Valiooo!! Pavasario sezoną jau galima užskaityti atidarytu, nes pirmas rabarbarų pyragas iškeptas (ir jau suvalgytas!:)). Pavasaris apskritai yra metas, kai sezoną galima atidarinėti vos ne kasdien: tai pirmaisiais šaltibarščiais, tai pirmaisiais šparagais, tai pirmaisiais rabarbarais!:) Šis, beje, saldusis atidarymas – pats maloniausias:)

Žinot, yra tokių receptų, kurie kažkaip prilimpa. Jie tinka visiems. Jie tokie populiarūs, kad tampa kone kiekvieno, tuo receptu pasinaudojusio, gyvenimo dalimi. Pavyzdžiui, prancūziškas obuolių pyragas, kurį turbūt (ir ne po vieną kartą) iškepė jau pusė Lietuvos:) Ir kepa kiekvieną sezoną toliau, ir rašo, koks šis kepinys nepakartojamas. Tai vienas paprasčiausių receptų šiame blog’e, bet matyt dėl to toks visiems tinkantis ir patinkantis. Mandrystėmis smagu užsiimti karts nuo karto, bet kasdien namuose norisi jaukumo, paprastumo ir „naminiškumo”…. 

Kažkaip turiu įtarimą, kad šios dienos receptas bus toks pats populiarus kaip tas obuolinis, prancūziškas:) Šis taip pat toks elementarus, kad net drovu daug didžiuotis:) Ta nepakartojama rabarbarų rūgštelė, persipynus su tešlos purumu (o purumą suteiks kefyras!), ir traškūs saldūs trupiniai ant viršaus… Na tai ir yra kažkas tokio kabančio ore, o gal kažkur širdyje ar smegenyse, sukuriančio nieko daugiau, tik paprasčiausią komfortą. 

Išbandykit, atidarykit rabarbarų sezoną ir jūs!:)

Rabarbarų pyragas su saldžiais trupiniais
Minkštas, purus, saikingai saldus, maloniai rūgštus… Toks ir turi būti klasikinis pyragas su rabarbarais
Print Recipe
Rabarbarų pyragas su trupiniais
Minkštas, purus iki negalėjimo, gaivus ir nesunkus, su malonia rabarbarų rūgštele. Klasika, kurios norisi turėti visada, bet kokiai progai, ir be progos.
Course Desertai
Virtuvė Britų
Raktažodis kepiniai, rabarbarai
Pasiruošimas 20 min
Laikas 1 valanda
Porcijos
Ingredientai
Trupiniams
Pyrago tešlai
Course Desertai
Virtuvė Britų
Raktažodis kepiniai, rabarbarai
Pasiruošimas 20 min
Laikas 1 valanda
Porcijos
Ingredientai
Trupiniams
Pyrago tešlai
Procesas
  1. Visi pyrago tešlai skirti ingredientai turi būti kambario temperatūros. Orkaitę įkaitinkite iki 170C temperatūros (be apipūtimo funkcijos). Paruoškite pyragui kepimo formą (25cm diametro), išklokite pergamentiniu popieriumi.
  2. Pasigaminkite trupinių masę: visus birius ingredientus sumaišykite, tada sudėkite gabalėliais supjaustytą sviestą ir pirštų galais sutrinkite, nesistengiant labai uoliai, kad susiformuotų šlapi trupiniai. Padėkite šį indą su trupinių mase į šaldytuvą kol prireiks.
  3. Kombaino inde iki minkštumo išsukite sviestą su cukrumi (užtruksite apie 8 minutes, masė turi būti balkšva ir labai puri). Muškite po vieną kiaušinį ir plakite toliau, kol tas kiaušinis visiškai įsimaišys į tešlą, tik tada muškite kitą. Įmaišykiite vanilę, ir dar minutę kitą gerai išsukite.
  4. Visus birius ingredientus - miltus, kepimo miltelius, sodą - išmaišykite tarpusavy (idealu, jei persijosite), ir labai švelniai įmaišykite į sviesto masę, tada supilkite kefyrą ir vėl itin trumpai išmaišykite. Subėrę miltus nesistenkite pernelyg ilgai tešlos maišyti, antraip pyragas iškepęs taps kietas.
  5. Tešlą supilkite į kepimo formą. Sulyginkite viršų ir sudėkite ant tešlos pjaustytus rabarbarus. And viršaus pabarstykite tešlos trupiniais. Kepkite apie 60 minučių, arba kol patikrinę mediniu pagaliuku jį ištrauksite sausą. Išimkite iškepusį pyragą ir pilnai atvėsinkite ant grotelių. Prieš patiekdami galite pabbarstyti cukraus pudra.
Pastabos

Recepto šaltinis - Food to Love

  1. Nida:

    Danute, dabar tiksliai ir nepamenu kurią konkrečiai formą naudojau, turiu ne vieną ir visos jos skirtingų dydžių, bet net jei ta, kurioje kepiau, 28cm skersmens buvo, tai tie 3cm diametre nelabai skirtumą darytų. Gal kiti mėgino į visai nedidelę formą tešlą sutalpinti, pvz., 18-20cm. Tada gal ir per kraštus galėjo lipti. Man iki kraštų dar toloka buvo…

  2. Danutė:

    Laba diena, Nida,
    Ar tikrai pyrago forma 25 cm skersmens? Jūsų nuotraukoje atrodo lyg būtų didesnė, bent 28 cm.
    Man irgi kaip rašo komentaruose ta forma pasirodė per maža ir tešla lipo per kraštus.

  3. Gabrielė:

    Sveiki, kuo galėčiau pakeisti migdolų miltus? O gal išvis galėčiau jų atsisakyti nesugadindama pirminio pyrago skonio? 🙂

  4. Nida:

    Katažyna, drąsiai keiskit natūralaus skonio jogurtu arba kokia labai neriebia grietine (12-15%). Grietinėlė netiks, nes reikia rūgščios terpės sodai suveikti:)

  5. Katažyna:

    Sveiki, kuo galima pakeisti kefyrą? Gal jogurtu ar grietinele? Ar vis gi be kefyro pyragas nebus toks skanus kaip atrodo?:)

  6. Nida:

    Simona, kaip faina!!! O dėl migdolų miltų – labai teisingai padarėt, aš visada smulkinu pati, tada ir nusprendžiu kokią konsistenciją pasidaryti:) Man patinka, kai jaučiasi grūdeliai.

  7. Simona:

    Be galo skanus pyragas, kartosiu ir kartosiu. Mano tešla nebuvo tokia tamsi kaip Jūsų nuotraukoje, nežinau kodėl, bet nei skoniu nei tekstūra tikrai nenusivyliau. Trupiniams neturėjau migdolų miltų, tai pasismulkinau paprastų migdolų ir tikrai viskas pavyko puikiai, ačiū už receptą 🙂

  8. Nida:

    Danute, labai sunku atsakyti į klausimą „kokio tirštumo tešla”. Kaip grietinės neišeina pasakyt, nes ta grietinė būna nuo…iki. Riebesnė – tiršta, liesesnė – skystesnė. Na o dėl kepimo – nurodžiau temperatūrą ir orkaitės rėžimą, kuriame pati kepiau. Rezultatą matote nuotraukoje. Ar jūsų orkaitė tikslią temperatūrą rodo, aš nežinau. Norėčiau tikėti, kad kiekviena savo orkaitę pažįstate ir pasireguliuojate tiek kepimo laiką, tiek karštį, jei mano pasiūlyti parametrai netinka.

  9. Danute:

    pirmas klausimas – kodėl rekomenduojate kepti orkaitėje be apipūtimo funkcijos? Kepu, pyragas dar orkaitėje, bet kažkodėl vidus įdubo, o per kraštus vienoje pusėje tešla išlindo ant trupinių masės ( kaip geizeris).
    Gal kad aš truputį sumakalavau tešlos paruošimo eigą ir gal per daug pridėjau miltų. kokio tirštumo turi būti tešla – kaip grietinės?

  10. Nida:

    Lina, dėkui, kad pasidalinot savo patirtim, labai svarbu tą turėti omeny: jei forma mažesnė ir pyrago tūris didesnis (storesnis), tai savaime aišku, reikės kepti ilgiau. Todėl visokie kitokie ženklai labai svarbūs visada: apskrudimas, medinis pagaliukas, įkištas patikrinimui ar jau iškepė, jei pernelyg viršus kepa, pridengimas folija… Čia jau kūrybiškai ir pagal situaciją elgtis reikėtų, nepasikliauti aklai receptais ir siūloma kepimo trukme. Reikia akį laikyti visada:)

  11. Lina:

    Nida, pyragas nuostabaus skonio! Bet aš,kaip ir Rasa, kepiau dvi valandas 🙈. Nes forma pasirinkau mažesnę. Ir į pagrindinę tešlą dėjau tik 150g cukraus. Man saldumo pilnai pakako. Ačiū už receptą!

  12. Nida:

    Joooo, Emi, aš jau du kartus kepai, ir dabatr surišus rankas laikausi, kad tik vėl nekepčiau, nes gi ir suvalgysiu 🙂

  13. Nida:

    Rasa, tikrai, su konditerija daugiau reikalų…. Mėsa lengviau ir paprasčiau, o va pyraguose kiekviena detalė svarbi:) Sėkmės ateityje:)

  14. Rasa:

    Nida, labai ačiū už atsakymą. Skarda buvo 25cm skersmens. Vadinasi per žema temperatūra. Nesu įgudusi saldumynų kepėja, retai kepu kažką saldaus. Mėsos patiekalus mėgstu lėtai kepti žemoj temperatūroje, tai nebuvo labai svarbi tiksli temperatūra. O va čia ir „išlindo” paklaida😄 Ir sakyčiau, labai jau didelė ta paklaida tarp pramoninės ir mėgėjiškos orkaitės. Reikia turėt omeny! Ačiū dar kartą.

  15. Nida:

    Rasa, gali būti kelios priežastys: nežinau kokių išmatavimų formoje kepėt, jei siauresnėje ir pyrago masės buvo daugiau (storesnis pyragas), jis galėjo kepti ilgiau. Pyragą tikrai reikėjo padėti orkaitės viduryje, ne apačioje. Dar vienas dalykas, nežinia ar jūsų orkaitė išties įkaista iki tiek, kiek rodo termometras. Reta nepramoninė orkaitė yra tiksli, nukrypimas dažnai būna 10-30 laipsnių, tad savo orkaitę reikia pajausti ir atitinkamai su ja elgtis… Man susidaro įspūdis kad tiesiog temperatūra buvo per žema. Bet džigu, kad net ir po dviejų valandų kepimo pyragas buvo purus ir minkštas:)

  16. Rasa:

    Pagaliau iškeptas! Pagaliau, nes kažkodėl po valandos kepimo 170 karštyje pyragas visas vis dar liūliavo… Kažin kodėl? Kepiau be vėjelio orkaitės apačioj (gal reikėjo dėti ant vidurio lygio), rabarbarų darže tiek, kiek reikia neturėjau, tai 300g dėjau. Žodžiu, šiek tiek padidinau karštį iki 180 ir kepiau dar valandą 😄. Rezultatas puikus! Pyragas purus, nesukrito. Tik galvoju, kaip čia kitą kartą reiks daryt… Ką Jūsų nuomone, padariau ne taip?

  17. Nida:

    ten mililitrai turi būti to kefyro:) klaida mano, pataisiau:) Atsiprašau ir ačiū, kad pastebėjote.

  18. Vilma:

    Kefyra gramais sunku pamatuot:) . Kolio tirstumo tesla turi buti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *