Kad žinotumėt, kaip man gėda, kad taip ilgai nesirodžiau savo blog’e… Ne, jo neužmiršau ir neapleidau, bet pastarosiomis dienomis vis svarbesnių darbų atsirasdavo. Greitai ne viename leidinyje ir vėl išvysite mano straipsnius su gausiomis iliustracijomis, o kad visa tai padaryti, reikia daug laiko…

zuvys

Negana to, šeštadienį apturėjau baisą nelaimę… Bekalbėdama telefonu, besveikindama gimtadienio proga savo draugę, tiek gestikuliavau rankomis, kol užkabinau šalia esantį pilną arbatos puodelį kuris visas išsiliejo ant…… mano naujo mako:(( Nepasakosiu kaip pykau ant savęs ir kaip siutau, kai tas makas ėmė ir užgeso visiems laikams… Džiovinau jį apverstą aukštyn kojomis ir maldavau, kad tik išdžiūtų, kad tik nebūtų galutinai sugadintas… Ir tikriausiai išmeldžiau, nes rytojaus rytą drebančiomis rankomis įjungusi start mygtuką išgirdau pažįstamą beįsijungiančio kompiuterio garsą… Tie keli procentai tikimybės, kad makas vis dar veiks po tokio jo „išmaudymo” buvo man palankūs. Tiesa, negaliu dar džiaugtis visu stiprumu, nes laukia išsamus nuodugnus ir brangus jo patikrinimas Apple laboratorijoje, tik po to bus aišku, ar mano naujam žaislui bus lemta ilgai gyventi.

Na, bet kol dar jis veikia, kol dar klaviatūra spausdina tekstą, dalinuosi su jumis keletu būdų, kaip galima paruošti lašišą užkandžiams ir kaip ją išlaikyti ilgesnį laiką. Prie praeito įrašo užvirė visa diskusija, ką reikia daryti su žuvimi, kai jos turime daugiau, nei galime iškart suvartoti. Kadangi lašiša – viena nedaugelio šviežių žuvų, kurias galima įsigyti Lietuvoje, šie receptai jums turėtų ypač praversti:)

sudyta lasisa

Sūdytą lašišą visuomet galima nusipirkti – taip, ji būna patogiai supakuota ir itin plonai supjaustyta. Namuose taip plonai supjaustyti greičiausia nepavyks:) Bet užtai naminės gamybos lašišos užkandžio skonis toli pralenks pirktinę! Ar galite sugalvoti geresnius pietus, kuriuos susipakuosite jau kitą dieną į darbą??

lasisa sudyta namuose

Citrininė sūdyta lašiša (6 porc)

450-500g lašišos file be kaulų, bet su oda

1/3 puodelio rupios druskos

1/3 puodelio cukraus

4 šaukštai nutarkuotos citrusinio vaisiaus žievelės (tiks citrinos, apelsino, laimo)

Lašišos file nuplauname ir gerai nusausiname popieriniu rankšluosčiu.

Mažame indelyje sumaišome druską, cukrų ir citrusinio vaisiaus tarkuotą žievelę.

Padedeme lašišos gabalą ant maistinės plėvelės ir iš visų pusių ją padengiame paruoštu mišiniu. Truputėlį mišinio neužmirškite užbarstyti ir ant odos! Lašišą sandariai suvyniojame į maistinę plėvelę ir paliekame šaldytuve 24 valandoms, paslėgę ją kuo nors sunkesniu (pilna konserva ar dubeniu).

Po 24 valandų nuvyniojame plėvelę ir lašišą praskalaujame po bėgančia šalto vandens srove. Gerai nusausiname popieriniais rankšluosčiais. Prieš pateikiant supjaustome kuo plonesnėmis riekelėmis.

Taip paruoštą lašišą galite laikyti savaitę šaldytuve, arba iškart užšaldykite ir laikykite keletą mėnesių šaldiklyje.

kaip pasudyti lasisa

Burokinė sūdyta lašiša su degtine (6asm)

450-500g lašišos file be kaulų, bet su oda

1 didelis burokas, nuskustas ir sutarkuotas smulkia tarka

1/3 puodelio rupios druskos

1/3 puodelio cukraus

1 citrinos  nutarkuota  žievelė

2 šaukštai degtinės

Lašišos file nuplauname ir gerai nusausiname popieriniu rankšluosčiu.

Mažame indelyje sumaišome tarkutą buroką su visomis sultimis, druską, cukrų, citrinos  žievelę ir degtinę.

Padedeme lašišos gabalą ant maistinės plėvelės ir iš visų pusių ją padengiame paruoštu mišiniu, įskaitant ir lašišos odelę. Lašišą sandariai suvyniojame į maistinę plėvelę. Dedame suvyniotą lašišą į gilesnį indą (tinka nedidelė kepimo skardelė), paslegiame ja kuo nors sunkesniu (konserva ar kuo kitu) ir paliekame šaldytuve 24 valandoms.

Po 24 valandų nuvyniojame plėvelę ir lašišą praskalaujame po bėgančia šalto vandens srove. Gerai nusausiname popieriniais rankšluosčiais. Lašiša bus įgavusi burokinį atspalvį. Prieš pateikiant supjaustome kuo plonesnėmis riekelėmis.

Taip paruoštą lašišą galite laikyti savaitę šaldytuve, arba iškart užšaldykite ir laikykite keletą mėnesių šaldiklyje.

Komentarų apie "Sūdyta lašiša užkandžiams": 9

  1. Nida:

    Koks malonus netikėtumas:) Aš savo gyvenime vos 3-4 Nidas esu sutikusi, nors esu vos dešimčia metų jaunesnė už Jus:) Dabar išties Nida – dažnesnis vardas:)

  2. Nida:

    Taip, tikrai, bendravardės 🙂 Kai buvau maža, mano vardas buvo labai retas. Man 50 metų :))). O dabar vis daugiau girdžiu. Malonu tokia šaunią bendravardę „sutikti”.

  3. Nida:

    Nida? Ar būsim bendravardės?:) Retai pasitaiko sutikti kitą Nidą:) O apie puodelį – tai standartinis amerikietiškas mato vienetas, 1 puodelio talpa – 250ml.

  4. Nida:

    Su burokais ir degtine skamba idomiai. Ar galite patikslinti kokio dydžio puodeliu matuoti druską, nes pas mane labai jau jie skirtingų dydžių 🙂
    .

  5. Nida:

    Ačiū, merginos, už užuojautą. Pasirodo, aplaistyti kompiuterį – dažnas atvejis, tuo įsitikinau kai pradėjau google ieškoti info apie tai:)) Ir kas tik ant tų kompiuterių žmonėms neišsilieja:))) Pamoką gavau tikrai gerą:) Nuo šiol visi puodeliai saugiu atstumu, ant kito stalo:)

  6. Dovilė:

    O liuks patarimai, dargi su degtine (vyrams turėtų patikt;-) Labai ačiū.
    O dėl kompo tai užjaučiu. Maniškį kompiuką dukra kefyru buvo apipylus pora kartų, tai išvis košmaras buvo.

  7. odeta:

    Užjaučiu dėl patirto streso, bet kaip sakoma, mokaisi iš savo klaidų:) Kai aš taip pražudžiau savo mandrą telefoną, tai dabartinį saugau kaip savo akį:) O lašiša man skaniausia būtent žalia:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *