Mielieji draugai, bičiuliai, bendraminčiai ir ištikimi blog’o skaitytojai. Pagaliau baigėsi beveik metus trukęs darbų maratonas ir laikas, kai labai uoliai slėpiau nuo jūsų visų didelę paslaptį. Jau po poros savaičių į pasaulį išeis mano nauja kulinarinė knyga “Izraelio skoniai: šventės ir kasdiena”.

Izraelio skoniai knyga

Dabar, kai knyga jau atiduota spaustuvėn, kai skaičiuoju dienas iki minutės, kai pagaliau ją pamatysiu popieriuje, ne vien kompiuterio ekrane, galiu atsipūsti, susitvarkyti namus, kurie metus laiko buvo virtę kulinarine ir fotofgrafijos studija, ir pasidžiaugti nuveiktu dideliu darbu. Žinoma, jei ne mano komanda – redaktorė Dalia Juškienė, dizainerė Rasa Undraitytė-Preidienė ir kalbos redaktorė Inga Motuzienė, visi mano rašymai ir fotografijos taip ir būtų likę tūnoti komouterio failuose. Štai todėl ir blog’as buvo apleistas ir neprižiūrėtas, neatnaujintais įrašais, neatsakytais klausimais komentaruose. Visų už tai atsiprašau ir tikiuosi, kad naujoji mano knyga praplės ne vien kulinarinius jūsų horizontus, bet ir praturtins žiniomis iš Izraelio – šalies, kurioje praleidau penkerius metus ir šiemet sugrįšiu į tėvynę.

Knyga Izraelio skoniai

Kas tai per knyga? Storas ir spalvingas (288psl) albumas apie žydišką virtuvę, patiekalus, dalį kurių dar prisimena mūsų tėvai ir seneliai, nes tuos patiekalus gamino jų draugai ir kaimynai žydai. Tai bus knyga ne vien apie kulinariją, bet ir apie žydiškas šventes, tradicijas ir mano įspūdžius gyvenant Izraelyje. Knygoje bus labai daug fotografijų, atspindinčių kasdienį izraeliečių gyvenimą, emocijas ir  švenčių šventimą. Joje rasite ne vien tradicinių litvakų patiekalų receptus, bet ir tuos, kuriuos mėgsta šiuolaikinės sveikos Izraelio virtuvės šalininkai. Tai bus mano penkerių metų darbo rezultatas, daug pasakojimų ir prisiminimų ne vien iš litvakų, kurie šiandien gyvena Izraelyje, bet ir iš Pietų Afrikos žydų, kurie unikaliai išsaugojo tradicijas ir lietuviškos virtuvės elementus daugiau nei 100 metų. Knygoje bus daugiau nei 100 receptų, pateiktų kartu su jaudinančiomis istorijomis ir prisiminimais. Tikiuosi, kad šiam naujam albumui atsiras vietos jūsų kulinarinių knygų kolekcijoje:)

Nidos Degutienes knyga

Birželio pradžioje, kuomet knyga jau pasirodys visos Lietuvos knygynuose, įvyks keletas pristatymų, į kuriuos visus jus mielai pakviesiu. Bus smagu susipažinti ir pamatyti, kas gi slepiasi anapus ekrano:)

Avokadu padazas-5_LR

 

Komentarų apie "Atskleidžiu kortas: bus nauja knyga!": 22

 1. Nida:

  Ačiū ačiū, Aguonėle, Skaitytoja, bus tų autografų – mažiausia tiek, kiek ir knygų:)) Oi kaip laukiu ir aš pati…

 2. Valentina:

  Puiku! Užaugau žydų kaiminystėje ir todėl teko dažnai paragauti įprastų jų patiekalų.Turiu tris klasikinės žydų virtuvės knygas,bet mielai įsigysiu ir dar vieną,nes labai įdomu ką valgo šiuolaikiniame Izraelyje.

 3. Aguonele:

  Jap, knygu lentynoj kitas stumsim i sona kad Tavajai vietos rastume! Tik ko gero be autografo neapsieisim 🙂
  Saunuole! V

 4. Nida:

  Ačiū dar kartą visiems/visoms!! Jūs nerealūs, tokio palaikymo tikrai nesitikėjau:) Dabar dar labiau spirgu, kaip noriu kuo greičiau su jumis visais pasidalinti savo penkerių metų Izraelyje gyvenimo ir darbo rezultatu:)

 5. Ausra:

  Nida, didziausi sveikinimai! isivaizduoju, kad knyga bus nepaprasta,ir turiniu, ir isvaizda;

 6. Nida:

  Ačiū didžiausias visiems ir visoms, kas laukė ir sulaukė:) Visi metai praėjo plušant, niekada nebūčiau pagalvojusi, kad tai bus toks nelengvas, marias laiko užimantis projektas… Labai tikiuosi, kad jums visiems patiks. Ypač džiaugsis tie, kurie vertina sveiką virtuvę, daržoves. Ir aišku tie, kurie mėgsta baklažanus, nes gi kokia žydiška virtuvė be jų?:)

 7. odeta:

  Nida, o kaip gi mano biblioteka bus be Tavo knygos?:) Žinoma bus! Ir labai džiaugiuosi už Tave, kad įvykdei TOKĮ PROJEKTĄ!

 8. Rima:

  Nidute, tu tokia saunuole! Labai noresiu isigyti tavo knyga, kai busiu Liutuvoj. Is apeasymo ir zinanr tavo skoni ir estetika, knyga bus nuostabi!!! Dar karta sveikinu is visos sirdies!!:)

 9. Kristina:

  Nuostabi žinia! Seniai laukiau knygos apie žydų virtuvę lietuvių kalba, nes ta vienintelė verstinė knygelė, berods 1992 metų, jau prašyte prašėsi pamainos. Dabar matau, kad buvo verta laukti, tikiu, kad Tavoji knyga bus superinė:)

 10. Giedrė:

  Laukiu, su džiaugsmu nusipirksiu.
  Labai patinka Jūsų tinklaraštis ir straipsniai žurnale.

 11. Nida:

  Oi taip. Grita, bus ir teiglahai, ir visi kiti žydiški gardėsiai:) Kadangi gamindama (bandydama receptus) ir fotografuodama viską pati išragavau, tai galiu pasakyti, kad bus labai daug nesudėtingų, sveikų, maistingų, lengvai paruošiamų patiekalų. Ir ne tik:)

 12. Grita:

  Nuostabu,Nida,didziausi sveikinimai.Jau matau teichlah,nustabius zydiskus pyragelius,kurie atrodo labai viliojanciai.Manau,kad daug kas bus isbandyta is tos laukiamos knygos.

 13. Nida:

  Ačiū, Rennie, tu geriausiai mane gali suprasti, ką veikiau pastaruosius metus:) Ir kaip sunku buvo palikti apleistą blog’ą:) Ačiū Skaitytoja, labai labai džiaugiuosi, ir pažadu, kad knyga nenuvils:)

 14. Skaitytoja:

  Sveikinimai, Nida! Labai laukiu ir tikrai atsidurs mano lentynoje 🙂

 15. Rennie:

  Sveikinu, Nida! Taip ir jaučiau, kad bus tokia knyga 🙂 Labai laukiu, nes tikiu, kad bus be galo skani knyga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.