„Atsiverčiau” į lašišą galutinai:) Matyt, ruošiuosi grįžimui į Lietuvą:) Jei jūs taip dažnai kaip aš gaminate lašišą, turbūt ateina nenumaldomas noras paeksperimentuoti ir išgauti kitokį, naują skonį. Puikus pasirinkimas tokiais atvejais – japoniška virtuvė. Nereikalaujanti jokių ypatingų ingredientų ar prieskonių, tik labai tipiškus japoniškus pagardus, kurie, jei bent kartą ėmėtės kjaponiškos misijos, tikrai yra jūsų spintelėje. O jei nėra – būtinai juos įsigykite, nes tas pats marinatas tiks ne tik žuviai, bet ir vištienos kepsneliams.

Aš miso pastoje su trupučiu saldaus mirin ir šlakelyje sakės išmarinuotą lašišą kepiau kepsninėje. Bet taip paruošta žuvis puikiausiai tinka kepti orkaitėje. Geriausia išklokite skardą aliuminio folija – turėsite mažiau vargo šveičiant indus:)

Beje, jei neturite sakės – nieko baisaus. Nors visi, kurie bandė ką nors gaminti su sake pritars, kad šis alkoholinis gėrimas suteikia patiekalui tikrai išskirtinį skonį….

Miso lasisa-9_LR

Miso lašišos kepsniai (4 asm)

  • 2 šaukštai raudonosios miso pastos
  • 2 šaukštai mirin
  • 1 šaukštas cukraus
  • 1 šaukštas saké
  • 4 lašišos kepsneliai (su oda)

Iš visų marinatui skirtų produktų pasigaminame tamsios spalvos pastą. Ja ištepame lašišos kepsnelius ir paliekam marinuotis pusvalandį. Prieš kepant popieriniu rankšluosčiu nuvalome marinato perteklių (tik neplaukite po vandeniu!)

Kepame 200C orkaitėje arba kepsninėje apie 15-20 min., priklausomai nuo kepsnelių dydžio. Kelis kartus kepant galite patepti kepsnelius marinatu.

japoniska lasisa su salotom

Pateikti galite su japoniškomis salotomis:

2 maži agurkai arba 1 nedidelė cukinija

1-2 ridikėliai (nebūtina)

4 šaukšteliai japoniško ryžių acto

1 šaukštelis su kaupu rudojo cukraus

2-3 lašeliai sezamų aliejaus

2 šaukšteliai augalinio aliejaus

Žiupsnelis druskos.

1-2 svogūno laiškai

Agurkus arba cukinijas ušilgau supjaustome plonomis juostelėmis (daržovių skustuku), labai plonai supjaustome ridikus, geriausia mandolina.

Iš ryžių acto, cukraus, sezamų aliejaus, aliejaus ir druskos sumaišome padažą. Juo aplaistome supjaustytas daržoves ir sumaišome, kad pasidengtų vienodai. Pabarsrstome svogūno laiškais ir paliekame pastovėti bent 10 minučių.

lasisa japoniskai

Pateikiam lašišą su virtais ryžiais ir salotomis.

Komentarų apie "Japoniška virtuvė: miso lašišos kepsniai": 3

  1. Nida:

    Indre, mirin – tai saldus ryžių vynas, be kurio neapsieinama japonų virtuvėj (http://www.asianfoodgrocer.com/img/prods/sushi-ingredients/12002140-kikkoman-manjo-aji-mirin-lg.jpg), toks tirštas, saldus skystis, primenantis japonišką sakę. Miso pasta – tai dar labiau tradicinis dalykas: ištirpinus šią pastą karštame vandenyje gaunasi miso sriuba:) Miso pasta būna kelių rūšių (ir spalvų). Bet į klausimą kur Lietuvoje reikia šiuos produktus pirkti, negaliu atsakyt, nes nežinau. Gal kas nors iš skaitytojų atsilieps? Senais laikais tokie „egzotiški” dalykai būdavo Vilniuje Basanavičiaus g. prieskonių parduotuvėje. Šiaip pasaulyje tiek miso pasta, tiek mirin parduodamas bet kuriame supermarkete Azijos produktų skyriuje.

  2. indre:

    Sveiki
    Noreciau suzinoti kas tas mirin ir raudonoji misos pasta ar jos imanoma Lietuvoje
    nusipirti? Kiek pasidairiau tarp azijos saliu lentynas
    tai maximose tokiu nemaziau nors nezinau ar isvis ten ieskojau

    Lauksiu atsakymo

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *