Kas yra ta erdvė, į kurią jūs „užsidarote” (kad ir virtualiai), kai reikia pabėgti nuo viso pasaulio ir skirti laiko sau pačiam? Arba kai reikia save atitraukti nuo kokių įkyresnių minčių ar rūpesčių, blogos nuotaikos, ar tiesiog netinkamos aplinkos?

Esu tikra, kad daugelis neria į kokios įdomios knygos puslapius. Dar raminančiai veikia virbalai ir viena po kitos neriama mezginio akis. Visai smagu išeiti prasivaikščioti į mišką – ta aplinka visokiu oru, visais atvejais sugrąžina į harmoniją. 

Bet man niekas nepadeda labiau, nei koks monotoniškas darbas rankomis virtuvėje… Toks, kur nėra streso, kad nespėsi ar kažkas nesigaus. Tiesiog sėdi ir ką nors minkai. Arba lipdai. 

Bene geriausia virtuvės meditacija yra pastos darymas… Pačios tešlos minkymą aš patikiu kombainui, nors Italijoje likčiau greičiausiai nesuprasta dėl tokio tinginiavimo:) Juk suminkyti mitų ir vandens mišinį nėra taip sudėtinga, be to rankos gerai jaučia konsistenciją, tad nereikia jokių matuoklių… Bet man rankomis tešlą patinka liesti jau kitame etape – formuojant pastą… 

Orecchiette, arba „auselės” gaminamos labai paprastai: iš elastingos tešlos susukama plona virvelė, ji pjaustoma mažais gabalėliais, o paskui sviestiniu (buku) peiliu braukiama per tešlos gabalėlį kol šis išsilenkia. Susiraskite Youtube video ir geriausia pažiūrėkit kaip tą auselių formą išgauti, tai bus daug parasčiau nei man aprašyti o jums perskaityti:) 

Padažą šįkart pasidariau greičiau nei išvirė pasta (o šviežia pasta verda vos 2-3 minutes, neskaitant vandens užvirimo), tad verčiau namiškiai jau tegul sėdi prie sralo, kai užbaiginėsit patiekalą:) 

Visgi neblogai ta virtuvės terapija, ji ne tik veikia raminančiai, bet dar išvirsta į kažką skanaus po meditacijos seanso 🙂 

Naminės pastos gaminimas – tikras meditacijos seansas
Patiekalui tiks ir pirkta (trumpesnė pasta)
ančiuviai padažui suteikia ypatingą skonį, nepraleiskite šio ingrediento
Šiam žaliam padažui tinka bet kokie žalėsiai – špinatai, mangoldai, kale…
Print Recipe
Orecchiette špinatų padaže
Net jei ir patingėsit pastą pasigaminti namuose, galite šiam patiekalui naudoti ir pirktinę. Jei nerasite būtent orecchiette, naudokite kitokią trumpą pastą
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Raktažodis pasta
Porcijos
porc
Ingredientai
Pastai
Špinatų padažui
Course Main Dish
Virtuvė Italian
Raktažodis pasta
Porcijos
porc
Ingredientai
Pastai
Špinatų padažui
Procesas
  1. Užminkykite pastos tešlą: ant darbastalio (arba virtuvinio kombaino inde) suberkite miltus, padarykite viduryje duobutę, supilkite vandenį ir druską, ir minkykite, kol gausite labai elastingą tešlą. Įsukite tešlą į maistinę plėvelę ir palikite pastovėti pusvalandį.
  2. Atgnybkite gabalėlį tešlos, iš jos suformuokite ploną virvelę, ją supjaustykite maždaug 1cm dydžio gabalėliais, ir valgomojo (sviestinio) peilio briauna braukite per tešlos gabalėlį, kol jis išsiries it auselė. Padėkite ant miltuoto paviršiaus ir taip suformuokite likusią pastą. Laikykite paskleistą, pabarstę miltais, kad apdžiūtų.
  3. Užkaiskite didelį puodą gerai pasūdyto vandens. Kai užvirs, suberkite pastą ir virkite apie 2-3 minutes, arba kol ji taps al dente.
  4. Per tą laiką pasigaminkite padažą: špinatus nuspauskite, pašalindami skystį (jei nausojate šviežius špinatus ar kitus žalėsius, juos pirma trumpai apvirkite, tada nuspauskite skystį ir pasmulkinkite). Keptuvėje įkaitinkite maždaug ⅔ kiekio aliejaus. Suberkite susmulkintus česnakus ir ančiuvius, ir kepinkit, kol ančiuviai išsileis, o špinatai paskleis aromatą. Įberkite čili, sudėkite špinatus, įpilkite vyno (arba vandens, kuriame virė pasta), pakaitinkite maiįydami, kol vynas išgaruos, tada supilkite likusį aliejų, jei padažas pernelyg tirštas - įpilkite kelis šaukštus pastos vandenio, ir galiausiai sudėkite nusausintą išvirtą pastą. Sumaišykite ir patiekite pabarstę tarkuotu Parmezano sūriu.

Komentarų apie "Orecchiette špinatų padaže": 6

  1. Nijolė:

    Užsienio šalyse semolina, arba mūsiškai manai, yra dviejų rūšių – vieni daug smulkesni už mūsiškius ir panašūs į miltus, o kiti – daug stambesni, kaip kruopelės. Mūsiškiai manai yra viduryje. Kadangi manai neauga ant krūmų, o yra pagaminti iš tų pačių kviečių, tai jau šeimininkės reikalas ir jos skonis iš kokių miltų gaminti ausytes.

  2. Nida:

    Asta, labai teisingai – reikia tiesiog daryti:) O ir speltų tinka kuo puikiausiai:) Toks lietuviškai itališkas fusion. 🙂

  3. Asta:

    Ačiū, Nida, į teisingus miltus užmesiu akį prie progos. Dar pagalvojau, kad reikės pabandyti iš speltų miltų pastą padaryti. O svarbiausias dalykas padaryme yra darymas 🙂
    Ačiū, Nida, Jūs tam darymui labai įkvepiate!

  4. Nida:

    Asta, tikrai aš pradžioj neišverčiau tų ausyčių, paskui dalį išverčiau, tada vėl neišverčiau, tai pas mane toks miksas gavosi:) Bet nieko tokio, skonio tas nepagadino:) O dėl miltų yra taip: naudokit tokius, kokius turit. Aš prisipažinsiu, kad kai jau taip užsimaniau tos meditacijos, tai griebiu miltus kokius turiu…:) Bet dažniausiai kai būnu kokioj parduotuvėj su specialiu asortimentu, tai nusiperku paką pastai skirtų miltų (pvz., Assorti), ir tada jau nelieka priežasčių nelipdyti:) Bet tikrai tiks ir mūsų tradiciniai lietuviški, na gal ne tokio al dente laipsnio bus išvirus, bet aš su tuo susitaikau vardan malonaus užsiėmimo.
    Na o geriausi pastai yra kietagrūdžių kviečių mitlai, mūsų manų kruopos tikrai netiks. Bet tokių yra ir Promo Cash and Carry, ir tikrai Assorti.

  5. Asta:

    Oi, Nida, buvau neatsargi ir darbe paskaičiau, filmką pažiūrėjau (ir dar kelis meditacinius), o dabar tik ir galvoju, kaip norėčiau tas ausytes raityti. Dabar. Tai kaip man darbą dirbti? 🙂
    Pastebėjau, kad Jūsų ausytės neišverstos, neatlėpausės, panašesnės į cavatelli. Ir dar. Iki naminės pastos nesu priėjusi (jei neskaitysim naminių koldūnų labai, labai reto priraitymo). Vis susiduriu su klausimu, ar semolina tai tas pats, kas mūsiškės manų kruopos? Tada apturiu įtarimą, kad nevisai, kad reikia kažko specialaus, geriausia kietagrūdžių kviečių ar pan., kas mano virtuvėje negyvena. Tuo mano pasiryžimas naminei pastai ir pasibaigia. Gal Jūs, Nida, man pasakysit, kaip ten su ta semolina yra?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *