Jei mano amžinatilsį močiutei kas būtų pasakęs, kad blynus galima kepti be miltų, ji tikrai nebūtų tuo patikėjusi. Būdama išskirtinė šeimininkė, ji virtuvėje jautėsi tarsi žuvis vandeny. Manau, meilę maistui paveldėjau būtent iš jos. Kol buvau vaikas, man skaniausi būdavo močiutės kepti mieliniai blynai, varškės spurgos, šilkiniai varškėtukai, ir dar visokie gardumynai, kuriais mus su broliu ji lepino. Tačiau tais laikais miltai buvo visiškai normalus ingredientas, niekas nesiskundė glitimo netoleravimu ir tikrai nesilaikė dietų, tad nei kalorijų mes skaičiavom, nei kažkokių gudrybių ieškojom kaip pasigaminti ką nors skanaus, bet šiek tiek sveikesnio, liesesnio… 

Labai gailiuosi, kad iš močiutės neišmokau kepti duonos. Iš mamos pasakojimų žinau, kad duona, kurią ji kepdavo, tikrai būdavo ypatinga. Ir nors tešlą maišydavo be recepto, be svarstyklių ir įmantrių matavimo indelių bei šaukštelių, jokia kita svečiuose valgyta duona, panašu, nė iš tolo neprilygdavo močiutės keptai namuose. Kaimynės vis domėdavosi tos skaniosios duonos receptu, bet įtardavo, kad močiutė kažką nepilnai joms pasako, pasilikdama paslaptį sau, nes nei vienai tokia skani ji nesigaudavo… Mama pasakojo, kad kaime duona buvo kepama kartą per mėnesį, ir kartais nutikdavo taip, kad duonos pritrūkdavo likus kelioms dienoms iki kepimo. Dažniausiai tuomet eidavo skolintis pas kaikynus. Kai kaimynai ateidavo pasiskolinti duonos pas mano močiutę, ji visuomet duodavo, bet tik prašydavo neatnešti grąžos savo duonos. Kai paklausiau mamos kodėl, ji paaiškino, kad kaimynų duona buvo tokia neskani, susmegusi ir kieta, kad niekas namuose jos nenorėdavo valgyt, tat tekdavo sušerti kiaulėms… O duoną kiaulėms duoti buvo skausminga, tad verčiau močiutė visai neimdavo „grąžos” nei šventą daiktą (o duona namuose tikrai visada buvo šventa) mestų į kiaulių gardą…

Kažkodėl visą rytą, kuomet kepiau šiuos blynus, galvojau apie močiutę. Norėčiau, kad ir ji paragautų visiškai kitokių nei jos laikais pusryčių – blynelių, iškeptų viename šaukšte aliejaus, be miltų, be pridėtinio cukraus…. Kažin kaip jai būtų patikę karamelizuoti bananai? Kai močiutės netekau, bananai apskritai vis dar buvo „deficitas”… neregėtos prabangos prekė:)

Dabar eilė šiuos energijos pilnus pusryčius išmėginti jums! Jei kepėte avižinių dribsnių ir bananų blynus (o tai vienas populiariausių receptų šiame blog’e), tai šie jums patiks dar labiau! Visiškai be glitimo, su maloniai traškančiais chia sėklų grūdeliais, purūs ir minkšti blyneliai – tai tie išsvajotieji lėto savaitgalio pusryčiai! Skanaus! 🙂 

Nežinau geresnių pusryčių savaitgalį nei saldūs blynai…
Karamelizuoti bananai – labai mielas ir netikėtas priedas su sveikuoliškais blynais

Avižinių dribsnių, bananų ir žemės riešutų sviesto blynai

4 asm.

  • 1 stiklinė (90g) stambių avižinių dribsnių (ne tų, kurie greitai pagaminami)
  • 2 šaukšteliai kepimo miltelių
  • 2 šaukštai natūralaus žemės riešutų sviesto (be cukraus)
  • 3 kiaušiniai
  • 2 šaukšteliai vanilės pastos
  • 6-7 šviežios datulės be kauliukų (apie 70g)
  • 1 šaukštas chia sėklų
  • 4 bananai
  • 1 šaukštas alyvuogių aliejaus
  • 2 šaukštai kokosų cukraus
  • Patiekimui – kokoso riešutų drožlės ir medus arba klevų sirupas

Į elektrinio smulkintuvo indą sudėkite avižinius dribsnius, kepimo miltelius, žemės riešutų sviestą, kiaušinius, vanilė, datules, chia sėklas ir 2 bananus. Smulkinkite viską kol masė taps vientisa, tiršta. 

Įkaitinkite didelę keptuvę, skirtą kepti be riebalų. Teptuku patepkite visą keptuvės dugną keliais lašais aliejaus, tada dėkite po šaukštą blynų tešlos, ir kepkite blynus iš abiejų pusių, kol gražiai patamsės. Iškeptus blynus laikykite šiltai, kol kepate likusius. 

Iššluostykite keptuvę polieriniu rankšluosčiu. Likusius du bananus perpjaukite pusiau išilgai. Kokosų cukrų paskleiskite lėkštėje. Perpjauta puse bananus įspauskite į cukrų ir dėkite į įkaitintą kėptuvę, cukruota puse į apačią. Kepkite minutę-dvi, kol bananai karamelizuosis. Padalinkite bananus ir blynelius į lėkštes, pabarstykite kokosų drožlėmis, patiekite su medumi arba klevų sirupu. 

Recepto šaltinis: Donna Hay

Komentarų apie "Avižinių dribsnių, bananų ir žemės riešutų sviesto blynai": 9

  1. Rita:

    Išbandžiau ir aš šiuos blynus, ir jei LABAI SKANŪS! Kadangi esu didelė blynų megėja, tai tikrai juos kepsiu dar ir dar 🙂 .

  2. Pingback: Bananų blynai su karamelizuotais riešutais – be glitimo! – Nidos receptai

  3. Nida:

    Na va, puikuma, Irma! Aš irgi už kūrybišką požiūrį, o jau ypač kepant blynus, o ne kokį biskvitą tortui:) Smagu, kad patiko. Turiu dar 3 receptus panašių blynų – artimiausiu metu laukit naujienų 🙂

  4. Irma:

    Nerealiai skanu. Ačiū, Nida už tokį netikėtą receptą. Valgau sausus – man nereikia jokio papildomo saldiklio ar užpilo.
    Manau, kad į viską reikia žiūrėti kūrybiškai. Ar 90 ar 85 ar 95 g tai nėra itin svarbu – greičiausiai skursis kitų ingridientų kiekiai – bananai, kiaušiniai nėra vienodo dydžio.
    Porą šaukštų aliejaus įpyliau į tešlą, tešlą palikau pabrinkti apie 15 min ir kepiau sausoje keptuvėje

  5. Kristine:

    Sveiki, jei iskart naudosiu viso grudo avizinius miltus, gal zinote kiek gramu reiks? Nes paprastai ju reikia maziau. Dekui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *