Dekoratyvinės mažos bandelės ir duonelės man visuomet yra didelė šventinio stalo puošmena. Tokios elegantiškos jos labai dažnai patiekiamos diplomatinėse vakarienėse, prabangiuose restoranuose, paprastai su gabalėliu kokio gurmaniško sviesto, paskaninto grūdeliu rūkytos druskos, trumų ar žolelių… 

Kad ir kaip norėčiau, aš vargu ar sugebėčiau atsispirti tokiai šiltai šviežiai pagundai… Ranka pati siekia peilio, pjauna dar šiltą bandelę perpus, tepa tą minkštą sviestą…  Visada paragavus šviežutėlės duonos mane užplūsta palaima, nes galvoje netelpa suvokimas, jog vos keli paprasčiausi produktai – miltai, vanduo (pienas kai kuriais atvejais), druska (ir kartais truputis cukraus) orakitėje pavirsta į kepinį, kuris nepabosta net ragaujant jį kasdien, visą gyvenimą…

Šios moliūgų duonelės yra ne tik stalo puošmena. Jos nuostabiai dera su tiršta aromatinga sriuba, su sūriu, ar tiesiog kaip lengvas pusrytis su puodeliu arbatos. Aš dažnai tokių duonelių mėgstu išsikepti daugiau, nei man jų reikia vienam vakarui (šventei, progai, ar šiaip pasilepinimui kokią dieną:)), likusias dar šviežias užsišaldau. Užtai turiu jų paruoštų praktiškai bet kada. Pakanka ištraukti iš šaldiklio ir kelias minutes atšildyti orkaitėje. Jos būna kaip šviežios!:)

Šviežios minkštos moliūgų duonelės
Švelniai geltonos duonelės su keptais moliūgais ir moliūgų sėklomis
Print Recipe
Moliūgų duonelės
Minkštos duonelės, labai tinkančios šventinei vakarienei arba ir paprastiems pusryčiams.
Course Užkandžiai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
vnt
Ingredientai
Course Užkandžiai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Porcijos
vnt
Ingredientai
Procesas
  1. Jei bandeles kepsite su raugu ir šviežiomis mielėmis, sumaišykite mieles, raugą ir pieną, ir palikite masei suputoti apie 10-15 min, laikydami šiltoje vietoje. Jei kepsite iš sausų mielių, jas sumaišykite su miltais, druska ir cukrumi.
  2. Sausus ingredientus (miltus, sausas mieles, druską ir cukrų) suberkite į elektrinio kombaino indą. Dubenėlyje sumaišykite raugą (jei naudojate) su šiltu pienu ir moliūgų koše (tiesiog sutrinkite mikseriu keptą moliūgą). Šią masę supilkite į miltų masę ir rankomis arba kombainu suminkykite iki vientisos masės. Pabaigoje įminkykite moliūgų sėklas.
  3. Palikite šitaip paruoštą masę šiltoje vietoje, uždengę virtuviniu rankšluosčiu, kad tūris padvigubėtų (apie 60-90 min). Po šio laiko sumaigykite tešlą, padalinkite į 10 dalių. Iš kiekvienos suformuokite po duonelę (apvalią ar pailgą). Išdėliokite duoneles išlaikant atstumą tarp jų ant skardos, išklotos pergamentiniu popieriumi. Uždenkite virtuviniu rankšluosčiu ir palikite pakilti dar kartą. Užtruks apie 30 min.
  4. Įkaitinkite orkaitę iki 210C. Orkaitės apačioje padėkite karščiui atsparų indą. Turėkite pasiruošę 150ml verdančio vandens. Pašaukite bandeles kepti, geriausia arčiau viršutinio kaitinimo elemento, ir tuo pat metu įpilkite į indą orkaitėje karšto vandens, kad kepant susidarytų garai. Jei turite garinę orkaitę, galit įjungti duonos kepimo funkciją ir sekti instrukcijas. Bandelės iškeps per maždaug 10-15 min, tačiau laikas visada priklauso nuo orkaitės ir bandelių dydžio.
Pastabos

Recepto šaltinis - White Plate

Komentarų apie "Moliūgų duonelės": 8

  1. Nida:

    Aida, būtent šias bandeles galite kepti ir BE raugo, tik su mielėmis. Raugas duoda šiek tiek rūgštelės, bet ji nebūtina.

  2. Aida:

    Sveiki , jeigu neturiu raugo tai geriau net nepradeti kept , ar taip supratau.

  3. Donata:

    Aciu, kad visada atsakote. Tikrai ne kiekvienas skiria tam demesio ir laiko. Aciu uz patarima ir patvirtinima mano baimes del menko miltu pasirinkimo.
    Visada smagu sekti jusu veikla 🙂

  4. Nida:

    Donata, Lietuvoje nėra labai didelio miltų pasirinkimo (kalbu apie lietuviškus brand’us) – Malsena ir Kauno grūdai. Kai perku miltus, dažniausiai kasdieniam naudojimui imu speltų (abu – viso grūdo ir smulkaus malimo), ir man rodos juos gamina itk Malsena. Kitiems gaminiams (pvz., tortams), kai reikia labai purių miltų, perku Karališkus, o jei duonai – žiūriu į tuos, kuriuose daugiausiai angliavandenių. Kol kas kiek tikrinau, daugiausia turi Kgauno grūdų žalioje pakuotėje. Jei jau gaminu pastą, tuomet ieškau itališkų kietagrūdžių miltų. O šioms duonelėms naudojau tuos kasdienius speltų miltus, kurių visuomet yra mano spintelėje.

  5. Donata:

    Aciu Nida, o kokius butent renkates? Kokios kompanijos ar maluno? As pripratus prie Jungtines karalystes pasirinkimo ir kol kas sunkiai gauduos lietuvisku miltu rusyse. Aciu labai.

  6. Nida:

    Donata, taip, kepdama sour dough duoną miltus renkuosi būtent kur daugiau glitimo. Bet šias duoneles, kadangi dėjau mielių, kepiau iš speltos miltų.

  7. Donata:

    Labas vakaras, Nida.
    Kokius perkate miltus duonai? Kuriuose yra daugiau glitimo?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *