Nuo spalio pradžios smarkiai pasikeitė mano grafikas: prasidėjo intensyvios studijos universitete. Todėl laiko mažiau liko ne tik rašymui blog’e, bet ir pačiam maisto gaminimui! Tikiuosi, mano nuolatiniai skaitytojai dėl to neliks alkani? 🙂

Meilę Azijos virtuvei deklaravau ne vieną kartą. O savo pastarąjį susižavėjimą japonų patiekalais taip pat esu ne kartą reiškusi šiame blog’e. Laukiu kol iš Amazon.com paštu ateis didžiulė knyga apie japonų virtuvę, o tada jau pasiraitosiu rankoves rimčiau. Šiuo metu subtilybių mokausi iš knygos pradedantiesiems, tad patiekalai nėra kokie nors labai rafinuoti ar reikalaujantys neįmanomų ingredientų ar kokių nors sudėtingų technikų. Tad jei ir jūs norite išmėginti savo jėgas, labai raginu tą padaryti pasigaminant šį nesudėtingą patiekalą – japonišką sriubą su soba makaronais (soba – tai grikių miltų makaronai, parduodami egzotiško maisto skyreliuose arba specializuotose parduotuvėse).

Kai aš nusprendžiau išbandyti savo jėgas japoniškuose patiekaluose, pirmas dalykas, kurį padariau, nusipirkau štai tokius ingredientus:

Dashi – japoniško sultinio granulės. jos gaminamos iš žuvies BONITO, kurioje daug vitaminų, baltymų.

Mirin – labai saldus, gintarinės spalvos ryžių vynas, naudojamas virimui. Jis turi šiek tiek alkoholio, bet šis ištirpsta verdant.

Miso pasta – fermentuota sojų pupelių pasta. Ją šaldytuve galima laikyti metus. Ji tinka ne tik miso sriubai.

Sojos padažas – reiktų rinktis japonišką variantą, kadangi kinų sojų padažas per saldus.

Ryžių actas – naudojamas daugiausiai sušių gamyboje.

Vasabi – pasta arba milteliai

Tempura Mix – milteliai, naudojami gaminant tempuros tešlą (sumaišomi su vandeniu ir kiaušiniu)

Makaronai Soba, Somen, Udon, Harusame, Chukasoba, Shirataki (aš iki šiol naudojau pirmus tris).

Štai ir viskas! Jei turite tokius bazinius ingredientus, galite drąsiai pasiraitoti rankoves ir imtis darbo. Siūlau išbandyti Tempura Soba sriubą. Nesunkus, bet sotus patiekalas pietums arba vakarienei.

2 didelėms porcijoms sriubos reikės:

100g Soba arba Udon makaronų

2 puodelių vandens

1/4 puodelio sojos padažo

1/4 puodelio mirin

1 šaukštelis dahi granulių

4 didelės krevetės, be lukštų, su uodegėle

4 žalios pupelių ankštys (tinka snieginės arba šparaginės)

2 gabaliukai paprikos

Žalių svogūnų laiškų

Tempurai reikės:

1 kiaušinio

1/2 puodelio šalto vandens

3-5 šaukštų tempura miltelių

2 šaukštų miltų

Aliejaus kepimui

Puode užverdame vandenį, jame išverdame makaronus, kaip nurodyta ant pakuotės (apie 5 minutes). Paragaujame, kad žinotume, jog jau išvirė. Nupilame vandenį, perliejame šaltu vandeniu, kad nesuliptų ir nustotų virti.

Puode sumaišome vandenį, sojos padažą, mirin ir dashi miltelius, užverdame. Nukeliame nuo ugnies

Sumaišome tempura tešlą: lengvai suplakame kiaušinį, įpilame vandenį ir įmaišome miltelius. Neplakame labai intensyviai, tiesiog sumaišome, kad gautųsi blynų tirštumo tešla. Įkaitiname aliejų. Į lėkštelę įdedame porą šaukštų miltų. Į miltus įvoliojame krevetes, nupurtome miltų perteklių, tada įdedame krevetes į tempuros tešlą ir atsargiai nuleidžiame krevetę į karštą aliejų. Verdame iš abiejų pusių, kol gražiai paruduos. Taip pat pagaminame ir daržovių tempurą: iš pradžių pavoliojame į miltus, paskui į tempura tešlą ir išverdame aliejuje.Ištrauktas iš aliejaus krevetes ir daržoves dedame ant popierinio rankšluosčio, kad susigertų aliejaus perteklius.

Pašildome makaronus, minutei juos įdedami į dantį vandenį, ir padaliname juos į du dubenėlius. Užverdame sojos, mirin ir dashi sultinį. Ant makaronų sudedame tempurą – krevetes ir daržoves – ir užpilame sultiniu. Pabarstome smulkintais svogūnų laiškais.

P.S. Kadangi labai mėgstu tempurą, aš paprastai į šią sriubą dar pridedu kelis šiaudelius morkų ar dar kitų daržovių – iš jų taip pat pagaminu tempurą, kaip aprašyta aukščiau. Kitu atveju lieka tempura tešlos ir man gaila ją išpilti. O tempura daržoves galima smagiai suvalgyti vienas, jei pasigaminote per daug, arba su padažu, kuris aprašytas mano ankstesniame įraše apie tempurą šiame blog’e.

Komentarų apie "Tempura Soba. Įvadas į japonų virtuvę": 2

  1. Satin:

    Niekur negaliu rasti dashi sultinio granuliu… ka jau kalbeti apie pacias drozles… gal kas zino kur pirkti? aciu…

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *