Nuo šitų krekerių aš esu priklausoma. Tai buvo jau trečias kartas per pastarąsias kelias savaites, kai juos iškepusi nespėjau nufotografuoti, nes pati visus ir suvalgiau:) Man taip nenutinka net su didžiausiais gardėsiais, bet šie turi kažką tokio, kas išugdo priklausomybę…

Krekeriai apskritai yra toks keistas malonumas, matyt dėl to, kad valgant jie maloniai traška:) Ir jei visada manėt, kad namuose juos pasigaminti pernelyg daug vargo, tai galiu jus nuraminti, kad omletą išsikepti yra sudėtingiau, nei šiuos krekerius:) 

Krekerių sudėtyje yra daug sėklų – moliūgų, saulėgrąžų, linų. Visas jas reikės susmulkinti blenderiu prieš kepant. Ir čia aš negaliu nepasidžiaugti viešai savo Bosch OptiMUM priedu, kuris atrodo būtent šiam receptui ir sukurtas:) Vos 5-6 apsisukimai ir masė paruošta! Orkaitė taip greitai neįkaista, kaip tie sausainiai pasigamina:)

O šiaip tai jie nepamainomi įvairiems vieno kąsnio sumuštiniams ir užkandžiams prie aperityvo ar sūrių lėkštės… Krekerius galima išsikepti iš anksto, nes net jei paliksite juos ant stalo porą dienų (netikiu, kad nesuvalgysite kol jie taip atvirai stovės, bet čia kita tema:)), jie visvien puikiai tiks vaišėms, nepraras nė milimetro savo skonio ir traškumo. 

Labai skanu, beje, su rikota ir medumi…. Ir su kreminiu sūriu bei ikrais… Ir su lašiša…. Oi, einu kepti ketvirtą porciją. 

Krekerius pasigaminti namuose ypač paprasta ir greita
Sėklų krekeriai
Krekeriai nepamainomi vieno kąsnio sumuštiniams ar užkandžiams prie aperityvo

Krekeriai iš moliūgų ir saulėgrąžų sėklų

apie 2 skardos krekerių

  • 100g (⅔ stiklinės) moliūgų sėklų
  • 2 šaukštai linų sėklų
  • 70g saulėgrąžų sėklų
  • 100g (⅔ stiklinės) miltų (naudoju viso grūdo speltų)
  • 2 šaukštai sezamų sėklų
  • geras žiupsnis druskos
  • 100ml vandens

Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Dvi kepimo skardas išklokite pergamentiniu popieriumi. 

Moliūgų sėklas, linų sėklas ir saulėgrąžas blenderiu susmulkinkite iki vientisos masės (tą galite padaryti ir akmeninėje prieskonių grūstuvėje rankomis). Suberkite šią masę į dubenį, sudėkite likusius ingredientus – miltus, sezamų sėklas ir druską, bei įpilkite 100ml vandens. Sumaišykite viską, kad gautųsi tvirtos konsistencijos tešla. Jei tešla pernelyg lipni, įberkite dar šiek tiek miltų. Suvyniokite tešlą į maistinę plėvelę ir padėkite į šaldytuvą pusvalandžiui kol sutvirtės. 

Ant miltuoto dabastalio iškočiokite tešlą į 3mm storumo lakštą, ir norimo dydžio formele (tiks ir stiklinaitė) išpjaukite iš tešlos krekerius. Juos perkelkite į paruoštas skardas, palikdami nedidelius tarpus (krekeriai labai nedaug, bet pasiplės kepdami). Iš tešlos likučių ir vėl suformuokite ploną lakštą, kol visą tešlą supjaustytsite.

Kepkite apie 10-12 min., arba kol patamsės. Leiskite atvėsti ir patiekite su norimais priedais – sūriu, užtepėlėm, rikota, medum, džemais…. 

Recepto šaltinis – Julia Busuttil Nishimura, Ostro

  1. Nida:

    Jolanta, truputį palaukit, tegul šiek tiek atšyla, matyt per šalta tešla dar.

  2. Jolanta:

    Man ištraukus tešlą iš šaldytuvo, ji biri – negaliu iškočiot 🙂

  3. Nida:

    Agne, sunkiai įsivaizduoju moliūgo sėklų pakeitimą, tai vienas esminių ingredientų šiame recepte, bet galit mėginti šio pagrindu kurti kokį kitą receptą.

  4. DALIA:

    Kazkokie, „nesveikai” nerealus… Jie prie visko, ir prie vyno ir prie surio ir prie kavos 🙂 Dieve mergaites …. kaip sustoti juos valgyti 🙁

  5. Nida:

    Džiaugiuosi, Rita!! Man irgi jis vienas mėgiamiausių (ir paprasčiausių):)

  6. RitaVZ:

    Nuostabus receptas, nespėju kepti, tik iš dvigubos normos jau kepu. AČIŪ!!

  7. Rita:

    Ačiū Jums už nuostabiai paprastą receptą. Tobulas užkandis, tikrai tinkantis su viskuo 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *