Kas iš mūsų nesvajoja darganotu oru atsidurti ten, kur šviečia saulė, žydi gėlės ir žmonės mėgaujasi vasara? Pažįstu ne vieną šeimą, kuri vos atslinkus rudens darganoms susikrauna daiktus ir geriems 4-5 mėnesiams žiemoti išskrenda ten, kur šilta. Ten, kur vaikai neserga slogomis ir gripais, kur galima mėgautis šviežiais vaisiais ir daržovėms, ir visų svarbiausia, baterijas įkrauti vitamimo D atsargomis:) 

img_2395

Man pasisekė, kad turėjau galimybę ir vėl trumpam išlėkti į šiltus kraštus, į savo mylimą Pietų Afriką. Keliaudama ten n-tąjį kartą, jaučiuosi tarsi grįžčiau namo:) Ten, kur mane supa mylimi išsiilgti bičiuliai, kur pažįstamas kiekvienas keliukas, kur mėgstami išbandyti restoranai ir mintinai žinomas jų meniu, kur dažniausiai šviečia saulė (ypač tada, kai vasara su žiema susikeičia vietomis:)). Bet užvis man smagiausia, kad kiekvienąkart mano draugų ratas pasipildo naujomis nuostabiomis pažintimis. O taip jau gyvenime nutinka, kad mieliausios tos pažintys, kurios atsiranda „per maistą”:) 

Jau kuris laikas jums norėjau papasakoti apie Lorraine, mano bičiulę iš Johanesburgo, su kuria susidraugavom bendraudamos darbiniais klausimais, o vienas visai nekaltas pokalbis automobilyje, kuomet ji pavežėjo mane namo, išsivystė į nepaprastai malonią draugystę:) Lorraine yra indė, kilusi iš Durbano, iš Pietų Afrikos miesto, kuris garsėja didele indų bendruomene, o labiausiai – išskirtinai skaniu indišku maistu. Kai prieš porą metų atostogavom Durbane, parsivežiau kaupiną lagainą kvapnių indiškų prieskonių, kuriuos man sumaišė turguje esančios parduotuvės savininkė. Iki šiol, kai tik atidarau savo prieskonių spintelę, nosį įma kutenti indiški aromatai… Tai štai Lorraine ne tik kilusi iš Durbano, bet jos tėvas buvo šefas! Žinoma, iš jo Lorraine išmoko gaminti gardžiausius pasaulyje karius… 

Lorraine
Lorraine

Tą popietę, kai Lorraine pasisiūlė mane pavežėti iki mano namų Johanesburge, užsiminiau jai, jog dievinu indišką maistą, ir paklausiau, ar ji mėgsta gaminti. Vos išgirdusi, kad domiuosi maistu, Lorraine apsidžiaugė, ir pažadėjo kai kitąkart atskrisiu į Johanesburgą mane tikrai palepinti savo gaminamais patiekalais. Tad šis kartas ir buvo tas kartas, kai jaučiausi tarsi karalienė!! Kasdien Lorraine į darbą atnešdavo vis kitokio indiško curry pietums: vieną dieną ragavau nuostabaus žuvies birryani (a la plovas su ryžiais, indiškais prieskoniais ir žuvimi), kitą dieną Lorraine man pagamino indišką curry su aviena ir pačios keptais indiškos duonos paplotėliais, o trečią dieną gavau porciją vištienos curry su ryžiais.

img_2321
Žuvies birryani
img_2324
Šviežių vaisių salotos: papajos, auksiniai kiviai ir šilauogės
img_2323
Avienos curry

Negana to, Lorraine man prigamino ir į kelionę supakavo indiškų saldumynų dėžutę – chalvos, kokosinių sausainėliu, saldėsių su rožių vandeniu ir net ryžių pudingo su kardamonais ir pistacijomis! O pačią paskutinę dieną ji net mane nuvežė į indišką Johanesburgo rajoną, į indišką parduotuvę, kur atnaujinau savo indiškų prieskonių resursus taip, kad teko su Lufthansa derėtis dėl 4kg viršsvorio mano bagaže:) Na gerai jau gerai, tas viršsvoris buvo ne tik prieskoniai, bet ir kulinarinės knygos, kurios ir vėl papildė mano biblioteką:) 

Indiški saldumynai
Indiški saldumynai

Dar vienas nuostabus dalykas, kuris man labai patinka P. Afrikoje, ir kurio mes, lietuviai, nelabai suprantame, yra tas neapsakomas patogumo jausmas, kai visi darbai už tave yra nudirbami… Ten nėra namų, kuriuose nedirbtų 2-3, o kartais ir 5-6 pagalbininkės ir pagalbininkai. Ir jei jūs manote, kad tai priespauda ir žmonių išnaudojimas, tai klystate: juk tokiu būdu šie žmonės turi darbą, pajamas, dažnai gyvenamą vietą, gali išlaikyti savo šeimas, leisti vaikus į mokslus… Namuose gyvenanti bent viena tarnaitė – yra jokia ne prabanga, bet būtinybė. Dėl saugumo vietiniai priversti samdyti apsaugą, vairuotojus, dėl patogumo – sodininkus, baseino tvarkytojus, tad viskas už tave padaroma nė nejučia: paruošiami pusryčiai, išplaunami indai, paklojama lova rytais, prieš miegą papurenamos pagalvės, sutvarkomi kambariai, sudedami pirkiniai į šaldytuvą, nuplaunami automobiliai, palaistomos gėlės, išskalbiami ir išlyginami visi skalbiniai… Man iš pradžių buvo taip neįprasta, aš nepratusi, kad apie mane taip šokinėtų… Užuot pastūmusi lėkštę pavalgiusi, pati nešdavau ją į virtuvę. Ir ką jūs sau galvojat? Tarnaitės tik akivaizdžiai nusimindavo, bet neapsidžiaugdavo, kad joms padedu… Pasirodo, mąstymas ten paprastas: jei tu šiuos darbus darai pati, vadinasi tuoj aš nebūsiu reikalinga ir prarasiu darbą… 

Su Wendy - dar viena namų pagalbininke
Su Wendy – dar viena namų pagalbininke

Net ofise, kuriame kelias dienas dirbau, ir kuriame dirba gal 4-5 darbuotojai, vienos juodaodės darbuotojos Jannet darbas yra…. virti kavą! Taip taip, mes kalbam ne apie tūkstantinį ofisą, kuriame reikalinga savo kavinė, nes kavos per dieną verdama kibirais, bet apie 4-5 žmones, kurie net ne kasdien tą kavą geria:) Ir kai aš pirmą dieną susinepatoginau, kad man kažkas virs kavą, ir pasisiūliau ją pati atsinešti, Jannet taip nusiminė, kad vos nepravirko… Aš iš jos atimu darbą!!! Nuo tol Jannet man kas rytą darydavo pačius skaniausius kapučinus, espresso, nešė vandenį ir buvo tooookia laiminga, kad kažkam reikalinga…. Tai štai kokia ta realybė. 

img_2347
Jannet. Skaniausios kavos virėja:)

Na o šiandien, grįžusi po kelionių, savaitgalį nutariau padaryti Kalėdų generalinę repeticiją. Itin kruopščiai šiemet planuoju  kalėdas, nes skrandžiai žmonių riboti, tad norisi pasiūlyt tik tai, kuo jie labiausiai džiaugsis. Tad šios dienos repeticija esu labiau nei patenkinta – labai lėtai ir ilgai kepta antis gavosi tiesiog tobula!! Net neišėjo jos apversti, norint apskrudinti odelę, ji visa tiesiog subyrėjo, nukrito nuo kaulų… Minkštumas neišpasakytas, nesu valgiusi minkštesnės antienos… Žinoma, reikia susitaikyti su mintimi, kad antis lėtai orkaitėje keps net 7 valandas! Bet juk per Kalėdas turime laiko: pašaukite antį į orkaitę dar ryte, kad sau lėtai iki vakaro iškeptų. Tik pabaigoje kelioms minutėms įjunkite grilio funkciją, ir nelaikykite pernelyg ilgai, kad mėsa neišdžiūtų, nesausėtų ir nekietėtų. 

Tie, kurie neturi galimybės tiek ilgai kepti anties, gali pasinaudoti kitu receptu, taip pat puikiu, tik turite susitaikyti su mintimi, kad kvapų virtuvėje ir visuose namuose bus daugiau:) Ir jokiais būdais neišmeskite švarių keptos anties kaulų (nuo jų mėsa pati nurkis), nes juos galite panaudoti azijietiškam sultiniui

Lėtai kepta antis
Lėtai kepta antis
Puikus pasirinkimas Kalėdiniam stalui
Puikus pasirinkimas Kalėdiniam stalui
7 valandas ketpa antis
Porcijos 3
Lėtai ir ilgai kepta antis tiesiog byra nuo kaulų... Neišpilkite taukų - jiems atvėsus nugriebkite ir sudėkite į stiklinį indą. Puikiai tiks bulvėms kepti. Šis būdas tiks ir žąsiai kepti
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
  1. 1 antis, apie 3kg, šviežia arba šaldyta
  2. 3/4 šaukšto rupios druskos
  3. 1/3 šaukšto šviežiai grūstų juodųjų pipirų
  4. 3 šaukšteliai kmynų
  5. 3 šaukšteliai džiovintų čiobrelių
  6. 4 skitelės česnako
  7. 1 didelis rūgštus obuolys
  8. 1 stiklinė obuolių sulčių
Instrukcijos
  1. Jei gaminsite šaldytą antį arba žąsį, ją lėtai atšildykite: laikykite apie 1.5 -2 dienas šaldytuve, arba pernakt kambario temperatūroje, kol visiškai atsileis.
  2. Sumaišykite visus prieskonius kartu su druska ir pipirais ir gerai įtrinkite visą antį iš visų pusių ir iš vidaus. Palikite pasimarinuoti per naktį vėsioje vietoje.
  3. Įkaitinkite orkaitę iki 130C.
  4. Į anties vidų įdekite ketvirčiais supjaustytą obuolį. Į kepimo indą įpilkite obuolių sultis ir paguldykite antį krūtinėlėmis į vidų. Indą uždenkite dangčiu, o jei indas neturi dangčio - sandariai apvyniokite aliuminio folija.
  5. Pašaukite į orkaitę ir kepkite 7 valandas.
  6. Nuimkite dangt5 (arba foliją) ie kelias minutes apskrudinkite antį iš abiejų pusių 240C griliaus rėžimu. Skrudinimas turi būti labai greitas, geriausia, jog kol orkaitė kais iki griliaus temperatūros, antį įšimsite ir laikysite uždengtą. Tik tada, kai įkais, dėkite į orkaitę.
  7. Išimkite antį ant pjaustymo lentelės. Riebalų neišpilkite - sustingusius perdėkite į stiklinį indelį ir naudokite bulvėms kepti. Supjaustykite antį ir patiekite su mėgiamais priedais: skrudintomis bulvėmis, garuose virtomis daržovėmis ir saldžia spanguolių ar bruknių uogiena arba čili džemu.
Pastabos
  1. Švarių keptos anties kaulų neišmeskite - iš jų išvirsite puikų sultinį!
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

Komentarų apie "Kelionės, draugystės ir pasiruošimas šventėms: 7 valandas kepta antis": 57

  1. Nida:

    Inga, labai ačiū, kad taip detaliai pasidalinote savo įspūdžiais. Aš išbandžiusi šį ilgą kepimo metodą jau prie jokio kitokio negrįžtu – kaip jūs ir rašot, daryti nieko nereikia, o rezultatas dar niekada nenuvylė 🙂

  2. Inga:

    Nida,
    labai noriu padėkoti už receptą ir įkvėpimą tokiu būdu kepti. Senai buvau girdėjus apie tokį paruošimą, bet pagaliau išdrįsau ir vakar pirmą kartą tokiu būdu iškepiau žąsį. Aš galiu pasakyti – skanesnės žąsies neteko valgyti… Tobulai! Viskas! Ir minkštumas ir apskrudimas ir ne sausa (nors buvo užšaldyta). Tikrai labai labai rekomenduoju išbandyti! Žąsis svėrė 4,2 kg. Kepiau 8 val+ gal 10 min, po to apskrudinau ir dar inde uždengus šiltai gal 20 min palaikiau. Žąsį įdėjau į tokį visai negilų indą, tą indą uždengiau folija ir padėjau ant grotelių, po grotelėmis kitą skardą. Tai taukai patys išbėgdavo žemyn į skardelę, kai viršydavo kiekį. Žodžiu buvau max patenkinta, nes nieko nereikėjo daryti eigoje 🙂 Tikrai žąsį, bet turūt ir antį, kepsiu dabar tik tai tokiu būdu!

  3. Nida:

    Rima, išties!!! Kalakutą taip ilgai kepti nebandžiau, gal šiek tiek neramu, kad jis neišsausėtų per daug, nes ir taip kalakutas gana sausas. Bet jei uždengus, laistant kokiu tirpintu sviestu, žemoje temperatūroje, tai gal ir gautųsi minkštas ir skanus… Bet nežinau tikrai, nes ir taip kalakutas gana ilgai kepamas (ir normalioj temperatūroj), tai bijau, kad žemoje procesas išilgėtų iki labai ilgo….

  4. Rima:

    Sveiki, ir vėl artėja Šventės!!… kaip tas laikas lekia!… Ar galima būtų panašiu ilguoju būdu kepti kalakutą?

  5. Nida:

    Inga, viską jūs gerai padarėte:) Ir aš šiemet (tiesa, žąsį) kepiau be grotelių, o pabaigoj apskrudinus gavosi ir sultinga, ir apskrudusi, ir minkšta:) Labai džiaugiuosi, kad išbandėte šį receptą, jis tikrai patikimas tada, kai baisu, kad kažkas nesigaus:)

  6. Inga:

    Miela Nida, pirmą kartą gyvenime kepiau antį. Įprastai nesu jos gerbėja, tačiau po šio Kalėdinio patiekalo mano nuomonė visiškai pasikeitė – antis gavosi tobuliau nei tobula!! Niekada nebuvau tokios skanios valgiusi! Tik kepiau komentarų neskaičiusi ir šį Jūsų receptą kitame puslapyje radusi, tai kepiau uždarame inde be jokių grotelių apačioje, tiesiog supyliau sultis ir kepiau (tiesa, šiek tiek riebalus apipjausčiau). Tai greičiausiai gavosi labiau troškinta antis, bet dievaži, skonis neleido prie nieko prisikabinti! Ačiū Jums 🙂

  7. Nida:

    Inga, išties neaiškiai aš ten parašiau. Antį (arba žąsį) 7 valandas kepant, tiks bet koks indas (nuotraukoje matot kokiame kepu aš, jis neturi dangčio, tad dengiu folija). Kitais būdais kepdama aš kepu ant grotelių, bet tada jau tikrai be dangčio.

  8. Inga:

    Sveiki, skaičiau jau kelis kartus, bet niekaip negaliu suprasti kokiam inde reikia kepti antį. Kaip supratau turi būti puodas su sandariu dangčiu ir su grotelėmis, kad antis būtų pakilusi ir nemirktų. Bet kam tokiu atveju pilti obuolių sultis, jei antis yra pakelta. Ar būna tokių indų, kad būtų ir su grotelėmis ir su dangčiu?

  9. Nida:

    Jūrate, labai miela girdėti, jog tapote mūsų didelės bendruomenės dalimi:) Su ta antimi (žąsimi) yra taip: aš rekomenduoju ją kepti visgi ant grotelių, ypač jei kepsite labai riebią lietuvišką antį (žąsį), o ne Pekino, kuri yra liesesnė. Žinoma, galima ir be grotelių, tik pusė paukščio „virs” riebaluose tikrai (kas nėra blogai, tik nebus traški).

  10. Jūratė:

    Tik šiemet atradau Nidą su visais jos nuostabiais receptais, net gaila, kad tiek gyvenau be jos. Noriu paklausti dėl tos anties/žąsies, kas vis dėlto skaniau? Ir dar: recepte parašyta, kad reikia dėti į indą ir uždengti, o konentaruose radau, kad dėti ant grotelių, tai kaip iš tikrųjų?

  11. Nida:

    Jovita – o man naujiena makaronai įdarui!! Labai įdomu, tikrai kada nors išbandysiu! Dėkui, kad pasidalinot patirtim – kiekvienam nusprendusiam gaminti bus iš ko pasisemti patirties ir patarimų:)

  12. Jovita:

    Ačiū už puikų receptą. Antį kepėm 5val. 130°C, ir to pilnai užteko, mėsytė krito nuo kaulų. Beje, kepėm rankovėje, įdarytą naminiais makaronais su razinom, cinamonu ir obuoliu. Obuolių sultis naudojau pirmą kartą, pasiteisino, skonis nerealus

  13. Sky:

    Labai dekoju, Nida, kad skyrete brangaus laiko pagalbai:-) antyte jau pusantros valandos orkaiteje, net gaila, kad nekvepia:-) panasia kryptim masciau isvirus bulves jas keptuveje su jau gautais anties taukais paskrudinti:-), jusu patarimas dar geresnis! dar karta linkiu Jums graziu, skaniu, laimingu ir kurybingu Naujuju metu!

  14. Nida:

    Jei gerai pamenu, šias bulves kepiau kitoje orkaitėje (turiu jas dvi, beje..) pašlaksčiusi anties taukais (tais pačiais, iš skardos, kurioje ta antis kepė ilgai ilgai). Mano patarimas būtų toks (jei turite tik vieną orkaitę): bulves supjaustykite ketvirčiais (jei didelės bulvės – dar smulkiau), apvirkite iki al dente, viską gerai pasiruoškite kol antis kepa, sudėkite apvirtas bulves į skardą, gerai pašlakstykite anties taukais (kuo daugiau, tuo skaniau:)), pabarstykite druska, pipirais, ir kai tik antį trauksite iš orkaitės, kad pakeltumėte temperatūrą galutiniam apskrudinimui, dėkite skardą su bulvėmis į orkaitę, tegul jos pradeda kepti (apatinėje lentynoje). Kai antį apskrudinsite, bulvės jau turėtų būti pusiau apskrudę. Iškimkite antį, uždenkite aliuminio folija, kad neauštų, ir sumažinę temperatūrą iki kokių 190-200 pabaikite skrudinti bulves (galima ir aukštesnėje orkaitės dalyje). Turėtų viskas laike gautis puikiai. Sėkmės ir geros šventės!!

  15. Sky:

    Miela Nida! Kaip tuo paciu laiku iskepti kartusu antim ir tokia bulvytes kaip nuotraukose? Su sventem ir didelis ciu uz Jusu receptus ir mieluma!

  16. Sky:

    Miela Nida! Su visomis skaniomis ir smagiomis sventemis!!!! Turbut esat visa veiksme ir pasirengime Naujuju sutiktuvems,bet jei turit sekunde laiko gal galit patarti kaip situo budu kepant (anti bus eksperimentas)😉 kaip iskepti bulvytes – neatsiejama keptos anties dalis😉 jusu nuotraukoje jos superines lyg butu normaliai keptos tradiciniu budu kartu su antimi jos riebaluose. Kaip pagaminti bulvytes tokias skanias prie sios antytes ir vienu laiku? Is anksto dekoju ir ir didelis Jums ACIU uz nustabius pasidalinimus!!!!!!

  17. Nida:

    Beata, antį kepkite ant grotelių (geriausia, jai jos įsistato į gilų kepimo indą arba skardą), uždengę aliuminio folija. Nedėkite į indą anties be grotelių, nes ji skęs riebaluose. Ir pabaigoje, bebaigiant kepti, būtinai laikykitės instrukcijų – kol orkaitė kais anties apskrudinimui, laikykite ją ištraukusi iš orkaitės, ir tik pabaigoje kelioms minutėms įkiškite atgal, kad odelė taptų traški. Su gimtadieniu ir sėkmės ruošiant pirmą kartą antį!

  18. Beata.:

    Sveiki!
    Žinot esu ta kuri nėra net ragavus anties. 😏Taip , taip, niekada. Tad Šiandien yra mano gintadienis, o rytoj Naujieji metai ir tą progą ,kad jau ir jubiliejus nusprendžiau suvalgyti kažką šventiškiau. Antis jau užsakyta, tad turės laiko pasimarinuoti. Bet iškilo klausimas. Tai kaip geriau ją kepti. Ar ant grotelių su po apačia padėta skarda. Ar toje pačioje skardoje su uždengta folija? Ar geriau stiklineme indę su dangčiu? Kaip suprantu jinai išskirs (paleis) daug riebalų?

  19. Beata:

    Sveiki!
    Žinot esu ta kuri nėra net ragavus anties. 😏Taip , taip, niekada. Tad Šiandien yra mano gintadienis, o rytoj Naujieji metai ir tą progą ,kad jau ir jubiliejus nusprendžiau suvalgyti kažką šventiškiau. Antis jau užsakyta, tad turės laiko pasimarinuoti. Bet iškilo klausimas. Tai kaip geriau ją kepti. Ar ant grotelių su po apačia padėta skarda. Ar toje pačioje skardoje su uždengta folija? Ar geriau stiklineme indę su dangčiu? Kaip suprantu jinai išskirs (paleis) daug riebalų?

  20. Nida:

    Laima, labai apmaudu, kad nepasisekė su šiuo pasirinkimu…. Aš pati pagal šį receptą kepiau žąsį (beje, labai mažą, tai panašesnė buvo į antį savo svoriu nei į žąsį), ir gavosi puikiai! Išties, siūlau kepti ant grotelių, kad paukštis nemirktų riebaluose. Antraip tikrai jis troškinasi nutekėjusiuose riebaluose, bet ne lėtai kepa. Labai keista dėl krūtinėlės – taip, ji sausesnė, bet tai natūralu. Tik keista, kad visa kita mėsa sultinga, o krūtinėlė labai sausa… Dar vienas labai svarbus (sakyčiau svarbiausias) momentas- galutinis anties (arba žąsies) apskrudinimas. Būtina išimti antį iš orkaitės ir ją laikyti uždengus folija, kol orkaitė kaista iki 240C, ir tik paskui trumpai paukrtį įdėti, kad apskrustų odelė. Tikrai negalima laikyti anties kol temperatūra kyla orkaitėje – tai tikrai išdžiovins mėsą. Kad daugiau triukų gaminant šiuo metodu ir nėra… Tad nelabai žinau ką ir bepridurti… Gražių ir sėkmingų jums metų, tikrai tikiu, kad surasite tą savąjį, pasiteisinusį receptą!

  21. Laima:

    Su praėjusiom ir ateinančiomis šventėmis, miela Nida.
    Šventėms kepiau antį pagal šį recepta. Na niekaip nesusidraugauju aš su ta antim. Kiek kartu aš ja gaminau, tiek nusivyliau. Ne išimtis ir šis kartas. Bėda tame, kad antis gavosi ne kepta, bet troškinta. Antis buvo 2,6kg, kaimiška. Ja patalpinau i keramikinį kepimo inda su dangčiu ir kepiau 6val. Po tiek laiko kepimo ji beveik visa buvo paskendusi riebaluose ir savo sultyse ir tiesiog troškinosi. Gavosi teisiog troškinta antis. Tiesa, visa mėsa (išskyrus krutinele) buvo be galo minkšta ir sultinga. Bet visa reikala sugadino krutinėlė. Ji buvo minkšta, bet sausa. Ir tai mane labiausiai sunervino. Be to antis buvo beveik subyrėjusi. Taigi, norėjau paklausti kur padariau klaida: gal patalpinau i per maža inda; gal per ilgai kepiau. Kadangi visiems gaunasi, o man ne, tai kaltas ne receptas, tikriausiai aš ka nors ne taip padariau. Bet kadangi ne mano charakteriui nuleisti rankas, bandysiu kol rezultatas mane tenkins. Planuoju antį kita karta kepti padėjusi ant groteliu, 120c kokias 5val. Žiūrėsiu, kas gausis. Būčiau dėkinga, jei galėtumėte įvardinti mano klaidas. Iš anksto dėkoju už atsakyma.

  22. Pingback: Spanguolių ir imbiero pagardas – Nidos receptai

  23. Pingback: Traškios keptos bulvės su trumų aliejumi – Nidos receptai

  24. Nida:

    Kristina, kaip miela girdėti!!! Sėkmingų ir skanių repeticijų, ir dar skanesnių švenčių:)

  25. Kristina:

    Mieloji Nida,
    Labai ačiū už puikų receptą!!!
    Jį išbandė vyras praeitą savaitgalį 🙂
    Tobula!!!!! Beveik vienintelis patiekalas, kurį įvertino valgytojai 2, 8 ir 14 metų!!!! 🙂
    Rytoj kepsime vėl ir “ repetuosime” Kalėdas!!!
    Aš bandysiu Red Velvet keksiukus!!!
    Ačiū Jums už pasidalinimą! 🙂

  26. Nida:

    Aš nebandžiau, nes man patinka daržovės traškios, tai jas kepu aukštesnėje temperatūroje. Jei dėčiau į tą patį indą, tai gal prieš geras 2.5 val… Nes temperatūra nedidelė, tai laiko reikės daugiau.

  27. Neringa:

    Mergaitės, ar nebandėt kažkuriuo momentu į tą patį indą sumesti bulvytes, stambiai pjaustytas morkas, kad keptų kartu? Įdomu kokiu metu jas reikėtų sumesti, likus valandai ar porai iki kepimo pabaigos?

  28. Nida:

    Cha cha cha – galiu tik įsivaizduoti, kaip visa tai komiškai atrodė:)) Kažkada ir aš kalakuto dydžio neapskaičiavau, tai į orkaitę nė iš tolo netilpo. Teko grilį kurti ir pora balionų keisti, kol iškepė..:) Tikrai, žąsis turi begales riebalų (kurie yra skanūs, tik kepimui atitinkamų skardų reikia turėti:))). Džiaugiuosi, kad bent rezultatas nenuvylė, o iš pamokos visuomet naudingos!:)

  29. Kristina:

    na iškepiau žasį:)) kepė nuo 7 ryto iki 15.00 val., mesa jau krito nuo kaulų, gavosi gerai ir skaniai. tik kaip aš ją grūdau į orkaitę, reikėjo matyt, vos tilpo, daugiau niekada tooookio dydžio nepirksiu:)
    ir taukų kieeeeeek gavosi, vos infarkto negavau atėjus pažiūrėti kaip kepa, radau po orkaite ant grindų taukų balą… turėjau vargelio kol išvaliau… ir paskui iš skardos į stiklainį surinkinėjau.
    ačiū už receptą, gaminsim dar kartą:)

  30. Nida:

    Kristina, viskas bus OK, ir kalakutas 10kg iškepa! Tad žąsis iškeps tikrai:) Siūlau šiek tiek kaitrą visgi padidinti (kokia 15C), ir pasiruošti ilgam kepimui. Visada juk galima pabaigoje, kokią valandą ant stipresnės kaitros pakepti, jei matot, kad dar toli iki iškepimo… Bet manau, kad viskas bus puiku. O paukštis tikrai milžinas!!! Wow….

  31. Kristina:

    atsiprašau – žąsis:))))

    net nežinau kaip geriau kepti, gal bandysiu skardoj didelėj, ir apvyniosiu folija… jei patiesiu ant dugno foliją, ir užsandarinsiu, tai turbūt irgi panašiai kaip kepimo rankovėj gausis?
    na man čia galvos skausmas:))) kažin kas gausis:)

  32. Nida:

    Kristina – antis 6kg?? O ten tikrai ne žąsis ir ne mažas kalakutas?:) Rankovė, žinoma, išeitis, bet karštis ją kiek kitaip, nei uždarame inde, pasieks. Pati nebandžiau, bet išmėginti verta. Paskui pasidalinsite įspūdžiais:) Minusas tame, kad jei visas skystis pranyks, į rankovę nebus kaip įpilti papildomai. Taip pat bus sunku patikrinti minkštumą.

  33. Kristina:

    Labas vakaras Nida,

    noriu paklausti, susiruošiau kepti antį, rytoj marinuosiu, bet neturiu tokio dydžio indo kepimui:((( (manoji antis 6 kg:))))
    kažin ar būtų gerai, jei kepimo rankovėj kepčiau? ten juk į vidų irgi galima įpilti obuolių sulčių…

    ačiū

  34. Nida:

    Ačiū, Agne:) Kaip smagu girdėt:) Kaip pasisekė antis net neklausiu – žinau, kad puikiai. Nes šis receptas negali pavesti!:) Sėkmės šeimininkaujant kartu su manim:)

  35. Agnė:

    Mano mėgstamiausias lietuviškas receptų puslapis 🙂 kai sugalvoju kokį įmantresnį patiekalą, žinau, kad Nidos receptuose tikrai bus 🙂 antis jau beveik 6 valandas kepa.

  36. Nida:

    Andrej – jūs mano geriausias receptų bandytojas!! Ačiū, kad pasidalinot įspūdžiais:) Skanių metų!

  37. Andrej:

    Surizikavau ir aš Kalėdoms. Bet pasiteisino. Net krutinėlė, kuri dažniausiai lieka negarbingoje vietoje kaip sausa ir neskani, buvo įvertinta labai palankiai dėl sultingumo. O su Jūsų kalafijorų ryžiais gavosi ir sotu ir sveika. Ir svarbiausia, kad sudengiausia recepto dalis yra atsikelti 6 ryto per Kalėdas, kad pašauti antį į orkaitę 🙂

  38. Nida:

    Smagu girdėti, Vaida:) Aš, turiu prisipažinti, beveik niekada nerepetuoju:) Man taip įdomiau:) O su česnako skiltelėmis – aš visuomet jas smulkiai supjaustau. Bet jei patogiau trinti – tiks taip pat!!!:) Juk svarbiausia, kad česnakas atliktų savo vaidmenį – suteiktų skonio. Taip atsitiks abiem atvejais – ir pjaustant, ir trinant.

  39. Vaida:

    Puikus receptas, surizikavau be „repeticijos” kepti Kalėdoms – gavosi skani, minkštutė antis! Ačiū!
    P.S. česnako skiltelės anties marinavimui sutrinamos ar tiesiog smulkiai supjaustomos?

  40. Nida:

    Kaip miela girdėti, Rasa:) Tai nuo šiol turite saugų ir patikimą anties (ir žąsies) gaminimo būdą ateičiai!!!:)

  41. Rasa:

    Nida, antis buvo fantastiska, Vakar kepiau. Visa vokiska seimyna, valge, pirstus laize ir gyre. Sake tokios skanios ir minkstos anties dar niekada nebuvo valge. ACIU!

  42. Nida:

    Į sveikatą, Jūrate:) Aš šiuo būdu kepiau Kalėdoms žąsį – taip pat buvo aukščiausias įvertinimas:)

  43. Jūratė:

    Ačiū už receptą. Kepiau Kalėdoms, gavosi nerealiai skaniai. Visiems labai patiko 🙂

  44. Rima:

    Nidute, aciu labai! Tau ir tavo seimai taip pat siltu, jaukiu svenciu!😘

  45. Nida:

    Labai džiaugiuosi, Rimtut, kad atradai (ir atrandi) kažką naudingo:) Šitas būdas tikrai nenuvils, jį jau išbandė tos mano bičiulės, kurios visas iki tol keptas antis sugadindavo:) O Valdemarą suprantu, nes jei tik antis būna meniu, aš irgi visada tik ją užsakau:) Gražių jums švenčių:)

  46. Rima:

    Nida, aciu uz idomu straipsni. Supranti kitus dalykus keliaudamas, o ir kulturu skirtumas, bent jau mane vercia tobuleti, plesti savo priemimo ribas.
    Kai pamaciau tavo sua anti, is kart supratau, kad as ja gaminsiu savo vyro gimtadieniui. Jis dievina anti…visur kur einam i restorana, jei meniu yra antis, jis ja valgo ir taip sprendzia restorano geruma, sefo darba:)) Taip kad ismuse mano valanda isbandyti pirma karta kepti anti. Ot Valdemaras apsidziaugs! As pasitikiu tavo receptais, jie visi tobuli, as tobuleju gamindama pagal tavo receptus :)Aciu!

  47. Nida:

    Būtent, Dovile, didelis pliusas, kad namuose nėra keptos anties kvapo! Iš viskas labai paprasta – įjungi orkaitę ryte ir gali visus kitus darbus daryti visą dieną:) Sėkmės šeimininkaujant:)

  48. Dovile:

    Nuostabus receptas, lėtai kepta antis kažkas fantastiško.Visai kitoks skonis, nei greitai keptos. Namuose beveik jokio kvapo, kad šitas gardumynas kepa (priešingai nei kepta antis greitai su traškia plutele, tris dienas užuodžiau anties riebalų kvapą).
    Vyras taip pat liko sužavėtas, skani tiek šilta tiek šalta 🙂 ačiū už receptą, bus puikus patiekalas gimtadienio vakarienei 😉

  49. Nida:

    Odeta, tikrai taip:) Ypač tokiose ypatingesnėse situacijose, kurios mums abiems pažįstamos:) O Kalėdos bus super, pamatysi:) Taip kaip ir visi metai po Kalėdų:)

  50. Nida:

    Kristina, originalus receptas, beje, buvo skirtas žąsies kepimui!! Tad drąsiai būtent taip ir gaminkite. Žąsiai planuokite 8 valandas (4-4.5 kg svorio paukščiui). Ir prieskonius tokius naudokite, nes aš tiesiog žąsį antimi pakeičiau, o per Kalėdas būtent taip kepsiu žąsį:) P.S. Labai ačiū už gražius jūsų atsiliepimus.

  51. Kristina:

    Labas vakaras,

    paskaičiau šį receptą ir iš karto susižavėjau:)
    kadangi anties Kalėdoms negausiu, pamaniau,gal tokiu būdu tiktų ir žąsį kepti? Labai vilioja…žemoj temp.kepu ir žvėrieną, super gaunasi.
    Jūsų receptai nuostabūs, o rašymo stilius toks mielas ir šiltas.
    Ačiū!

  52. Nida:

    Miela Laima, pirmiausia – ačiū už gražius žodžius. Kalbant apie gaminimą žemoje temperatūroje – kepimo laiką nustatyti galima, manau, tik bandymų keliu. Išties, 2.5kg ančiai būtų pakakę ir mažiau nei 7 val, kad mėsa būtų išskirtinai minkšta ir sultinga. Dėl išsausėjimo nebijokit, nes sausėja mėsa kai kepama didelėje temperatūroje. Būtent todėl pabaigoje patartina apskrudinti antį (žąsį) vos kelias minutes, nesausinant. Nesu tikra ir dėl termometro – manau, kad patikimiau šiuo atveju minkštumą patikrinti peiliu:) Šlauneles mėginčiau kepti apie 2 valandas (pradėčiau odele į apačią), ir tada tikrinčiau, ar pakankamai minkštos (sandariai uždengtame inde, arba uždengtame folija). Vartyti tikrai būtų galima, bet ne pernelyg dažnai- max 2 kartus. Gal šlaunelėms dar įdėčiau šaukštą-kitą anties taukų kepant, nes visa antis tų taukų turi pakankamai, o štai tik šlaunelės – nelabai daug. Kaip rašiau, anties po 7 valandų kepimo nė nesugebėjau apversti, kadangi mėsa krito nuo kaulų, bet mėsa buvo be galo sultinga, tikrai neišsausėjusi… Kalėdoms būtinai tokiu būdu kepsiu žąsį!

  53. Laima:

    Labas vakaras. Seniai skaitau Jūsu bloga ir daug ka esu gaminusi. Nenusivyliau. Ačiū už gerus ir patikrintus receptus. Tiesa pasakius, šito recepto laukiau jau seniai. Šiuo metu esu susižavėjusi kepimu žemoje temperatūroje ir kaip tik ieškojau anties gaminimo recepto. Jūs šiuo būdu gaminote kalakuta, žasi ir pagaliau sulaukiau anties. Antį šiuo būdu kepčiau šventėms, bet repeticijai manau užteks ir šlauneliu. Turiu keleta klausimu: 1. Kiek laiko kepti šlauneles (2vnt), 2. Manau jas kepimo metu reikia versti, tai pradėti kepti odele į viršu ar apačia, 3. Gal tiksliai kepimo laika (viso paukščio) galima nustatyti naudojant termometra, nes 7 val man atrodo ilgoka (baisu, kad neišsausėtu). Žasį 4 kg Jūs rekomenduojate kepti 8val, antį 3kg – 7val, gal užtektu kokiu 6val, kaip žinoti optimalu laika? Iš anksto dėkoju už atsakymus.

  54. Vi:

    Chachacha is nuvalgytu kaulu sultini …. nesamoniu muziejus , o skaidriame kepimo maise ir keps trumpiau ir apskrus .

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *