Svogūnų pyragas

26 Mar

Šitas svogūnų pyragas – absoliuti sėkmė. Kiek kepiau, tiek šis patiekalas nuo stalo išgaruoja pirmasis. Paprastai darau standartinį apvalų pyragą, kurį šiltą supjaustau svečiams susėdus prie stalo. Bet šįkart pabandžiau kepti atskirus pyragėlius formelėse ir pateikti kiekvienam svečiui atskirai. Gavosi estetiškiau ir tikrai ne mažiau skaniau! Todėl prireiks arba vienos standartinės formos kepimui (geriausia su pavingiuotais kraštais ir išimamu dugnu) arba 8 nedidelių formelių.

Tešlai:

1 puodelis miltų

45g sviesto arba margarino

žiupsnelis druskos

1 1/4 šaukštelio kepimo miltelių

6 šaukštai pieno

Padažui:

1 kaiušinis

100g grietinės arba natūralaus jogurto, arba grietinėlės

patarkuotas muškato riešutas

Sausus produktus sumaišyti tarpusavy, kapoti sviesto gabelėlius, kol gausis trupiniai. Tada palaipsniui įmaišyti pieną. Geriausia tai daryti elektriniu kombainu, tada nereikia net teptis rankų! Tešla turi gautis minkštutė, tačiau nelipti prie rankų.

Supjaustyti 4-5 didelius svogūnus plonais griežinėliais. Iš viso turėtų gautis apie 2,5 puodelio pjaustytų svogūnų. Keptuvėje įkaitinti porą šaukštų alyvuogių aliejaus ir lėtai kepinti svogūnus, kol jie suminkštės, pagels. Tai užtruks  mažiausiai 10 minučių. Pabaigoje užbarstyti žiupsneliu druskos, pipirų ir šviežiais arba džiovintais čiobreliais.  Palikti atvėsti.

Tešla iškloti pyrago formą arba padalinus į 8 dalis – pyrago formeles. Uždėti svogūnų sluoksnį ir užpilti iš visų produktų suplaktu padažu. Ant viršaus pabarstyti aguonų grūdeliais – ir skanu, ir gražu! Kepti 25-30 minučių orkaitėje, įkaitintoje iki 200 C laipsnių.

Jei kepsite atskiruose indeliuose, galite pateikti lėkštėje su žaliomis salotomis, užpiltomis saldžiarūgščiu padažu. Puikiai derės skonis!

Print Friendly

Komentarai

  1. Mindaugas 24. Nov, 2011 at 14:25 #

    Nida, geras Tavo receptas, darysiu panašų, greitu metu ;)

  2. Idea 24. Aug, 2012 at 12:04 #

    Super receptas! Net mano mazasis valgo pasicepsedamas. ;)

  3. Nida 24. Aug, 2012 at 15:24 #

    Džiaugiuosi begaliniai:) Na va, o sako, kad vaikams neišeina “įkišti” svogūnų…;)

Komentuok!