Aš visą laiką buvau įsitikinusi, kad žiema yra „ne mano sezonas”. Žinoma, galvoje visada turėjau tikrą lietuvišką žiemą, tą, kur paprastai sausį-vasarį užspirgina speigais ir šalčiais. Tačiau kai šiemet akys taip ir nepamatė sniego (ir kuo toliau tuo panašiau, jog ir nepamatys), tai ėmiau stipriai abejoti, ar tikrai tokia „žalia žiema” yra gersnė už „baltą žiemą”?:) 

Bet kuriuo atveju žiema, kokios spalvos ji bebūtų, yra tinkamiausias metas mėgautis skaisčios spalvos moliūgų valgiais. Nuo pat rudens ko mes iš tų moliūgų neprigaminam – ir sriubas verdam, ir blynelius čirškinam, ir apkepus kepam, ir net šventiniu gratinu ar pyragais namus kvepinam… Trinta moliūgų sriuba apskritai yra viena mano mėgiamiausių. Ją virdama tiesiog apkepinu svogūnus ir porus, supjaustau visas daržoves, kurias randu šaldytuve – gabalėlį saliero, pastarnoko, kelias morkas, kelias bulves ir moliūgus, ir išvirusi sutrinu blenderiu iki putų. Beje, pagardinu savo labai pamėgtais juodos duonos džiūvėsių ir kaparėlių traškučiais (migdolus pusiau pakeičiu moliūgo sėklomis), tad ir gražu, ir skanu, ir šventiška gaunasi.

Bet dar į temą, kai jau labai norisi pasilepinti, arba, pavyzdžiui, kai ruošiuosi kokiai kviestinei vakarienei, išsikepti moliūgų bandelių. Jos nesaldžios, užteptos sviestu labai smagiai dera su salstelėjusia sriuba. Išsikepu visada bandelių daugiau, ir pusę atvėsusių užsišaldau: taip paskui prireikus galiu šventę pasidaryti per kelias minutes, pašildžius bandeles keletą minučių orkaitėje.

Mielinės moliūgų bandelės
Skaniausios dar šiltos, su sviestu
Moliūgų bandelės ypač tinka su moliūgų sriuba
Jei ruošiate šventišką vakarienę, iškepkite tokių bandelių užkandžiui
Tirštai sriubai pagardinti galite pasigaminti juodos duonos ir moliūgo sėklų bei kaparėlių trupinių

Moliūgų bandelės

25-30 vnt.

  • 850 g miltų (naudoju speltų)
  • 10 g šviežių mielių (arba 4g sausų)
  • 2/3 stiklinės keptų moliūgų piure (sutrintų moliūgų)
  • 1 šaukštas (nubrauktas) druskos
  • 1 šaukštelis cukraus
  • 2 stiklinės vandens
  • Keli šaukštai pieno patepimui ir moliūgo sėklų pabarstymui

Mažame dubenėlyje sumaišykite mieles su cukrumi, moliūgų piure ir puse stiklinės šilto vandens. Dideliame dubenyje sumaišykite miltus ir druską, tada supilkite mielių ir moliūgų mišinį bei likusias 1,5 stiklinės vandens. Šaukštu arba virtuviniu kombainu (kabliu) išmaišykite masę (minkyti nereikia, tiesiog kad susijungtų visi ingredientai). Palikite taip paruoštą masę pakilti (galite palikti per naktį). 

Iš tešlos (ji bus gana lipni) ant miltuoto stalviršio suformuokite nedideles bandeles, jas sudėkite į kepimo skardą, palikdami tarpus, kad kepant bandelės turėtų vietos išsipūsti. Užtenkite bandeles virtuviniu rankšluosčiu ir palikite dar 1-2 valandas tešlai pakilti. 

Įkaitinkite orkaitę iki 220C. Bandeles patepkite pienu ir pabarstykite moliūgų sėklomis. Kepkite bandeles apie 15-20 minučių, arba kol bandelės gražiai pagels. 

Recepto šaltinis – Every cake you bake.

Komentarų apie "Moliūgų bandelės (nesaldžios)": 4

  1. Nida:

    Jolanta, ačiū, kad pasidalinot patirtim. Miltai bandelių iškilimo nelabai turėjo įtakot, nebent pačią konsistenciją iškeptų bandelių… Aš naudojau smulkaus malimo miltus, jūsiškiai kiek rupesni, gal kitąkart mažiau dėkite kokiais 50g. Bet svarbiausia leisti tešlai pakankamai laiko pakilti, neskubinti. Dėl druskos – ir mano pradžioje pasirodė daugoka, bet pagalvojau, kad saldesnis moliūgas (o jie juk skirtingi labai) amortizuotų tą druską. Beje, rytojaus dieną man tas sūrumas jau netrukdė, o su moliūgų sriuba (kuri yra saldoka) man net sakyčiau patiko, kad bandelės kiek sūresnės nei paprastai. Druskos tikrai sumažinkit jei dar kepsit, o štai miltus pamėginkit baltus kitąkart naudot (kvietinius geriausia, o išvis geriausia – jei duonai skirtus).

  2. Jolanta:

    Laba.Aš vėl su klausymu😊Bandelės kartą iškeptos.Recepte rašot speltų miltai.Kadangi turėjau tik pilno grūdo speltų miltų,juos naudojau šį kartą kepant bandeles.Pastebėjimas.Neiškilo teip gražiai,kaip jūsų foto.Man truputuką daugoka druskos.Sveikumas,skonis labai patiko😊Gyvenam šalyje,kur juoda duona nėra draugas.Šviesūs kepiniai irgi panašiai.Priversta ieškoti receptų ir keptis pačiai.Šis receptas gula į mano receptų sąsiuvinį.Ar jūs naudojot baltus speltų miltus ir gal išeitų gramais patarti druskos kiekį😊Ačiū jums.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *