniu labai primena gardžiąją bananų duoną! Tai ar gali būti malonesnė dienos pradžia nei stiklinė štai tokio ne tik skanaus, bet dar ir subalansuoto gėrimo?? Bananuose ir avižose esantis vitaminas B6 geba prigaminti pakankamą kiekį seratonino, o jo reikia, kad net blogiausias oras nesugadintų mums geros nuotaikos visą dieną!

  • 1 stiklinė pieno (gyvulinio ar augalinio, aš naudojau nesaldintą migdolų)
  • 2 šaukštai šalto vandens
  • 1 šaukštas augalinių baltymų (galite naudoti tofu)
  • 1/4 stiklinės avižinių dribsnių
  • 1 šaukštas kakavos miltelių
  • 1 bananas, supjaustytas
  • 1/4 šaukštelio vanilės ekstrakto
  • 1 datulė be kauliuko
  • 1 šaukštelis skaidulų (naudojau Fiber PH Balance – jos sudėtyje turi magnio, kuris mažina nuovargį)

Mažame puode pašildykite pieną iki norimos temperatūros (tik neužvirinkite).

Į blenderio indą sudėkite visus likusius ingredientus ir išplakite iki vientisos masės. Supilkite pašildytą pieną ir išmaišykite šaukštu prieš perpildami į stiklinę.

Bananų duonos skonio šokoladinis pusrytinis kokteilis ir sušildys, ir pasotins
Banani, kakava, avižiniai dribsniai ir skaidulos – geros dienos pradžiai

Komentarų apie "Šilti pusrytiniai kokteiliai": 2

  1. Nida:

    Sveiki, teko, žinoma. Net ir šiame bloge esu aprašiusi (pvz kepdama duoną, kurios nereikia minkyti, tokį naudoju). Reikia su jais tik atsargiai elgtis, nedėti karšto maisto į šaltą indą, karšto indo nekišti po vandeniu, indą išmirkinti… Bet šiaip viskas OK, molyje keptas maistas turi savo privalumų, ypač kai kalba eina apie sultingumą.

  2. Anonimas:

    Truputį ne į temą, bet apie maisto gaminimą:) gal teko naudoti ar gaminote „romietiškame puode”, kokie būtų atsiliepimai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *