Net nėra prasmės kartotis, kad man Užgavėnės (arba, kitaip sakant, blynų dieta) galėtų būti nors ir kasdien. Nėra man neskanių blynų, apskritai žodžiai „blynai” ir „neskanu” nedera tarpusavy, jie nepriklauso tai pačiai kalbų grupei:) 

Mano blog’as nė iš tolo neatspindi tikrojo mano suvalgomų blynų kiekio:) Nėra nė vienutėlio savaitgalio, kad aš be jų apsieičiau, o jei jau už ką nors save „nusibaudžiu” ir blynų neišsikepu, tai kitą savaitę tada jau dviguba porcija pareina:) Tad jei kada reiktų nuspręsti koks tas didžiausio komforto, didžiausios palaimos patiekalas, tai nė neabejodama atsakyčiau – blynai!

O jums ar teko kada ragauti japoniškų blynų?? Nesistebiu, jei ne, nes pačioje Japonijoje būtent tokie suflė tipo blyneliai ypač išpopuliarėjo per pastaruosius 3-4 metus. Ir jei Tokijuje vėlyvą rytą pamatytumėt eilę kantriai lūkuriuojančių žmonių, kenčiančių kaitrią saulę ar merkiantį lietų, didelė tikimybė, kad jie laukia purių lengvų japoniškų blynų porcijos prie kokio nors naujai atsidariusio madingo restoranėlio. 

Dar prieš porą dešimtmečių japonai iš proto ėjo dėl plonyčių creppes, bet šiuo metu jų širdis pirklauso lengvučiams oriniams blyneliams, kuriuos dažniausiai pagardina plakta grietinėle arba saldžiarūgščiu vaisiniu padažu, ir su pincetu išdėlioja šviežių uogų riekeles (visa uoga ten dažnai yra pernelyg prabangus dalykas!! Tad tenka pasitenkinti ketvertuku braškės asmeniui…). Kai užpernai keliavau po Australiją, japonų kepyklėlės Sidnėjuje buvo tiesiog apgulę lankytojais, laukimo laikas ten nėra toks svarbus, kaip galimybė atkąsti gabalėlį burnoje tirpstančio sūrio pyrago ar štai tokio blynelio… Japonai yra tokie subtiliai elegantiški, kad ant kiekvieno tokio blynelio dar sugeba specialia įkaitinta miniatiūrine formele „išdeginti” kokį gražų simbolį – animacinio katino ar kokio kito tik jų kraštuose žinomo herojaus:)

Į Tokijų (ar Sidnėjų) šių blynų paragauti greitu laiku vargu ar pavyks ištrūkti, todėl šių metų vasaris turi būti tas mėnuo, per kurį jūs ir patys tokius galite išmokti išsikepti. Telieka išsirinkti progą: Valentinas, Užgavėnės ar Vasario 16?:) 

Japoniškus blynelius šiandien kepiau ir laidos „Labas rytas, Lietuva” metu, o reportažo įrašą galite pažiūrėti ČIA

Kadangi šie blyneliai reikalauja dėmesio ir trupučio įgūdžių, trumpai kokios bėdos juos kepant gali nutikti ir kaip jų išvengti:

  • visus produktus reiktų išimti iš šaldytuvo iš anksto, kad pasiektų kambario temperatūrą
  • Miltus kartu su kepimo milteliais patariu persijoti – tešla bus puresnė ir tolygesnė
  • Keptuvė labiau tiks ta, kurios danga nepdideganti, kaitinkite ją ilgiau ir ant pačios mažiausios įmanomos temperatūros. Pagrindinė taisyklė: kepam ilgai ir lėtai, ant mažos kaitros.
  • Baltymus plakite apie 4-5 minutes, arba kol jie bus standūs, tačiau kai patraukiate plaktuvą nuo masės, baltymų kepurėlės smaigalys švelniai nusvyra. Jei baltymus perplaksite, jie bus pernelyg standūs, blynelių konsistencija nebus tobula, maišant baltymai ims „lūžinėti”. Tačiau jei baltymus plaksite per trumpai, jie gali kepant subliukšti. 
  • Nekepkite keptuvėje daugiau nei 3 blynus – jiems reikia duoti daug erdvės… Didesniam kiekiui blynų kepti naudokite arba kelias keptuves, arba vieną didelę (būna didelių elektrinių keptuvių su dangčiu – jos tiks puikiausiai).
  • Jei blynas išėmus iš keptuvės subliuško, gali būti, kad nespėjo viduryje iškepti – reikia mažesnės keptuvės temperatūros, kad keptų ilgiau. Blynas savo formą turi išlaikyti visą laiką lėkštėje, net ir atvėsęs. 
  • Japoniški blynai turi būti aukšti, todėl tešlą reiktų dėti ant viršaus, šaukštą po šaukšto (lengviau formą išgauti naudojant metalinius ar silikono žiedus, bet galima ir be jų). Kol suformuosite trečio blynelio bazę, pirmojo apačia jau bus pakietėjusi, ir galite antru ratuku ant bazės uždėti dar tešlos, kad iškepę blyneliai būtų tarsi bokšteliai. 
  • Turėkite kepant pasidėję mažą indelį vandens – šaukštas vandens dangčiu uždengtoje keptuvėje sukurs karštus garus, taip jūsų blynai iškeps tolygiau. 
Japoniški blyneliai: Tokijo kulinės scenos ikona
Japniški blyneliai – purūs ir lengvi it debesėliai
Patiekite su plakta grietinėle arba klevų sirupu, pabarstę cukraus pudra
Blynelių formą lengviau bus išgauti naudojant metalinius žiedus
Print Recipe
Japoniški blynai
Purūs ir lengvi japoniški blyneliai, savo konsistencija primenantys suflė
Virtuvė Japonijos
Raktažodis kepiniai, blynai
Porcijos
asm
Ingredientai
Virtuvė Japonijos
Raktažodis kepiniai, blynai
Porcijos
asm
Ingredientai
Procesas
  1. Kiaušinių trynius sumaišykite su pienu ir žiupsneliu druskos. Miltus, kepimo miltelius išsijokite tiesiai į trynių masę ir išsukite.
  2. Baltymus suplakite iki minkštų putų, tada suberkite cukrų. Plakite ant didelių apsukų kol baltymai taps standūs (tačiau neperplakite, turėtų pakakti apie 4-5 min). Kelis šaukštus baltymų masės atsargiai įmaišykite į trynių masę, tada šią masę sudėkite į likusius baltymus ir vėl viską labai atsargiai išmaišykite, kad nesuplotumėte susidariusių oro burbuliukų.
  3. Didesnę keptuvę nepridegančiu dugnu ir turinčią sandarų dangtį labai lėtai ir ilgai įkaitinkite (galite pradėti kaitinti tada, kai pradedate plakti baltymus - ant pačios mažiausios kaitros). Jei naudojate konditerinius žiedus, pravartu juos patepti (arba papurkšti, jei turite purškiamų riebalų) riebalais, taip lebgviau išimsite iškepusius blynus iš formelių. Keptuvę patepkite keliais lašeliais aliejaus (kuo mažiau, kad neliktų lašelų, antraip iškepę blynai turės tamsesnius taškelius)
  4. Dėkite žiedus į keptuvę (ne daugiau 3), ir į juos pridėkite maždaug ½-⅔ tūrio tešlos. Jei kepate be žiedų, suformuokite nedidelius blynelius (3, ne daugiau), ir atsargiai dėdami aukštyn uždėkite dar po šaukštą tešlos, kad iškeptų tarsi bokšteliai). Į tarpus tarp blynų įpilkite apie 1 šaukštą vandens, kad susidarytų keptuvėje garai. Uždenkite dangtį ir kepkite ant pačios mažiausios kaitros apie 4 minutes, arba kol apačia labai gražiai paruduos, o visa masė šiek tiek sutvirtės. Atsargiai apverskite kita puse, vėl uždenkite keptuvę (galite vėl įlašinti kelis lašus vandens), ir uždengę kepkite dar apie 3-4 minutes, kol kita pusė gražiai paruduos ir visas blynas bus iškepęs.
  5. Patiekite šiltus, su plakta grietinėle ir uogomis, pabarstę cukraus pudra.

Komentarų apie "Japoniški blynai": 8

  1. Nida:

    O koks geras patarimas tiems, kurie bandys. Dar aš patarčiau patepti foliją riebalais, kad lengviau nusiimtų

  2. Nida:

    Evelina, man išeina iš šio kiekio 5-6 blynai (dydžio, kurį matot nuotraukoje).

  3. Anonimas:

    sveiki, jau ne pirma karta kepu siuos blynus. Formeles pasigaminu is folijos. Kuomet sutvirteja blyno struktura, ja nuimti lengva, nors gal ne is pirmo karto pavyko idealiai. tik nuemus formele verciu blyna. Skanaus.

  4. Evelina:

    Sveiki. Kiek blynelių Jums išėjo iš nurodyto kiekio? 🙂
    Gal kas bandė su indukcine kaitlente ir pasakytų ant kokio galingumo kepė?:)

  5. Livija:

    Tas purumas atrodo labai wow… Užsisakiau iš aliexpress, dabar bereik sulaukt 🙂

  6. Nida:

    Livija, aš saviškes pirkau labai seniai, berods Izaelyje dar… Įvairiausių skersmenų prisipirkau, kad vienos porcijos desertus galėčiau daryti ruošiant kokį priemimą… Bet esu lyg mačiusi Sangaidoj, ir jei atmintis nemeluoja – Promo?…
    Tik jos išties nebūtinos šiems blynams… Aišku, nuotraukos gaunasi puikios, labai instagramiškos 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *