Pagaliau ir aš atidariau šių metų obuolių pyragų sezoną:) Kurgi čia neatidarysi, kai naktimis temperatūra ko ne nulinė, kai kalenu dantimis popietėmis, kol vakare įkurtas židinys nesušildo svetainės… Taip ir norisi leisti laiką susirangius į patogų veliūrinį fotelį, su puodeliu arbatos rankoje, besiklausant spragsinčių malkų ir mėgaujantis liepsnos šokiu, blyksinčiu pro padūmijusį židinio langelį. 

Tačiau pasimėgavimams šiomis dienomis laiko lieka vis mažiau… Prieš išvažiavimą į Australiją – kalnas darbų ir rūpesčių, ypač namų iškraustymas… Kas bent kartą kraustėsi iš žemyno į žemyną, mane puikiai supras…

Vaizdu į Pavilnių regioninį parką kurį laiką mėgausis mūsų namų naujieji gyventojai:)

Na, o jums šįkart siūlau paprastą iki negalėjimo pyragą – obuolinį, su traškia cinamono plutele, kurio tiesiog negalime atsivalgyti! 

Obuolių pyragas su traškia cinamono plutele
Šio sezono atidarymo obuolių pyragas, kurį ypatingai lengva išsikepti
Drėgnas, minkštas ir sultingas obuolių pyragas su kontrastuojančiai traškia cinamono plutele
Print Recipe
Ouolių pyragas su traškia cinamono plutele
Tai yra vienas paprasčiausių pyragų, kokius esate kepę. Pagrindinė taisyklė - jokio plakimo, jokio tešlos maišymo, jums neprireiks net virtuvinio kombaino.
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai, obuoliai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
Ingredientai
Cinamoninei plutelei
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai, obuoliai
Pasiruošimas 10 min
Laikas 45 min
Porcijos
Ingredientai
Cinamoninei plutelei
Procesas
  1. Visi ingredientai turi būti kambario temperatūros. Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Pailgą kekso formą (mažesnę) išklokite pergamentiniu popieriumi.
  2. Dubenyje sumaišykite miltus, kepimo miltelius, sodą, druską ir cukrų. Suberkite obuolius ir viską sumaišykite. Kitame dubenyje sumaišykite kiaušinius, aliejų ir jogurtą - maišykite tik šakute, kad kiaušinio trynys ir baltymas susimaišytų, neplakite.
  3. Suberkite birius produktus į skystus, ir šaukštu atsargiai išmaišykite, tik jokiais būdais neplakite, nepersistenkite, tik kol susijungs ingredientai. Supilkite masę į paruoštą kepimo indą.
  4. Mažame dubenėlyje sumaišykite sviestą, cukrų ir cinamoną. Pirštų galiukais maigykite sviestą ir cukraus masę, kol gauste riebius trupinius. Šiuos riebius cukraus trupinius suberkite tolygiai ant tešlos, ir pašaukite į orkaitę. Kepkite apie 40-45 minutes, arba kol plutelė taps traški, o pyragas pilnai iškepęs.
Pastabos

Recepto šaltinis (mano lengvai modifikuotas) - Kwestia smaku

Komentarų apie "Obuolių pyragas su traškia cinamono plutele": 42

  1. Natalija:

    Nuostabus pyragas,labai dėkoju už receptą.Gavosi puikiai😊

  2. Nida:

    Mėta, kaip miela girdėti, kad tai JŪSŲ pyragas:) Keksiukai tikrai puikus sprendimas, tik kepimo laiką taip iš akies pasakyti bus sunku. Labiau vadovaučiausi intuicija ir tikrinčiau mediniu pagaliuku, ar iškepę….

  3. Mėta:

    Šis pyragas kažkas nuostabaus, kokie metai daugiau jokio kito obuolių pyrago nekepu, nes, rodos, nei vienas neprilygsta 🙂 galvoju, norėčiau pabandyti kepti keksiukus pagal šį receptą, kaip manote, ar pavyktų, kiek reikėtų sutrumpinti kepimo laiką? Ačiū, jeigu pasidalinsite savo įžvalgomis 🙂

  4. Nida:

    Benita, valioooooo!!! Labai labai smagu girdėti, ir linkėjimai tam septynmečiui :))

  5. Benita:

    Niekada nerasau komentaru, na bet sitas pyragas tiesiog pribloske! Toks paprastai pagaminamas, kad 7 metu vaikas viska padare pats! O skonis… Pasaka! Ir dar noriu pasidziaugti, kad tobulas dydis – nera kaip apsivalgyti 😅

  6. Nida:

    Loreta!!! Gerai jūs įvardijote – „adekvatus” žmogus:) Iš tiesų, koks adekvatus žmogus gali įsižeisti už paties savo padarytą kvailą klaidą (dažniausiai juk iš skubėjimo), o kažkas ima, pastebi ir dar netingi parašyti, bakstelti pirštu!! Visada ir visiems esu be proto dėkinga už klaidų „išgaudymus”, tik niekaip nesugalvoju būdo kaip iškomunikuoti labai nuošordų prašymą, jei matot klaidą – parašykit prašau!!!!
    Tikrai didelis jums AČIŪ!!

  7. Loreta:

    Prisipažinsiu. Daug kartų žiūrėjau į šį receptą, mačiau šią klaidą, bet nesmagu buvo parašyti. Vis baisu ar žmogus neįsižeis. Bet po to pagalvojau, kad adekvatus žmogus apsidžiaugs ir pataisys. Ačiū, kad taip geranoriškai sureagavot 🙂

  8. Nida:

    Loreta, AČIŪ, kad parašėt apie klaidą… Aš tai retai kada savo klaidas pastebiu, bet keista, kad tiek laiko niekas kitas neparašė… Mane tekstuose labai nervina klaidos, tai esu visada esu be galo dėkinga, kai į jas kas nors baksteli pirštu, nes savos akys per skubėjimą ir nepastebi…

  9. Loreta:

    Labai skanus pyragas. Mano favoritas. Ačiū už receptą
    Pataisykit, prašau, žodį „obuolių” pavadinime

  10. Nida:

    Loreta, nepaprastai miela girdėti :)) Skanių pyragų niekada nebus per daug:)

  11. Loreta:

    Sveiki. Kepdama vis naują obuolių pyragą pagal tavo skelbtą receptą, visada atrandu patį patį…. Jau koks ketvirtas bus, kai sakau – dabar tik šitą kepsim. Taip ir su tuo traškia cinamono plutele…Jis tooooks….!!!
    Juk tobulumui nėra ribų, aš vis pamirštu… :))

  12. Nida:

    Milda, juokiuosi balsu:))) Evoliuciškai mąstant, turėtų būti atvirkščiai, tiesa?:) Pradėti turėtumėm nuo paprastų receptų ir aukti link bisvitų ir visokių pakaitintų tešlų:) Bet va kaip gyvenime būna – kartais ir tinginystės kryptimi verta pajudėti:)
    P.S. ir aš, jei ką, buvau truputį suglumus: tai kam aš tiek laiko prie tų puodų stoviu, plaku, stengiuosi, jei viskas taip viens du ir pasidaro… be jokio vargo?:)

  13. Milda:

    Pats pirmas pyragas, kurį gyvenime išmokau kepti ir į nieką nemaniau, buvo biskvitinis obuolių pyragas, kur baltymus ir trynius reikia plakti ilgai ir atskirai, tada išmokau kept, kur kiaušinius jau nieko neatskiriant reik plakt kokia 10min ir viskas. Tada sekė trapios tešlos, kurią greit užminkai, bet reik šaldyt, variantas. Ačiū, Nida, sušiuo receptu bloškėt mane į naujas tinginystės aukštumas 😀

  14. Emilija:

    Vienas geriausių obuolių pyragų, kuriuos esu kepusi! O jų tikrai buvo nemažai 🙂 Dar tikrai kartosiu!!

  15. Nida:

    Ačiū, Agne:) Tikrai mes kartais įsijaučiame į sudėtingus procesus, o lygiai taip pat gerai yra ir su minimum pastangų:) Ir satisfakcija didesnė:)

  16. Nida:

    Į sveikatą, Rūta:) Šis tikrai bus vienas populiariausių, jau dabar matau kiek receptą skaito ir kepa:))

  17. Rūta:

    Pyragą ( su spelta miltais ) kepiau jau gal dešimt kartų:) Išragavo ir draugai, ir bendradarbiai ir visiems buvo labai skanu. Ačiū, Nida, už puikų receptą. Tikrai vienas iš skaniausių ir lengviausiai pagaminamų pyragų.

  18. Inga:

    Tikrai nuostabus pyragas. Viduj nepersaldus, o plutelė traški ir saldi. Gardumėlis. Kepėm su kūdikiu ant rankų 🤣 tai tikrai lengva pagaminti✌️👍

  19. Nida:

    Lilija, antaniniai pyragams oi kaip tinka!! Aš šiemet antaninių niekur negavau, tai kepiau su saldesniais, tad man trūko tos specifinės rūgštelės. Manau jūsiškis pyragas gavos toks, koks ir turi būti – su labai teisingu saldumo/rūgštumo balansu!

  20. Lilija:

    Puikus! Labai patiko – saikingai saldus, bet traškus cinamoninis viršus viską puikiai subalansuoja. Kepiau su antaniniais obuoliais.

  21. Eglė:

    Labai labai geras obuolių pyragas! Purus, drėgnas, su obuolių gabalėliais ir traškia kepure. Mmmmm…

  22. Nida:

    Aida, kaip faina!!!!! Nu labai labai man smagu, kad tiek žmonių jį išsikepė ir kad tiek daug kam jis patiko 🙂 Dėkui, kad parašėt!

  23. Aida:

    Tai vienas labiausiai vykusių obuolių pyragų. Šiandien tobuli pusryčiai obuolių pyragas + kava. Ačiū, Nida 🙂

  24. Nida:

    Martyna, namus tik nuomojame, bet jau išnuomavom, tad informaciją iš šio įrašo pašalinu:)

  25. Martyna:

    Sveiki, dar pardavinejate namus? Gal esate ideje skelbima ir butu galima ji pamatyti? Siuo metu kaip tik kazko tokio ieskome 🙂

  26. Deimantė:

    Sveiki, Nida. Valgau pyragą, rašau komentarą, kaip visada viskas pas Jus – TOBULA. Ačiū:)

  27. Nida:

    Lina, be reikalo!!! Išmėginkite kada su aliejumi (naudokite, pvz, vynuogių kauliukų – jis visiškai be jokio kvapo! nors man patinka ir su alyvuogių aliejumi, bet aš apskritai alyvuogių aliejų galiu stiklinėm gerti:)). Pyragai, kurių tešloke aliekus,- ilgiau išlieka švieži, o iš skonio kažin ar atpažintumėt ar ten sviestas ar aliejus:) Bet jei jau tikrai nesinori rizikuoti, tai tikrai sviestas čia tiks kuo puikiausiai, tereiks ištirpinti ir atvėsinti.

  28. Lina:

    Nida, o jei vietoje aliejaus dėti tirpintą sviestą? Kažkodėl, perskaičius apie aliejų pyraguose, jungiu galinį 😆

  29. Nida:

    Kaip puikiai sugalvojot, Regina!! Neabejoju, kad visi rudeniniai vaisiai tiks šiam kepiniui. O kai baigsis švieži vaisiai, tai tiks šaldytos uogos ir kitos gėrybės iš šaldiklio:)

  30. Regina:

    Neturejau pyragui tinkamų obuolių, bet turėjau puikių slyvų. Pyragas su slyvų gabaliukais gavosi puikus. Ir cinamonas su slyvom puikiai suskambėjo:) Ačiū už receptą!

  31. Nida:

    Regina, man rodos, kadangi aš tešlos gerai nesukračiau, tai į vidų kepant pribėgo betirpstančio cinamoninio sviesto:)) Toks visai gražus pamarginimas gavosi, bet netyčia, ir tik toj vietoj:)

  32. Regina:

    O kas matosi rudo pyrago viduryje? Lyg tai cinamonas? Kaip margame kekse.

  33. Nida:

    Alma, Lina, ir aš, žinokit, sau pagalvojau – kam vargti su tais pyragais ir tešlomis, jei va taip paprastai viską padaryti galima?:) Džiugu, kad ir jums patiko!! Ruduo dar tik prasideda, tad bus progų ne viena:)

  34. Lina:

    Išbandžiau ir aš. Niekada nesu taip lengvai kepusi obuolių pyrago. Skonis tiko ir patiko ragavusiems. Ačiū už puikų receptą

  35. Alma:

    Išbandyta! Nu ką aš žinau, bet nuo dabar obuolių pyragą kepsiu būtent taip 🙂 Ačiū, Nida, ir sėkmės Australijoje. Lauksime naujų įrašų!

  36. Anonimas:

    Galvoju, kad kefyras yra skystesnis nei kepinyje naudojamas graikiškas jogurtas. Vadinasi, gausis kitokio tirštumo tešla. Gali tekti dėti daugiau miltų arba keisti kepimo temperatūrą/laiką.

  37. Nida:

    Agne, gal ir tiktų, reikia išmėginti. Maniškis keptas su jogurtu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *