Nežinau kiek kartų jau juos kepiau, ir kiek dar kepsiu. Kai baigsis cukinijos, kepsiu su moliūgais. O kai ir šie baigsis……. sugalvosiu gal kažką panašaus:) Nes tai yra blynai be kurių neįsivaizduoju praeinančios nė vienos savaitės. Ne, nepiktnaudžiauju kasdien, bet jau nuo savaitės vidurio imu laukti savaitgalio, nes žinau, kad būtent tokius pusryčius sau pasidovanosiu. 

Pas mus beveik visada būna bananų. Mėgstam po bananą pasiimti į darbus ar trenirtuotę, bet tikrai atsitinka, kad bananai pernelyg greitai sunoksta, suminkštėja, ir nelabai kas nori tokius valgyti. Tai čia dar vienas pretekstas kepti šiuos blynus, kadangi kuo labiau sunokusius bananus įmaišau į tešlą, tuo skanesni blynai gaunasi:) 

Cukinijas tarkuoju burokine tarka su visa odele (jokiais būdais jos nelupkite, ten susikaupę daugiausia vitaminų!), žinoma, kol ta odelė minkšta. Kai jau cukinijos perauga, prieš tarkuojant ne tik odelę reikia nulupti, bet ir sėklas patartina išimti. Tačiau būtinų būtiniausiai sutarkavus cukiniją reikia pabarstyti druska ir palikti kelias minutes, kad išsiskirtų kuo daugiau skysčio, o tą skystį paskui kuo geriau nuspausti. 

Chia sėklos apskritai yra gėris visuose kepiniuose, nes jos sutirština tešlą, be to, suteikia tokio malonaus traškesio valgant. Aš paprastai spintelėje turiu ir avižų sėlenų, o šis sveikuoliškas priedas pats geriausias įberti į tešlą. 

Na o dabar pakalbėkime apie miltus. Paprasti kvietiniai miltai kažkaip jau nunyko iš mano perkamų produktų sąrašo… Aš kvietinius pakeičiau speltų miltais, ir nejaučiu jokio skirtumo nei kepdama pyragus, nei gamindama kokius kitokius patiekalus, kur miltai negroja pagrindiniu smuiku. Ir būtinų būtiniausiai visada spintelėje yra viso grūdo speltų miltų. Jei anksčiau viso grūdo miltų įdėdavau į tešlą tik šiek tiek, pagrindą anksčiau sudarydavo balti speltų miltai, tai dabar pastebėjau, kad pirmieji pasibaigia būtent viso grūdo miltai. Jei jau išdykauju savaitgalį su blynais, tai bent dėl sąžinės ramumo viso grūdo miltus jiems naudoju:)

Baltojo rafinuoto cukraus taip pat mano spintelėse vargu ar atrasit. Perku tik rudąjį, kuo mažiau apdirbtą, bet jei tik galiu rinktis, visame kame naudoju ekologišką kokoso palmių cukrų. Jis intensyvios rudos spalvos, ir ne toks saldus kaip tradicinis, tad jei saldumo tešloje būba per maža, pasigardinu iškepusius blynus tiesiog pabarstydama juos palmių cukrumi papildomai. 

Kaip ir su daugeliu tokio tipo kepinių – produktų kiekiai orientaciniai. Jei tešlą užmaišysite tirštesnę, iškepę blynai bus kietesni. Jei minkštesnę, dėsite mažiau miltų, – blyneliai bus gležnesni, minkštesni, gal kiek sunkiau apverčiami keptuvėje kepant. 

Ši vasara ypač dosni gerais orais, tad smagiausia pusryčiais mėgautis lauke
Vos keli ingredientai ir ant stalo – svajonių pusryčiai:)
Cukinijų ir bananų blynai su chia sėklomis

Cukinijų ir bananų blynai su chia sėklomis

2 asm.

  • 2 nedidelės cukinijos (apie 300-400g) sutarkuotos stambia tarka
  • 2 kiaušiniai
  • 1 labai sunokęs bananas
  • 1 šaukštas chia sėklų
  • 2 šaukštai avižų sėlenų
  • 3-4 šaukštai viso grūdo speltų miltų
  • Druskos, rudojo cukraus
  • Aliejaus kepimui

Sutarkuotas cukinijas pabarstykite druska ir palikite kelioms minutėms, kad jos išleistų kuo daugiau skysčio, Tą skystį gerai nuspauskite, kad liktų kuo sausesni cukinijų tarkiai.

Dubenyje suplakite kiaušinius, sudėkite supjaustytą bananą ir šakute jį sutrinkite. Suberkite chia sėklas, avižų sėlenas, įberkite žiupsnelį druskos ir apie 1-2 šaukštelius rudojo cukraus (arba mažiau, nes saldumo bus nuo banano), miltus ir cukinijų tarkius ir išsukite tešlą. Galite tešlą palikti pastovėti apie 10 min, tuomet chia sėklos išbrinks.

Kepkite blynelius aliejuje iš abiejų pusių, kol gražiai apskrus. Patiekite su jogurtu, uogomis arba uogiene. 

  1. Nida:

    Iš tiesų, Agnija, jūs visiškai teisi. Perskaičiau atidžiai receptą ir matau, kad neparašiau dėl brinkinimo. Papildysiu.

  2. Agnija:

    Dėkoju už atsakymą. Tiesiog klausimas toks kilo todėl, kad recepte ir aprašyme neradau informacijos apie laiką brinkinimui 🙂 Būtinai bandysim blynelius ir pasidalinsim įspūdžiais!

  3. Nida:

    Agnija, šios sėklos išbrinksta skystyje, esančiame užmaišytoje tešloje, jos pakeičia miltus, būtent todėl reikia palaukti (geriausia psuvalandį), kad tešla subrinktų. Cukinijos linkę vandeniuoti, tad chia sėklos čia ir atlieka tirštintojo funkciją. Nereikėtų kepti šių blynų nepalaukus, kol jos išbrinks. Na o brinkinimas iš anksto nelabai čia turėtų prasmės…

  4. Agnija:

    Sveiki! Norėjau paklausti, ar chia sėklas dedate sausas, nebrinkintas? Ar galima dėti brinkintas? Noriu išbandyti blynukus, bet uriu mažų vaikų, o jiems nerekomenduojama sausų chia sėklų.

  5. Eglė:

    Nuostabus receptas! Blynai išėjo puikūs – tiesiog pirštelius galima apsilaižyti!

  6. Rima:

    Nidulia, jau 10 metu!!!!🙉🙉🙉 kaip laikas bega!
    Kokia tu saunuole!!! Reiks linkmai atsvesti, tegul visos tavo skaitytojos prikepa prigamina siai sventei tau!!! Ziema lauke butu ziemiskas tavo blogo gimtadienis ir visi tilptu po atviru dangum 🙂 Kad pasidziaugti tavim, musu mokytoja ir ikvepeja!!!😘😘

  7. Eglė:

    Puikūs blynai! Kepiau su avižiniais pilno grūdo miltais ir pavyko labai gerai! Tikrai kartosiu ne vieną kartą☺ ačiū, Nida!!

  8. Dalia:

    Kaip gerai, kad Jūs esate. Ačiū už visus receptus tyliai laukiu, mokausi ir džiaugiuosi. Jau aišku, kas bus pietums. Ačiū

  9. Nida:

    Tai ačiū tau, Rimut, ir visiems kitiems, kurie šitiek metų šį blog’ą skaito:) Iš tiesų, žiemą jau bus 10 metų, ar gali įsivaizduoti??:)

  10. Rima:

    Labai grazios nuotraukos!!!
    Pasakiau seimynai apie si recepta, tai jau prabalsavo, kad iskepciau 😀
    Nida, tavo blogas yra superinis! Aciu uz tavo kantrybe ji si tie metu rasant. Tai didelis darbas!!!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *