Kažkodėl kepta anties krūtinėlė yra tas patiekalas, kuris paminimas tada, kai norima ką nors išgąsdinti kulinarija:) Kažkada vieną paskaitą skaičiusi psichologė pateikė pavyzdį, kad geros šeimininkės kvalifikacija gali būti įvertinta būtent pagal tai, ar ji moka teisingai iškepti anties krūtinėlę:) 

Tai jei jūs iki šiol baiminotės šio proceso, galite daugiau nesibaiminti. Arba baimę neteisingai iškepti krūtinėlę verčiau pakeiskite nerimu, kad po tos krūtinėlės kepimo virtuvę teks neblogai pašveisti:)) Bet bent jau už virtuvės šveitimą kulinariniai pliusai kol kas nėra skirstomi:))  

Pirmas dalykas, reikalingas sėkmingai iškepti anties krūtinėlę – tai geros anties gera krūtinėlė. Paprasta, kaip du kart du. Esu bandžiusi ir rizikavusi su lietuviškomis antimis, bet rizika yra milžiniška, ir turite būti jai pasiruošę. Čia kaip su lietuviška jautiena – tai kas, kad jau turime teisingų jaučių veislių, bet arba juos išaugint nemokam, arba teisingai mėsos nesubrandinam, arba ne taip kepsnį išpjaunam… 

Su antim panašiai. Nors Lietuvos ūkiuose antys aginamos, bet jei jau man reikia 100% garantijos, nes anties krūtinėle ketinu vaišinti ne šeimos narius (kurie atlaidesni mano tiekėjų ieškojimams), niekuomet nerizikuoju ir perku verčiau šaldytą, bet…. vengrišką antieną. Skirtingai nuo daugelio lietuviškų, vengriškų ančių krūtinėlės minkštos, mėsingos, ne pernelyg riebios.

Krūtinėlei kepti reikia nedaug laiko. Čia ne kalakutas, ir ne avies koja, todėl viską pasiruoškite taip, kad neužtruktumėte su garnyrais ir priedais. Verčiau jie tegul paruošti laukia šiltai, nei perkepta krūtinėlė, kuri bus sausa ir ne tokia skani. 

Kepant antienos krūtinėlę taisyklės paprastos ir jų nedaug: pirmiausia nuplauname krūtinėles ir jas gerai nusausiname popieriniu rankšluosčiu. Tada labai labai aštriu peiliu įpjauname odeles kryžiuku, gana tankiai, kad kepant pasišalintų riebalai. Antienos krūtinėles odele į apačią dedame į šaltą keptuvę ir ją užkaičiame. Kepame nejudindami tol, kol visi riebalai iš odelės išteka, ji tampa apskrudusi, traški. Tai vienai pusei užtruksite 6-10 minučių, priklausomai nuo to, kokio storumo odelė. Tada krūtinėles apverčiame, dar pakepiname 3-4 minutes kitą pusę, ir galiausia dedame į įkaitintą orkaitę (170C). Kepame dar 8-10 minučių (iki medium rare), arba apie 12 min iki well done. Ir tada – labai svarbu!! – paliekame krūtinėles „pailsėti” uždengę aliuminio folija apie 3-4 minutes. Tik tada pjaustome ir patiekiame svečiams. 

Dažniausiai krūtinėles pabarsrau druska ir pipirais prieš pat kepimą. Tačiau šiandien išbandžiau žymiojo Danijos šefo Claus Meyer receptą, kuomet antienos krūtinėlės marinuojamos po pirmosios kepimo dalies, ištraukus jas iš keptuvės, o tik paskui baigiamos kepti orkaitėje. Man patiko! Patiekiau jas su kokosų piene virtais ryžiais, garuose troškintomis daržovėmis ir bruknių džemu. Pamėginkite ir jūs:) 

Gerai iškepti anties krūtinėlę – nėra taip labai sudėtinga.
Patiekite keptą anties krūtinėlę su bruknių ir kriaušių uogiene

Keptos anties krūtinėlės pagal Claus Meyer

2 asm

2 anties krūtinėlės

3 šakelės čiobrelių

1 šaukštas sherry (ar kito švelnaus) acto

Druskos ir grūstų juodųjų pipirų

Anties krūtinėlių odelę įpjaukite kryželiu. Sudėkite į keptuvę odele į apačią, užkaiskite. Kepkite kol odelės taps traškios, tada apverskite kita puse ir kepkite dar apie 3-4  min. 

Išimkite iš keptuvės ir sudėkite krūtinėles į karščiui atsparų indą, kuris tinka kepti orkaitėje. Sumaišykite čiobrelių lapelius su actu ir šiuo mišiniu palaistykite apkeptas krūtinėles iš abiejų pusių, tada pabarstykite druska ir pipirais. Šiek tiek pamasažuokite krūtinėles, kad marinatas įsigertų. Palikite taip marinuotis apie 15 minučių. 

Per tą laiką įkaitinkite orkaitę iki 170C. Indą su krūtinėlėmis dėkite į orkaitę ir kepkite apie 10 minučių. Išimkite iš orkaitės, uždenkite aliuminio folija, ir palikite pastovėti prieš pjaustant ir patiekiant apie 3-4 minutes. 

Komentarų apie "Kepta anties krūtinėlė pagal Claus Meyer": 46

  1. Igne:

    Ačiū! Nerealiai skaniai, nors pirmà kart antį gaminau! Visada abejojau, kad namuose gali pavykti.

  2. Nida:

    Kristina, sherry actas nėra vyšnių actas. Tai ispaniškas actas, tikrai rasit delikatesų parduotuvėse.

  3. Nida:

    Aurimai – kokia super mintis ant kamado tą antrą kepimą daryt!! Wow, ačiū, kad pasidalinot:)

  4. Aurmas:

    Super receptas! Kolkas visi sveciai liko suzaveti! As pirma kepima ant keptuves darau. Antra kepima ant kamado griliaus. Gaunasi ideliai.

  5. Nida:

    Jolita, labai džiaugiuosi, kad pasiteisino šis būdas. Anties krūtinėlė ne iš pigiųjų, tai verčiau tegul pasiseka kepant, nesinori eksperimentais ko nors pagadinti 🙂

  6. Jolita:

    Labai geras receptas. Anksčiau kepdavau labai panašiai tik be čiobrelių/acto marinato. Šis priedas suteikia daugiau minkštumo ir ypatingą prirskonį. Puiku.

  7. Nida:

    Visų pirma, puiku, kad radot išeitį ir iškart supratot kaip reikia šitoje situacijoje elgtis – taip, kepti ilgiau iki norimo iškepimo laipsnio yra teisingas žingsnis. Kodėl galėjo nesigauti? Manau todėl, kad skirtinga buvo antiena. Jei aš noriu visada tobulo varianto (tokio restoraninio), tai nepagailiu lėšų ir perku prancūziškas (šaldytas) arba bent jau vengriškas ančių krūtinėles. Su lietuviškomis man yra visokių reikalų nutikę, niekada nesurizikuočiau pirmąkart nupirktas lietuviškas ančių krūtinėles svečiams gaminti. Tad nežinant kokios anties krūtinėles kepėt, sunku apibendrinti. Bet tikrai yra skirtumas tarp mėsos ir mėsos: ir pašaras kitoks, ir veislės kitos, ir paukščio amžius gali būti kitoks… Daug niuansų. Su mėsa reiktų į receptus žiūrėti gana individualiai (priešingai nuo kepinių, kur jei ingredientus teisingai susvėrėt ir orkaitė teisingą temperatūrą rodo, tai rezultatas visais atvejais toks pats turi gautis).

  8. Anonimas:

    Viską dariau pagal receptą,nesigavo.Tikrai per mažai laiko marinavimui,prieskoniai neįsigėrė.Krūtinėlė neiškepė,skonis ir vaizdas ne koks,papildpmai dariau marinatą ir kepiau orkaitej 170,20 min.,padėjo

  9. Adėlė:

    Pagaliau ir aš išbandžiau antienos krūtinėlę pagal šį dabar jau galiu užtikrintai pasakyti, nuostabų receptą. Kai ką improvizavau, bet rezultatas puikus. Ačių už įdėją kuria pasidalinote.

  10. Nida:

    Kęstuti, tikrai keista… Gal jūsų krūtinėlės buvo neįprastai didelės ir joms tiesiog reikėjo daugiau laiko kepimui (arba pailsėjimui)?

  11. Kęstutis:

    Keista, kad nėra nei vieno komentaro kuris skambėtų maždaug taip „nežinau kaip Jūs ten visi kepėt, bet laikantis visos eigos, net ir naudojant maksimalius nurodytus laiko limitus, perpjovus ir paspaudus iš krūtinėlės kraujas bėga” ar čia visi tokie gurmanai kraujo išroškę?

  12. Nida:

    Zita, dėkoju už komplimentą:) Priminėt man pačiai, kad juk ir aš turiu šaldytų rabarbarų – kepsiu ir aš 🙂

  13. Zita:

    Kepsiu ! Niekada dar nenusivyliau Jusu siulomais receptais ! Aciu uz prancuziska rabarbaru pyraga : dabar kepu is saldytu, puikiai gaunasi.

  14. Nida:

    Diana, KAIP SMAGU girdėti, kad viskas pavyko su šiuo receptu (ir su kitais:)). Pasistengsiu nenuvilti ir ateityje:) P.S. Mintis gaminti su granatų sirupu – tobula. Nebūčiau pati sugalvojusi. Bravo.

  15. Diana:

    Miela Nida, n-tąjį kartą gaminu pagal jūsų siūlomus receptus. Niekada nebuvo taip , kad nepavyktų ar nuviltų skonis. Šiandien gaminau anties krūtinėles, šeimyna buvo sužavėta ir „plojo atsistojusi” :D. Beje, gaminau iš lietuviškų ančių krūtinėlių, vietoj cheryy naudojau granatų padažą, ir vis tiek puikiai pavyko;). Ačiū ir sėkmės!

  16. Lina:

    Nida,
    Pirmą kartą kepiau ir likau patinta. Antis sultinga ir minkšta.Skani ,tirpsta burnoje 🙂 Ačiū už receptą.

  17. Mantė:

    Puikus receptas ir patarimai! Kepiau krūtinėlę pirmąkart ir ji gavosi sultinga sultinga! Ačiū 🙂

  18. Nida:

    Ačiū Jums, Lijana:) Ir kad dėkojate, ir kad kepate:) Juk tam ir rašau blog’ą, kad visi juo naudotųsi. Man tai pats geriausias įvertinimas!!

  19. Lijana:

    Vis pamirstu jums Nida padekoti uz puiku ir tuo paciu paprasta recepta!Jau kepu gal ketvirta karta!Tobula!

  20. Nida:

    Lijana, tiks švelnus obuolių actas (gal lašeliu mažiau jo naudokite), bet balzamikas gali būti pernelyg saldus….

  21. Lijana:

    Miela Nida,jei po ranka neturiu cherry acto,gal tiktu obuoliu arba balzamiko actas?

  22. Gintarė:

    Nida! Jei Jūs dabar stovėtumėte netoliese- aš Jus išbučiuočiau! :)))))) Kad kas būtų matęs, kokioj aš euforijoj šokinėjau pagal šituos patarimus iškepusi anties krūtinėlę! Kokia ji sultinga ir minkšta gavosi, o oda traški! Kažkoks kosmosas buvo, negaliu patikėti, kad bereikalo taip ilgai delsiau. Turiu būtinai išsisaugoti patarimus receptų knygoj, kad vaikams liktų! Aš išmečiau įpakavimą, tai nežinau ar vengriška buvo, bet Liuksemburge nesu niekad mėsa ir žuvim nusivylus. Ačiū!

  23. Nida:

    Kaip faina, Edita!!! Mes tikrai dažnai galim daug daugiau, nei patys apie tai žinom:)

  24. Edita:

    Aciu, Nida, uz si recepta. Viska pateikiate aiskiai ir paprastai. Tik perskaiciusi Jusu recepta, supratau, kad ir as galiu iskepti anties krutinele 😁 Gaminau seimai, puikiai pavyko. Aciu

  25. agne:

    sveiki, o i orkaitę kaip dėti – ar odele į viršų ar odele ant dugno ?

  26. Nida:

    Sveiki. Galbūt aš neatradau Lietuvoje patikimo augintojo (bet bent jau tada, kai šis receptas buvo rašomas, tikrai buvo daug nusivylimų), bet pernelyg dažnai „užlėkiau” ant pernelyg kietos krūtinėlės mėsos… Kepk nekepęs, o mėsa buvo neįkandama ir gyslota…. Todėl kai jau krūtinėlę gaminu svečiams, nerizikuoju su lietuviška… Kai sau – velniai nematė…. Bet gal jau viskas OK, gal ūkininkai jau moka užauginti, gal jau turi tinkamų veislių ančių?.. Čia kaip ir su jautiena. Prieš penkerius metus normalios jautienos Lietuvoje su žiburiu nebūtum radęs, nebent karvienos… O dabar prašau kokios puikios kokybės jautukus ūkininkai augina! Tad gal ir su antimis tas pats…

  27. Anonimas:

    Laba diena, auginame antis savo poreikiams. Kodėl vengrų užaugintos antys geresnės?

  28. Nida:

    Aiste, šias parsivežiau iš Lenkijos, parkeliaudama iš komandiruotės:) Jei manęs neapgauna mano atmintis, lyg mačiau jų Assorti… Bet reiktų pasitikslinti.

  29. genovaite:

    Kiek nedaug tereikia zinoti,kad gautume puiku gamini. ACIU!uz pasidalinta recepta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *