Kai kažkurią dieną pirkau kale – lapinių kopūstų puokštę, šalia buvęs pirkėjas mane nužvelgė ir nedrąsiai paklausė, ką iš jos ketinu gaminti. Supratau, kad ne visiems kale jau yra prijaukinta daržovė, ir daugelis vis dar baiminasi su ja prasidėti, nes nežino nei ką gaminti, nei kokio rezultato tikėtis.

Be mano aprašytų čipsų, su lapiniais kopūstais galima pasigaminti begales patiekalų ir pagardų. Kai kur kale gali pakeisti špinatus, kai kur ji papildys vitaminizuotą rytinį kokteilį, su kale galima virti troškinius, kepti fritatas ir omletus, iš kale galima gaminti pesto, ji tinka azijietiškiems stir-fry… Svarbiausia, ką reikia žinoti – prieš gaminant reikia nuplėšyti lapelius nuo storo koto, kuris nėra valgomas (o gal ir valgomas, aš nežinau, nebandžiau:)). Dažniausiai net ir pakepinta kale nesuminkštėja tiek, kad sukristų kaip kokie špinatai, tad aš dažnai įpilu kelis šaukštus verdančio vandens, kuris garuodamas ją kaipmat suminkština.

Bet be visų mano paminėtų patiekalų, lapiniai kopūstai puikiausiai tinka ryškiaspalvei daržovių sriubai. Paprastai aš kiekvieną savaitgalį, kai turiu daugiau laiko, išsiverdu didelį puodą naminio vištienos sultinio. Tada tą sultinį savaitės dienomis naudoju vis kitokiai sriubai išsivirti. Užtrunku labai trumpai, ir po darbo galim visi mėgautis šviežia skania sriuba.

sriuba su lapiniais kopustais

Tad ši lapinių kopūstų sriuba – iš mano kas savaitinio repertuaro:) Jei turite vištienos (ar kitokio) sultinio, tuomet prireiks kelių morkų ir bulvių, supjaustytų kubeliais, bei pasmulkinto lapinio kopūsto. Lapinį kopūstą suberkite į puodą tada, kai jau morkos ir bulvės bus beveik visiškai minkštos, nes tas kopūstas virs vos kelias minutes ir taps minkštas. Galite sriubą dar pagardinti šviežiais žalumynais, kad būtų sočiau – įdėti virtos vištienos gabalėlių, kas mėgsta, – patiekti ją su grietine.

Kale sriuba

Vienas komentaras apie straipsnį "Lapinių kopūstų sriuba"

  1. Nida:

    Geras:) Nebūčiau taip sugalvojusi… Ačiū už patarimą. Iki šiol aš visuomet šaldydavau.

  2. Anonimas:

    Sultinį galima supilti verdantį į stiklainius ir tipo ųžkonservuoti aukštyn dugnu tada ramiai ir sav.gali laikyt net ne šaldytuve

  3. Egita:

    Verdu labai panasia, tik as dar dedu perlines kruopas i sia sriubyte. Ir kai tik turiu po ranka sio gerio, keliauja i troskinius. Ir Caldo Gallego sriuba irgi verta isbandyti – skani ir soti – atstoja socius pietus.

  4. Justas:

    Vakar pirkau Lidlos parduotuvėj 200 gr.kainavo tik 0,59 ct. ir labai gražūs lapiniai kopūstai.

  5. Loreta:

    Tikrai yra, paziurekit didziosiose maximos parsuotuvese prie salotu.

  6. Nida:

    Asta, aš kas savaitę perku lapinius kopūstus (kale) pas ūkininkus iš Biržų, kurie prekiauja Panoramoje, priešais Rimi kasas. Anksčiau, vasarą, jų visuomet būdavo Tymo turgelyje. Išties, kodėl kale neprekiauja didieji prekybcentriai man paslaptis – gal ūkiai neužaugina pakankamai? Juk tai daržovė, kuri auga iki pat šalčių! Be to, sveika ir tokia skani! Štai ir dabar ką tik iškepiau omletą su lapiniais kopūstais. Pasaka…

  7. Asta:

    Buvau maloniai nustebusi, kai šiuos lapinius kopūstus atradau Kalvarijų (Vilniuje) turgavietėje. Ūkininkas sakė, kad prekiauja nuo vasaros. Stebūklas, kurio didžiuosiuose prekybos centruose su žiburiu nerasi. O visai be reikalo, ar ne Nida?

  8. Nida:

    Iš tiesų, Aukse! Kažkaip nepagalvojau apie tuos kotus… Tiesą pasakius, daug svorio išsimeta, kai tik lapus naudoji. Ačiū už patarimą, būtinau panaudosiu buityje:)

  9. Aukse:

    Ūkininkas, is kurio perku kale sakė, kad kotus galima naudoti troškiniams arba spausti sultis. Grūmojo pirstu, ir sakė jokiu būdu neišmesti 😉

  10. Nida:

    Na va, ir man teks paieškoti šios caldo gallego sriubos recepto:) Ačiū už idėją.

  11. Nida:

    Dovile, aš taip pat labai žiūriu galiojimo terminų, nes nėra nieko blogiau nei maitintis ar namiškius maitinti tokiais patiekalais, kurie jau įgavę senėjimo požymius. Tuo tarpu maisto šaldymo aš apskritai beveik nepropaguoju. Na, išskyrus kokius nors koldūnus, kuriuos kai jau prisėdu, tai prisigaminu keliems kartams. O į žalią kiaušinį šaldant net nekreipiu dėmesio…

  12. Dovilė:

    Reda, geras tavo klausimas, nes aš irgi labai priekabiai galiojimo žiūriu. Kartais norėčiau kažko ilgesniam laikui pasigaminti, bet bijau. Ir dar klausimas – ar šaldote iki ledo maistą, kuriame dėta kiaušinio? Nes man mama kažkaip vis užakcentuoja, kad nebešaldyčiau nieko su kiaušiniu. O kartais koks likutis kotletinio faršo užsišaldytų, kad ateityje pavirstų sriubos frikadėlėmis.

  13. Reda:

    Nida, ačiū Jums labai už dalykų išaiškinimą. Dabar mūsų namuose bus mažiau paranojos ir daugiau sriubos :).

  14. Nida:

    Reda, per tris dienas sultinys tikrai nesugenda (su sąlyga, kad išimi visas jame virusias daržoves, mėsą, per sietelį perlieji ir turi tik gryną sultinį). Be to, mano šaldytuvas kažkodėl nustatytas taip, kad labai šaldo (įtariu, kad visas šaldytuvas – tai didžiulė nulinė zona), o jo atreguliuoti nemoku:) Tai maniškis be jokio vargo išgyvena nuo šeštadienio-sekmadienio iki ketvirtadienio (ilgiau nereikia, nes būna suvalgomas).

  15. Reda:

    Norėčiau įsiterpti su pokvailiu klausimu – o sultinys šaldytuve išgyvena sau sveikas visą savaitę? Aš trijų dienų senumo sultinį jau pilu kriauklėn net neuosčiusi-neragavusi. Negi būsiu išlaisčiusi marias gero sultinio per savo neadekvatų griežtumą..

  16. Nida:

    Dovile, man savaitgalinis sultinio virimas jau tapo rutina. Dažniausiai penktadieniais sumetu viską į puodą, ir kol vakarojam, sultinys verda sau 3-4 val. Išimu daržoves ir mėsą, o sultinys ataušta, jį padalinu į kelis puodus ir padedu į šaldytuvą. O tada visai savaitei turiu ruošinį ir užtrunku kasdien vis kitą sriubą virdama max 10-15 min. (jei kokių neišmirkytų pupų ar žirnių neverdu). Tikrai puiki išeitis dirbantiems!

  17. Nida:

    ooo – nežinau iš kur rašote. Jei iš Lietuvos, tai gal tiesiog neatkreipėte dėmesio į dideles žalias puokštes?:) Kitąkart nufotografuosiu lapinius kopūstus, kad lengviau būtų atpažinti.

  18. Dovile:

    Labiausiai man patinka patarimai, kaip suorganizuoti kasdieninį maistą dirbant per kelis darbus, studijuojant ir dar šeima rūpinantis. Niekad nesumąsčiau, kad galima savaitgalį sultinį išvirt. Keliems kartams tokio sultinio gaunasi, kaip jį laikyti? Ir tie kopūstėliai tokie priimtini tokiems patiekalams 😉

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *