Tel Avive šiandien prasidėjo ruduo. Galima sakyt, net žiema prasidėjo, nes tokio vėjo ūžimo neteko girdėti jau seniai. Į dangų pakilo jėgos aitvarai, o einant į kiemą teko apsisiausti šaliu ir net paieškoti drabužių ilgomis rankovėmis:) Tiesa, ta “žiema” su temperatūra +25C tik vienai dienai atkeliavo, ir rytoj, sako, vėl bus atšilimas.

figu pyragelis-4_LR

Tokią dieną kaip ši – geras metas pasilepinti šiltu pyragėliu su rikotos sūriu ir figomis. Iš tikrųjų tas pyragėlis gavosi netyčia, nes kepant svogūnų pyragą pagal šį receptą, liko truputėlis tešlos (nes dariau 1.5 porcijos). Tad tą likusią tešlą išklojau į savo gražias formeles dantytais krašteliais, o į vidų įdėjau rikotos sūrio įdarą: kiekvienai formelei maždaug 2 šaukštus rikotos sumaišiau su 1 šaukštu graikiško jogurto, įbėriau truputį cukraus ir viską išmaišiau, Šiuo kremu išklojau formelės dugną, o ant viršaus uždėjau pjaustytos figos skilteles ir pabarsčiau skaldytų migdolų plokštelėmis. Pašoviau į orkaitę, įkaitintą iki 180C ir per 25 minutes iškepė švelnūs ir gardūs pyragėliai. Nuostabus pasilepinimas su arbatos puodeliu, kai už lango stūgauja vėjai…

pyragelis su figomis

Geros visiems savaitės!

figu pyragas su rikota

Komentarų apie "Pyragėlis su figomis ir rikotos sūriu": 4

 1. Nida:

  Ačiū, Dovile. Kažkaip gavosi tąkart automatiškai… Ne visada tokios “geros” dienos pasitaiko, kitąkart ieškai ir nerandi tinkamų rekvizitų. O kartais jie patys į savo vietas sutupia:)

 2. Dovilė:

  Nida, tavo nuotraukos nerealios. Ypač šitos, nes vis atsiverčiu pasižiūrėt. Tas arbatinis, indai, šakutės, visos spalvos yra tiesiog nuostabu. Aš valgau viską akimis;-)

 3. Nida:

  Grita, aš pasiilgau nebent grybavimo:) Po mišką pasivaikščioti visada smagu – visoks oras geras:) Bet kai jau grybai atsiduria puode ar keptuvėje, turiu bėgti iš namų, nes mane net kvapas pykina:) Užtai kokia esu gera draugė, nes visiems savo grybus surastus mielai padalinu:)

 4. Grita:

  Oi,Nida,kad mums kas toki rudeni atsiustu…Siandiena buvau grybauti netoli Druskininku,tai pasigirsiu,prisirinkau pintine rudmesiu,vat einu kepti ant sviestuko.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.