Su Naujais jus visus, su atšuoliavusiais 2021-aisiais, kurie dažnam susiję su vienintele viltimi – kuo greičiau grįžti į normalų gyvenimą… 

Mane metų sandūroje paprastai ištinka savotiška žanro krizė – jaučiuosi tokia išsisėmusi, jog nežinau kaip save užkurti ir sumotyvuoti iš naujo. Kaip ir ne vieną iš jūsų, mane gyvenime labiausiai įkvepia kelionės ir nauji atradimai, vien jų laukimas pakelia virš žemės ir suteikia begalę jėgų nematyti pilkumos už lango, nejausti susikaupusio pošventinio nuovargio, ir su nuotaika kasdien judėti pirmyn… Pakanka žinojimo, kad dieną x pakuosiuosi lagaminus ir dumsiu į dar vieną neatrastą pasaulio kampelį, ir gerokai pasėdę baterijos savaime priskrauna naujų pojūčių laukimu. Šiemet tokių planų (vis dar) nėra, todėl reikia ieškoti kitokių būdų energijai pasigaminti:) 

Kažkada vienas mano itin gerbiamas žmogus, kurio pavaldine vienu profesinio gyvenimo etapu buvau, yra pasakęs, jog kiekvienas žmogus metų pabaigoje pats save turėtų „atleisti“ iš darbo, o kitų metų pradžioje save iš naujo į darbą „priimti“. Juk visi žinom su kokiu pliūpsniu energijos imamės naujų darbų, kiek minčių, entuziazmo ir vilčių turime pradėdami ką nors naujo… Tad šias kelias Naujųjų Metų dienas nedirbau, ieškojau savęs ir startavau iš naujo savo pačios blog’e, per Kalėdas pradėjusiame jau dvyliktuosius savo gyvavimo (ir mūsų draugystės) metus! 🙂

O kalbant apie startus – pats geriausias būdas pradėti ką nors gero yra ką nors gero išsikepti. Ir kadangi Kalėdų laikotarpis būna toks perpildytas nostalgiškų kepinių, kuriuos visus būtina išsikepti (kitaip Kalėdos neužsiskaitytų:)), man tiesiog nelieka laiko jiems visiems išragauti ir nuoširdžiai pasimėgauti. Mano Kalėdų stalas nebūtų pilnas be mielinio aguonų vyniotinio, aš būtiniausiai šventėms kepu bent vienos rūšies sūrio pyragą, o kur dar kūčiukai, kurių mažiausiai keturi užėjimai keliauja į orkaitę… Kur dar brandinti pyragai, imbieriniai sausainiai ir valgomos dovanos, nuo kurių kvapo (ir skonio!) svaigsta galva…. Ir aš kiekvienais metais lieku neišsikepusi bent keleto pyragų, kurie kaip ir tiktų švenčių stalui, bet ant to stalo tiesiog jiems nelieka vietos….

Štai todėl šiemet ėmiau, ir įvedžiau naują tradiciją, kuri, tikiuosi, ims ir prigis mūsų šeimoje: vieną tokių nespėtų iškepti šventėms pyragų aš pasilieku Trijų Karalių šventei. Ir nors Trijų Karalių pyragas paprastai yra prancūziškas sviestinis migdolų kepinys su paslėpta figūrėle (į kurią patartina nesusilaužyti dantų neatsargiai kandant:)), tebūnie mano šių metų Trys Karaliai išauš su… Panettone. Namine, minkštute, su džiovintomis spanguolėmis ir pistacijų riešutais. Tai tarsi sviestinė brioche bandelė, pagardinta vanile, apelsinų žievelėmis ir kalnu džiovintų uogų… Kadangi šie metai kol kas apsiriboja vienu šeimos ūkiu, panettone aš iškepiau dviejose nedidelėse formose ir vieną užsišaldžiau, kad švenčių skoniu galėtumėme mėgautis net tada, kai jos mažumėlę užsimirš… 

Panettone su džiovintomis spanguolėmis ir pistacijomis
Minkštas ir kvapnus, saikingai saldus mielinis pyragas panettone
Panettone. Itališka klasika
Print Recipe
Panettone su spanguolėmis ir pistacijų riešutais
Minkštas ir aromatingas sviestinės mielinės tešlos kepinys su džiovintomis spanguolėmis ir pistacijų riešutais
Course Desertai
Virtuvė Italian
Porcijos
vnt
Ingredientai
Course Desertai
Virtuvė Italian
Porcijos
vnt
Ingredientai
Procesas
 1. Nedideliame dubenėlyje sumaišykite mieles, pieną ir 2 šaukštelius cukraus. Padėkite šiltoje vietoje apie 10 min., kad suputotų. Spanguoles suberkite į kitą dubenėlį (atsparų karščiui), užpilkite 1 stikline verdančio vandens ir palikite pabringti.
 2. Į didelį dubenį (geriausia - virtuvinio kombaino) sudėkite kiaušinius, vanilę, supilkite mielių mišinį, suberkite mieltus ir likusį cukrų, ir (naudodami kablį) suminkykite tešlą. Gabalėliais dėkite sviestą, kaskart įsitikindami, kad prieš tai įdėtas gabalėlis pilnai įsimaišė į tešlą.
 3. Nupilkite skystį nuo džiovintų spanguolių, ir nusausinkite jas ant popierinio rankšluosčio. Suberkite spanguoles kartu su pistacijų riešutais ir apelsino žievele į dubenį su tešla ir išsukite, kad įsimaišytų į tešlą (apie minutę). Taip paruoštą tešlą uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite šiltoje vietoje išaugti (tūris turėtų pandvigubėti).
 4. Įkaitinkite orkaitę iki 220C. Kepimo formą ištepkite riebalais, dugną išklokite pergamentiniu popieriumi. Iš kito pergamentinio popieriaus lakšto iškirpkite juostą, kuria galėsite iškloti formos kraštus taip, kad virš krašto popierius išsikištų (ypač jei forma nedidelė/neaukšta - Panettone paprastai kepama aukštesnių kraštų formose). Tešlą išdėkite į paruoštą kepimo formą ir padėkite dar pusvalandžiui paaugti, jau kepimo formoje, uždengus rankšluosčiu, apie 30 min.
 5. Orkaitės temperatūrą sumažinkite iki 180C. Įdėkite formą su panettone į orkaitę ir kepkite apie 40 minučių, arba kol vidus bus iškepęs, o viršus gražiai pageltęs. Išėmę iš orkaitės palaukite apie 5 minutes, leisdami lengvai pravėsti kepimo formoje, tada išimkite pyragą iš kepimo formos ir pilnai atvėsinkite ant grotelių. Galite patiekti ir šiltą, ką tik iškepusį.
Pastabos

Recepto šaltinis - Donna Hay.

 1. Nida:

  Kristina, šviežių ir sausų mielių atitikmenis galima lengvai rasti internete, bet taupydama jūsų laiką galiu parašyti – keisti reikia santylkiu 1:3.
  Kombaino greitį nusako kombaino modelis. Mano kombaino 6 greitis atitiks kito kombaino 8 arba 3 greitį, tad tai nėra svarbiausias mato vienetas. Na o temperatūrą iškepusio pyrago, nepykit, dar negirdėjau kad kas nors matuotų. Tam galiausiai yra medinis pagaliukas. Archaiškas metodas, bet tikrai tiksliau pasakys, ar pyragas iškepė. Tik štai su mieliniais kepiniais dažniausiai net pagaliuko nereikia.

 2. Kristina:

  Kiek deti svieziu mieliu? Kiek laiko ir kokiu greiciu maisyti kombaine? Kokianturi buti jo vidine temperatura iskepus?

 3. Nida:

  Jurga, labai apmaudu, kad nesigavo… Nors tai visiškai nesudėtingas kepinys, užtikrinu jus. Kaltų ieškoti čia reiktų nebent mielių. Ar naudojot sausas ar šviežias? Gal užpylėt pernelyg karštu pienu – galėjot nudeginti, tada mielės praranda savo savybes. Gal mielės pasenę? Taip pat dažna priežastis. Aš mėgstu mieles visada pasitikrinti taip: sausas mieles užpilu kokia puse stiklinės šilto pieno, įberiu cukraus kokį šaukštą (visi šie produktai – iš produktų sąrašo, paskui viskas keliaus į tešlą, tai ne papildomi kiekiai, o paimti iš reikiamų kepiniui), ir palaikau kokias 10 min šiltai (dar uždengiu rankšluostėliu), kad masė suputotų. Per tiek laiko paprastai užsideda stora puta virš šio mišinio, ir jį visą supilu beminkant tešlą. Jei jau toks mišinys nesuputoja, tai jau toliau net netęskit, ieškokit kitų mielių ir darykit iš naujo užpylimą – pyragas tikrai nepakils. Jei naudojat šviežias mieles, tą užpylimą šiltu pienu (vandeniu) reikia daryti visada, antraip mielės jums niekaip neištirps ir nepasiskirstys gerai ir nepakels tešlos.
  Taip pat jei jau tešla nekilo, kai suminkėt, tai turėjo būti jau antras signalas, kad mielės blogos. Jos tiesiog neveikia. Jei tešla iškilo, tai jau nėra šansų, kad kepant pyragas neišsipūstų. Tiesiog neįmanoma.
  Dėl temperatūros – taip, pirma reikia įkaitinti orkaitę iki aukštesnės temperatūros (220), ir įdėjus pyragą iškart sumažinti iki 180c. jei įkaitinsite iki 180c, kol pyragą įdėsite, jis pradės kepti kokioje 150C, nes dėl pravertų durelių tiek karščio kuriam laikui praras. Tad viskas parašyta teisingai, jūsų atveju esu 99% tikra, kad kaltos buvo mielės.

 4. Jurga:

  Labai seniai norėjau išsikepti šį pyragą, bet vis akis neužkliuvo už patikimo recepto. Kai pamačiau Nidos receptuką labai apsidžiaugiau ir puoliau gamint. Dėja pyragas nesigavo… neiškepė ir neiškilo. įtariu, kad galėjau per anksti supilti mieles į bendrą masę, nes pyragas nelabai ir kilo. Noriu tik pasitikslinti kaip ten su kepimo temperatūra? Kepti 220C ar 180? Rašoma, kad įkaitinti iki 220, bet kepti 180. Gal ir tai prisidėjo prie mano klaidų? Nesinori po pirmo karto nuleisti rankų, tad būčiau dėkinga jei parašytumėte kokioje tiksliai temperatūroje kepti.

 5. Nida:

  Rasa – cha cha cha… Aš irgi užtai kišu į šaldiklį, nes visvien suvalgytumėm kol šviežias, kiek jo bebūtų 🙂

 6. Rasa:

  Na gal kai jau iškepsiu kokį 10-tą kartą-gal ir užšaldysiu gabaliuką, bet jis toks geras, kad tikrai ne dabar 🙂

 7. Nida:

  Rasa, taip, vos ataušta, iškart dedu į šaldiklį. Naudoju zip maišelius… Ilgai neužsistovi tokie dalykai, nespėja apaugti šarmu:) Jei jau kokią mėsą šaldau, tuomet geriau vakuumuoju….

 8. Rasa:

  Nida, užšaldote iškeptą? Kokioje pakuotėje ar inde tai darote?

 9. Nida:

  Rasa, valio, sveikiniu!!!! Aš kaip tik šiandien išsiėmiau pusę užšaldyto pyrago, ir vėl namuose šventė:)

 10. Rasa:

  Dieviškas skonis! Pirmą kartą gyvenime gavosi tokio purumo ir minkštumo mielinis gaminys. Ačiū – kartosiu daug kartų 🙂

 11. Nida:

  Jeeee Aušra!!!!!! Neabejoju, kad patiks ir šis kepinys – aš alpėju nuo jo kas rytą, vis po gabaliuką prie kavos sau užsifundindama 🙂

 12. AUŠRA:

  Ačiū, ir komplimentas brioche banelėms, labai patiko 🙂 Panettone jau maišomas 🙂

 13. Nida:

  Jurga – ne, sviestas turi būti tiesiog minkštas, bet ne lydytas.

 14. Nida:

  Laura, teoriškai įmanoma, tik sviestą reikia labai gerai išsukti, kad nė gramo nesimatytų, ir tą daryti dalimis, pamažu. Mano laikmatis ant kombaino rodė, kad tešla minkėsi virš 20min., tai maždaug orientuokitės kiek reikės rankomis intensyviai sukti tešlą. Beje, tešla tokia lipni gana, tai sukti reikės su kokiu šaukštu mediniu ar tvirta mentele. Bet tikrai manau, kad įmanoma, žmonės net Pavlovoms baltymus rankom susiplaka, tai šis tikrai susimaišys ir rankom!!

 15. Nida:

  Aušra, aš kepiau iš šio kiekio 2 pyragus – šis, kuris nuotraukoje – 15cm skersmens formoje, o kitas – 17cm skersmens.

 16. Laura:

  Ar įmanoma be kombaino, tik rankomis išminkyti tešlą? Ar geriau net nebandyti?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.