Užderėjo šiemet pomidorai, niekas tokių gerų metų nepamena…. Siūlo ūkininkai dėžėmis ko ne už dyką pomidorus, kad tik supūdyt nereiktų… Valgom visi pilnom burnom, neatsivalgom, tiesa?:) Nuo karščių aš ko ne kasdien vaduojuosi gurkšnodama gaspačio, caprese tapo tiesiog būtinu kasdieniu užkandžiu, pomidorai į trasą keliauja ne tik salotose, bet ir lengvuose padažuose, o jau šakšuką rytais valgom apsilaižydami, nė neplanuodami sustoti. 

Tai va šiemet yra tie metai, kai iš pomidorų galima ramia sąžine virti saldų džemą! Vienais metais, kai dar gyvenau Izraelyje, tokio džemo keletą stiklainėlių pasigaminau, o paskui visus metus erzindavau svečius davusi paragauti prašydama atspėti, iš ko pagamintą džemą valgo:) Ach kaip jie uostydavo ir čepsėdavo, ir niekas taip ir neatspėjo, kad tai pomidorai… Tiesa, ta pomidorų džemo versija buvo šiek tiek sudėtingesnė nei ši, kurios receptą tuoj patalpinsiu: ten pomidorus reikėjo nulupti, išimti sėkleles, džemą gardinti vanile… Tikrai visas įdėtas triūsas atsipirko išskirtiniu džemo skoniu ir konsistencija, patikėkit. Tačiau šįkart į stiklainėlius uždariau net 5kg pomidorų, ir su jais jau taip nesiterliojau:) Tai bus daug paprastesnis džemo variantas, tačiau irgi labai skanus. Tiks prie sūrių, burgerių, hot-dogų ar ko nors kitko, kam truks spalvų ar skonių:)

Pomidorų džemas – būtinas priedas sūrių lėkštėje
Tai gali būti nuostabi Kalėdnė dovana…. Verta pradėti ruoštis iš anksto 🙂

Pomidorų džemas su garstyčiomis

Gausite apie 500ml džemo

  • 2.5kg labai gerai išnokusių pomidorų, supjaustytų
  • 2 stiklinės (440g) cukraus
  • 1/2 stiklinės (125ml) obuolių ar kitų vaisių acto (aš naudojau juodųjų serbentų actą)
  • 2 šaukšteliai garstyčių žirnelių
  • 6 skiltelės česnako, sutrintos
  • 1 šaukštelis druskos

Į didelį puodą sudėkite visus ingredientus ir užvirinkite ant didelės ugnies. Virkite laiks nuo laiko pamaišydami (žiūrėkite, kad neprisviltų:)), nugriebdami putas, apie 1 valandą, arba kol masė sutirštės, įgaus džemo konsistenciją. Supilstykite į sterilizuotus stiklainius ir iškaitinkite prieš padėdami žiemai į vėsų rūsį (jei džemą ketinate suvalgyti per 2-3 savaites, galite jį tiesiog supilti į stiklinius indelius ir sandariai uždarę laikykite šaldytuve). 

Kaip sterilizuoti stiklainius: stiklainius ir dangtelius labai gerai išplaukite. Įkaitinkite orkaitę iki 120C, stiklainius sustatykite ant kepimo skardos,  šalia sudėkite dangtelius, ir palikite karštoje orkaitėje 20 minučių. Labai atsargiai išimkite stiklainius ir pilkite į juos, kol šiliti, karštą džemą iki pilnumo. Tada sandariai užsukite dangteliu. 

Kaip iškaitinti pilnus džemo stiklainius: Stiklainius su džemu galite kaitinti orkaitėje, įkaitintoje iki 120C. Tiesiog sustatykite uždarytus stiklainius su džemu ant kepimo skardos ir pašaukite į orkaitę 20-30 minučių. Palikite praviroje orkaitėje atvėsti, tik tada išimkite. Taip pat galite kaitinti ir puode: puodo dugną išklokite rankšluostėliu, sustatykite stiklainius vieną šalia kito. Įpilkite vandens iki viršaus tiek, kad nesiektų dangtelių, užvirinkite vandenį ant silpnos ugnies, ir pavirinkite apie 10 minučių. Atvėsinkite, tik tada išimkite iš vandens. 

recepto šaltinis – Donna Hay

  1. Pingback: Pusryčiai lovoje: omletas su bekonu ir keptais pomidorais – Nidos receptai

  2. Pingback: Figomis kimštos keptos putpelės su traškiais bekono paltukais – Nidos receptai

  3. Rita:

    Ir pas mane jau džemas stiklainiukuose. Labai knietėjo išbandyti šį receptą, nes dažniausia verdu iš žalių pomidorų su apelsinais. O čia sugundė garstyčių grudeliai. Šio skonis superinis!!!!!

  4. Pingback: Apverstas karamelizuotų pomidorų ir kukurūzų pyragas – Tarte Tatin – Nidos receptai

  5. Jūratė:

    Labai ačiū – taip patiko, kad kartosiu! Visada gaminant pagal jūsų receptus pavyksta taip, kaip skaitydama aprašymą įsivaizduoju – tai taip džiugina! – ✿

  6. Nida:

    Asta – su sūriais bus lengviau nei su džemu:) Čia jau tiks praktiškai viskas. Man ir švelnus ožkos sūris su džemu skanu buvo, ir pabrandintas, ir net varškės sūris su kmynais puikiai susivalgė:)

  7. Asta:

    Nida,
    Dekui uz recepta. Tik ka baigiau virti dzema. Jis puikus.
    Kokius surius rekomenduotumet prie jo? Aciu 😀

  8. Jurga:

    Matyt dėl atvėsinimo ir siūlo darsyk kaitinti. Tik kaži, o kokia prasmė vėsinti stiklainius ir išvirtą džemą/uogienę/etc.? A! Greičiausiai saugos darbe sumetimais – kad neapsiplikytum verdančiu marmalu pilstydama(-as) ir paskum nepaduotum receptų autoriaus į teismą ;-). Vienžo, rinkimės sau priimtiną konservavimo būdą: nesaugiai bet paprastai, kaip mūsų mamos ir bobutės, ar vakarietiškai 🙂

  9. Nida:

    Jurga, aš tikrai nesu pati geriausia specialistė sterilizavimo ir konservavimo klausimais:) Tokia labiau pradinukė:) Šiaip tai aš į gerai įkaitintus stiklainius supilu verdantį džemą ir uždarau… Bet visur literatūroje rašo, kad dar reikia ir iškaitinti (tiesa, jie pataria tiek stiklainius, tiek džemą atvėsinti prieš pilant). Aš kartais darau be papildomo pakaitinimo, kartais su… Na nė karto man niekas nesurūgo, nesugedo… Tai va ir nežinau. Bet kaip jūs sakot – atsarga gėdos nedaro.

  10. Jurga:

    Sveiki, atrodo, puikus receptas ne tik pomidorų pertekliui įveikti, bet tiesiog puikus, reiks bandyti. 🙂 Dar noriu paklausti, ar tikrai reikia sterilizuotus stiklainius, pripildytus karšto, beveik verdančio, ilgai virusio džemo, dar ir papildomai kaitinti. Aišku, atsarga gėdos nedaro, bet jei paprasta pomidorų tyrė, virta trumpiau, ar kokios uogienės laikosi puikiausiai ir net ne visai vėsioje vietoje, tai gal ir šitas džemas „stovės” nesurūgęs?

  11. Nida:

    Ačiū, Ingrida!:) Aš, beje, odelę kitąkart taip pat lupsiu. Skoniui ji jokios įtakos neturi, bet tikrai man nelabai patinka, kai jaučiasi jos gabalėliai. Skaniai suvalgykit saviškius 🙂

  12. Ingrida:

    Oj Mieloji Nida, visada randu kažką nenuvalkiotą ir naują pas Jus.
    Dzemas jau stiklainėliuose.
    Odelę lupau. Actas vynuogių.
    Dariau tik pusė normos, tik tiek pomidorų turėjau, o su kantrybe mano nekažką čia ir dabar reikia. Gavosi nedidukai pi kiju 130g 3 stiklaineliai.

  13. Nida:

    Sigita, aš pomidorų nelupau (na kažkaip nesinorėjo žaisti su 5kg:)), odelės suvirė, bet tikrai netapo vientisa konsistencija, jos tikrai jaučiasi. Todėl jei norite tokios lygesnės masės ir jei turite laiko – odelę nulupkite. Aš gal kitąkart irgi nulupsiu. Dėl acto – aš naudojau juodųjų serbentų actą (pirkau berods Užupio krautuvėje), bet taip pat labai tiktų ekologiškas obuolių actas (tikrai mačiau Iki, tokiuose simpatiškuose nedideliuose buteliukuose). Kuo švelnesnis actas, tuo geriau. Tikrai nepilkit to agresyvaus vyno acto, paties pigiausio, verčiau geresnį nusipirkite. Maniškis davė labai fainą serbentų poskonį džemui.

  14. Sigita:

    Sveiki,

    noriu pasiteirauti ar nereikia nulupti pomidorų ir kokio gamintojo actą naudojate ar rekomenduojate naudoti ?

  15. Nida:

    Na va kaip čia tos geros mintys ore sklando:) Sėkmės gaminant, Lina:)

  16. Lina:

    Pirmą kartą pomidorų džemo paragavau Ispanijoje ir stebėjausi,koks skanus ir kaip puikiai tinka prie sūrio. Dar vakar pagalvojau,o gal išsivirti namie ir, prašau, šiandiena receptas!:) Ačiū!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *