Mūsų kaimyniškoje bendruomenėje yra keletas metinių tradicijų, kurios ne tik labai sustiprina kaimynišką dvasią, bet ir atneša kokios nors realios naudos:) Pavyzdžiui, du kartus per metus smagiai pabendraudami dar ir išvalome mišką. Tačiau yra keletas progų susirinkimams, kuomet sueiname ne dirbti, bet tiesiog pabūti kartu. Viena tų „nedarbo” progų – tai vasaros palydėtuvės paskutinį rugpjūčio savaitgalį. Ir tai būna diena, kurią visą praleidžiu virtuvėje, nes pagal tradiciją visi atsinešame kažką skanaus paragavimui. 

Apie savo skanėstus, pagamintus vasaros palydėtuvėms (arba rudens sutiktuvėms – tiks ir toks pavadinimas:)) jums dar būtinai parašysiu. Tačiau kad savaitgalis užsiskaitytų, ir kad visai dienai nepristigtų energijos, savaitgalio pusryčiai man turi būti ypatingi. Tas ypatingumas dažniausiai pasireiškia tuo, kad tai turi būti patiekalai, visiškai skirtingi nuo tų, kuriuos paprastai valgome visos savaitės darbo dienomis. 

Kadangi, kaip visi juokauja, šiuo metu prasidėjęs cukinijų naikinimo sezonas, tai tos cukinijos ir dominuoja mūsų valgiaraštyje:) Ir jos kol kas nė kiek mums nepabodo, nes vis nauji ir nauji patiekalai gimsta eksperimentuojant! 

Cukinijų blyneliai su pačiais įvairiausiais priedais – tai pirmas pasirinkimas, kai reikia kažkuo save nudžiuginti. Bet šįkart ėmiau ir sugalvojau cukinijomis pagardinti varškėčius! Rezultatu buvau be galo patenkinta, kadangi varškėčiai buvo minkštučiai, sultingi ir gardūs. Sutarkuotas cukinijas pabarsčiau druska ir palikau kokioms 10-15  minučių, kad paleistų sultis. Paskui cukinijas labai gerai nusunkiau ir nuspaudžiau, palikdama tik labai sausus tarkius. Nuo šiol tokie varškėčiai bus mano firminiais cukinijų sezono savaitgalių pusryčiais:) 

Savaitgalio pusryčiai visuomet būna ypatingi
Įmaišius į varškėčių tešlą tarkuotų cukinijų, blynai bus minkšti ir sultingi
Man varškėčiai skaniausi su medumi

Cukinijų varškėčiai

2 asm 

1 vidutinio dydžio jauna cukinija, sutarkuota stambia tarka

2 šaukšteliai rupios druskos

1 kiaušinis

3 šaukšteliai rudojo cukraus

250g varškės

3-4 šaukštai miltų (naudoju speltų) – gali prireikti daugiau, jei varškė šlapesnė arba cukinija didesnė

Aliejaus kepimui (aš naudojau kokosų aliejų)

Sutarkuotas cukinijas suberkite į dubenį, pabarstykite 2 šaukšteliais druskos ir palikite apie 10 minučių, kad išsiskirtų skystis. Gerai nusunkite cukinijas, kad liktų kuo sausesnės. Jei baiminatės, ka

Dubenyje išplakite kiaušinį su cukrumi ir trupučiu druskos (su druska čia elkitės atsargiai, o saugiausia – išivis nedėkite, mat jei labai gerai nenusausinsite cukinijų, tai druskos tikrai pakaks nuo jų…). Įmaišykite varškę ir ištrinkite šakute, sumaišydami su kiaušiniu. Tada sudėkite cukinijas, vėl sumaišykite. Galiausiai suberkite miltus ir sumaišykite minkštą nelipnią tešlą. Suformuokite nedidelius paplotėlius. Kepkite iš abiejų pusių įkaitintuose riebaluose (labai tiks kokosų aliejus, jei mėgstate!). 

Patiekite su grietine, medumi, uogiene ar šviežiomis uogomis. 

  1. Nida:

    Ačiū, kad pasidalinot įspūdžiais, Tomai:) Labai smagu, kad patiko:) O koks puikus panaudojimas tų sulčių – ir man visuomet skauda širdį jas nupilti, bet sriubai bet kokiai jos tikrai pravers:)

  2. Tomas:

    Na taip, bet ten Jūsų vardas paminėtas. Tiek to, jei „neskauda”, tuo geriau 🙂
    O blyneliai jau įvertinti, 5 balai (senoviškais) ir dažniau originaliuose puslapiuse lankysiuosi.
    O Jums sekmės..:)
    p.s. man skystis nuo cukinijos labai burokėlių sriubai (su kotais ir lapais) tiko vietoj drukos..

  3. Tomas:

    Na taip, bet ten Jūsų vardas paminėtas. Tiek to, jei „neskauda”, tuo geriau 🙂
    O blyneliai jau įvertinti, 5 balai (senoviškais) ir dažniau originaliuose puslapiuse lankysiuosi.
    O Jums sekmės..:)

  4. Nida:

    Tomai, dėkui už jūsų pastabumą:)
    Su tuo cukrum receptuose yra taip: kur tik įmanoma, aš visada stengiuosi sumažinti iki minimumo (išskyrus ten, kur verčiau nelendu į receptūrą, pvz., morengai pavlovai:)), bet suprantu, kad standartiniam lietuviškam skoniui mano šaukštelius verčiau paversti į šaukštus, kad būtų „skanu”:) Tai kaip ir čia skonio reikalas….

  5. Tomas:

    Recepto dar nebandžiau, bet būtinai pasibandysiu, dar Jūsų receptai nepavedė..
    Bet šį kartą ne apie receptą, o apie vardą:
    Žmona paklojo atspausdintą šį varškėčių receptą ir mann jis nepatiko:
    ten parašyta „Rudasis cukrus 3 valg. š.” ir štai internete tai radau:
    https://www.15min.lt/maistas/receptas/cukiniju-varskeciai-6056
    Ajums tai vardo negadina ?

  6. Nida:

    Rovena – super! Kai kurie receptai tiesiog skirti improvizacijoms, šis vienas jų:)

  7. Rovena:

    Nida, šiandien pagaminau, šiek tiek modifikavusi receiptą:). Dėjau pilno grūdo miltus ir ciberžolės, nedėjau cukraus, visai šeimai labai patiko! 🙂

  8. Siri:

    Sie varskeciai man nepatiko,o sriuba su cukinijomis labai skani,jau kelis kartus gaminau ir dar gaminsiu.

  9. Pingback: Varškės ir cukinijų apkepas su razinomis ir vanile – Nidos receptai

  10. Nida:

    Renata – aš čia su ta druska tikriausiai visus suklaidinau, dažniausiai druskos pakanka nuo pačių cukinijų, kai jas apibarstome druska… Pataisysiu receptą, kad papildomai žmonės nedėtų. O kitąkart galite šiek tiek perlieti tarkuotas cukinijas, jau pabuvusias su druska, vandeniu, kad sūrumas nusiplautų…

  11. Renata:

    Labai skanus varskeciai gavosi, tik gal kiek suroki, nors man su uogiene ir grietine labai tiko 🙂

  12. Nida:

    Žana, ačiū Jums už įvertinimą:) Tikiuosi, ryt bus cukinijų ir pomidorų sriuba (jei cukinijos visos dar nesunaudotos:)).

  13. Žana:

    Atsiverčiau puslapį, kad kepti Cukinijų varškėčius ir matau naują įrašą – Cukinijų ir pomidorų sriuba. Susvyravo mano ketinimai…, bet įvyko varškėčiai 🙂
    Pagirtinas nurodytas porcijos dydis. Gerai formuojasi ir kepa, skanūs. Aš vis kepdavau cukinijų blynus -vaflius su rūkytu varškės sūriu, labai skanu, o čia buvo šioks toks skonio pasikeitimas ir be to tai jau tikrai varškėčiai , o ne blynai 🙂
    Ačiū 🙂

  14. Diana:

    Išbandžiau. Labai skanu! Beje, jau ne pirmą siūlomą receptą bandau, visi geri, skanu buvo ne tik man, bet ir visai šeimai. Dėkui 🙂

  15. Nida:

    Rita – rankomis! Kartais rankas pasišlapinu šiek tiek, kartais, jei masė labai lipni – pavolioju į džiūvėsius. Bet šiems nieko nereikėjo, labai gerai formavosi.

  16. Nida:

    Egle, – skanaus:) Tik su druska atsargiai, nes jei cukinijų labai gerai nenusausinsite, daugiau į tešlą druskos nedėkite, kad nebūtų per sūru. Lėkštę pirkau Izraelyje, Tel Avive…:) Tai rankų darbo lėkštė, todėl turiu kelias, ir visos skirtingos:)

  17. Eglė:

    Nida, ačiū už receptą. Tiesiog perskaitėte mintism ką turėčiau šiandien gaminti 🙂 tik vakarienei 🙂 P.s. graži lėkštė, jei ne paslaptis, kur pirkote?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *