Jei koks silpnesnių nervų žmogelis būtų šį savaitgalį staiga patekęs į Tel Avivą, būtų tikriausiai pagalvojęs, kad prasidėjo svieto pabaiga!:) Visas miestas, pasidabinės vaivorykštės spalvų vėliavomis, pilnas simpatiškų berniukų papūstais raumenukais ir paryškintomis lūpomis, švelniai besilaikančių už rankučių ir varstančių vienas kitą dviprasmiškais žvilgsniais…

Gay Parade 334

Tvirtos merginos trumpų plaukų šukuosenomis glaudė tokias pat tvirtas merginas, švelniai meilindamosi ir laikydamos rankas ten, kur viešai rankos nelaikomos.

Gay Parade 444

Kai kurie vyresnio amžiaus moteriškų bruožų vyrukai buvo pasipuošę homoseksualų spalvų vaivorykšte išmargintomis kipomis, jaunesni buvo įsispraudę į aptemptus mini sijonus, labiau primenančius plačius diržus, arba įlindę į trumputes balerinų sukneles.

Gay Parade 097

Gay Parade 263

Tarsi susitarę, saldūs vaikinai rodė meistriškumą grakščiai žingsniuodami smailianosiais bateliais su 20cm aukščio pakulne.  Šuneliai, net ir tie buvo padabinti spalvotomis ausytėmis, sijonėliais, o vaikai vežimėliuose išdidžiai mojavo septynių spalvų vėliavomis.

Gay Parade 360

 

Jei tau nepatrauklūs savo lyties žmonės, šį savaitgalį Tel Avive galėjai pasijusti tikra mažuma:) Net 100 000 dalyvių išdidžiai žygiavo Pride Parade eisenoje, nusidriekusioje pačiomis pagrindinėmis Tel Avivo gatvėmis. Net 20 000 prijaučiančių šiam judėjimui atvažiavo iš užsienio. Kokių tik kalbų negalima buvo išgirsti pasisukiojus po spalvingą minią: arabų, švedų, vokiečių, rusų, vengrų, lenkų…

Gay Parade 353

Nežinau, ar tai epidemija, ar tiesiog visi viso pasaulio homoseksualai susirinko į vieną vietą, bet man buvo truputį baugu. Ypač dėl vaikų, kuriuos vežimėliuose stūmė ir iš buteliukų pienu maitino išdidūs vienos lyties tėveliai.

Gay Parade 248

Arba tų, kurie vos pradėję vaikščioti, jau buvo aprengti suknelėmis (na tai kas, kad tai berniukas…), lydimi barzdotų “mamyčių” su ilgomis, alkūnes siekiančiomis pirštinėmis, besivėdinančių vėduoklėmis…

Gay Parade 382

Na, o grįžtant prie kulinarijos, tos miesto spalvos mane, turbūt, taip pat paveikė. Kadangi sugalvojau dar vieną būdą, kaip kitokiu būdu pateikti šviežią žuvį. Labiausiai tinka dorada, nes ji nedidelė, tad vienos žuvies pakanka vienai porcijai. Labai panašiai žuvį jau esu gaminusi, tik tąkart suvyniojau ją į pergamentinį popierių. Nesibaiminkite, kad iškris įdaras – dviejose vietose surišus žuvies file maistiniu siūlu, paketėlis laikysis gana tvirtai.

Dorados suvoztiniai 012

Doradų suvožtiniai su daržovėmis (2 asm)

2 doradų file

1 morka, sutarkuota burokine tarka, arba supjausyta šiaudeliais smulkiausia mandolinos padala

1/2 poro, supjaustyto plonais žiedeliais

1 pomidoras, nulupta skūrele

2 česnako skiltelės, sutrintos

Alyvuogių aliejaus

Sauja kalendrų, sukapotų

Saldžios paprikos, druskos, cukraus, pipirų

Citrinos sulčių

Dorados file (vidinę pusę, ne odą) pabarstome druska ir pipirais, patepame trupučiu trinto česnako, pašlakstome negailėdami citrinos sultimis.

Atsikerpame 4 gabaliukus po  maždaug 15 cm maistinio siūlo. Siūlą paklojame ant lentutės 3-4 cm atstumu vienas nuo kito. Ant siūlo skersai (per vidurį, paliekant ilgus galus šonuose) dedame dorados file: paskui tą siūlą liks tik užveržti ir užrišti.

Keptuvėje įkaitiname aliejų ir jame ant nedidelės ugnies kepiname porus. Nedidiname ugnies, kad porai neparuduotų. Sudedame tarkuotas morkas ir supjaustytą gabaliukais pomidorą, ir toliau kepiname. Jei masė labai sausa, įpilame apie 1/3 stiklinės vandens, ir visą laiką maišydami kepiname. Pabaigoje, kai daržovės visiškai suminkštėja, sudedame likusį česnaką, ir dar minutę pakepiname. Įberiame šaukštelį cukraus, žiupsnį druskos, daug saldžiosios paprikos, pabarstome juodaisiais pipirais. Jei trūksta rūgšties, pašlakstome citrinos sultimis. Nuimame nuo ugnies, įmaišome kapotas kalendras.

Nedideliu šaukštu dedame įdaro ant vienos iš doraų file, užvoždami kita pusele. Šonuose paliktais siūlo galais užveržiame ir surišame mazgeliu, kad įdaras tvirtai laikytųsi tarp dviejų file. Mažu šaukšteliu dar galime papildyti pačius kraštelius tarp žuvies, kur įdaro nepateko, arba jis rišant iškrito.

Viską pakartojame su kitos žuvies file.

Įkaitiname orkaitę iki 190C arba grilį (dėmesio: grilyje kepkite tik tuomet, jei jis užsidengia, ir jei turite metalinį padėkliuką, skirtą griliui, arba keptuvėje, kurią galite dėti ant griliaus). Klojame ant riebalais pateptos kepimo skardos (arba griliaus padėklo) ir paliekame kepti apie 15 min (priklausomai nuo žuvies dydžio). Jei kepate orkaitėje, paskutines 5-7 minutes paleiskite viršutinio kepimo funkciją, kad apskrustų viršutinė dorados file.

Patarčiau pateikti su bulvių koše arba virtais ryžiais.

Dorados suvoztiniai su darzovemis

Kepta zuvis su darzovemis

 1. Nida:

  Ne, Rūta, Izraelyje file išpjauna žuvininkai… Pati turbūt nesugebėčiau:)

 2. odeta:

  Gėjai kaip gėjai, bet žuvytė tai super:) Man LT niekas nefiletuoja, o Kitur nevalgau jos, nes norisi kažko neįprasto:)

 3. Dovilė:

  Grita, sveikinu jus labai labai ir jūsų dukrytę. Vaikai tai toks neįkainojamas turtas.

 4. Nida:

  Sveikinu, Grita!!! Aš jau kurį laiką vis pagalvodavau, kad gal jau turi dukrytė kažką:) Nu tai dabar naujas džiaugsmas auga:) Svarbiausia, kad ir mamytė, ir Danielius sveiki augtų!!! Didžiausi sveikinimai!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 5. Grita:

  Labai megstu dorados,todel net nesivarginu ju filetuoti,tiesiog idaro prikemsu pilveli ir kepu.Nida negaliu nepasigirti,as jau turiu maza angela Danieliu.

 6. Nida:

  Tikrai taip, Laura:) Be to, toks paprastas, greitas ir visai nesudėtingas!:)

 7. Nida:

  Labai geras klausimas, Dovile. Aišku, nereikia pamiršti, kad tai buvo paradas, tai visi tie transvestitai “pasipuošę”, sceninį įvaizdį pasidarę:) O šiaip viena transvestitė Jasmin su manimi kartu sportuoja džime. Jos kasdienė apranga labai stilinga, sportiška, ji visada gražiai pasidažius (saikingai), žinoma, botulinu pasidailinusi veidelį. Kol neprakalba savo sodriu balsu, net neįtartum, kad tai transvestitas…:)

 8. Dovilė:

  Tai jau tikrai, kad pasaulio pabaiga;-) aš tai vieno tokio dalyko nesuprantu iš transvestitų. Jei jie nori būti moterimis, tai kodėl pasirenka kažkokį kekšių ivaizdį, o ne pvz dalykinį, sportišką, romantinį. Kodėl jų stilius neatitika kokių 98 proc moterų stiliaus?

  Beje, labai įdomus patiekalas. Aš jau kuris laikas alkstu žuvies, bet niekaip nesugebu jos nusipirkt.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.