Ar žinote, kad spalio 16d.- Pasaulinė Maisto Diena?? kitų švenčių gal net ir nepastebėčiau, bet ką jau ką, o Maisto Dieną privalu švęsti:) O švęsti tokią šventę geriausia su……. maistu! 🙂 Šventinė vakarienė restorane – malonus, bet pernelyg prabangus reikalas, o štai gaminant namuose galima švęsti skaniai, ir nebūtinai brangiai. 

Aš esu kilusi iš šeimos, kurioje visada buvo skaičiuojami resursai, kur lėšų paskirstymas buvo itin kruopščiai planuojamas ir kontroliuojamas. Kaip ir daugelis to meto tėvų, mano mama dirbo keliuose darbuose, po darbų lėkė į sodą, kur augino daržoves ir net vištas, ir viskas dėl to, kad tik šeimos biudžeto užtektų skaniam ir sveikam maistui bei drabužiams, kurių tais laikais ir taip nelabai bebūdavo… Todėl po darbų mama dar griebdavo virbalus ir iki išnaktų eilutę po eilutės megzdavo mums raštuotus megztinius, kelnes ir net paltus! 

Aš iki šiol pirkdama produktus visuomet žvilgteliu į kainą. Dėl to, kad maisto kaina man, kaip ir jums visiems, yra aktuali, su malonumu pasinaudojau prekybos tinklo „Maxima“ idėja paruošti skanią šventinę vakarienę Pasaulinei Maisto dienai iš tų maisto prekių, kurios „Maximos” parduotuvėse pažymėtos geltona etikete. Jei skaitote etiketes (o aš tikrai skaitau:)), tai žinot, kad tos geltonosios yra iš „Mažos kainos garantijos“ sąrašo. Pradžioje maniau, kad nebus iš ko rinktis, tokių kainų „su garantija” bus vos viena kita. Anaiptol, pasorodo prekių yra keli tūkstančiai!! Beje, didžioji dauguma populiarūs, dažnai naudojami, kaip taisyklė – žinomų prekės ženklų produktai!

Tai štai patiekalas, kurį pasirinkau pagaminti Pasaulinei Maisto dienai – traški lašiša, iškepta ant kreminio perlinio kuskuso pakloto. Sutikite, ji atrodo žaviai, bet kai paragausite, suprasite, kad „vieno puodo” valgis, kurį pagaminsite per pusvalandį, taps rimta konkurencija bet kokiam restoranui!

Beje, suskaičiavau ir patiekalo savikainą – 4,50 eurų vienam valgytojui, gaminant 4 porcijas! Pirkdama prekes specialiai rinkausi tas, kurios „Maximoje” pažymėtos „Mažos kainos” ženklu. Tad manau drąsiai galima pasakyti, kad valgyti skaniai – visai nereiškia valgyti brangiai! Šiek tiek fantazijos, šiek tiek įkvėpimo, ir patenkinta bus ne tik šeima, bet ir piniginė! 🙂 

Patiekalai, kuriuos galima paruošti viename puode, – mano mėgiamiausi
Sultinga lašiša ir gardus kreminio perlinio kuskuso garnyras – galite konkuruoti su bet kuriuo restoranu!

Traški lašiša su kreminiu perliniu kuskusu

4 asm.

  • 2 šaukštai aliejaus
  • 4 skiltelės česnako, supjaustytos riekelėmis
  • 1 nedidelis poras, supjaustytas gabalėliais (tik balta ir šviesiai žalia dalis)
  • druskos, pipirų
  • 1 stiklinė (180g) perlinio kuskuso* (arba dar vadinamo Izraelio kuskusu)
  • 200g grietinės (30%)
  • 1 ir 1/2 stiklinės (375ml) verdančio vandens
  • 1 šaukštas garstyčių
  • 1 šaukštas nutarkuotos citrinos žievelės
  • 4x180g lašišos file su oda
  • Patiekimui: tarkuoto kietojo sūrio (naudojau Džiugą), baziliko lapelių

Įkaitinkite orkaitę iki 220C. 

Didelėje keptuvėje įkaitinkite aliejų ir trumpai apkepinkite česnako skilteles (tik kol jos švelniai apskrus ir suminkštės). Kiaurašaukščiu išgriebkite iš aliejaus ir padėkite į šoną. 

Į likusį aliejų suberkite pjaustytus porus. Pabarsykite druska, pipirais, ir pakepinkite ant vidutinės ugnies minutę kitą, kol porai suminkštės, vis pamaišydami. Suberkite perlinį kuskusą, sudėkite grietinę, garstyčias, citrinos žievelę, supilkite vandenį, ir viską išmaišykite. Leiskite skysčiui užvirti. Tada supilkite visą keptuvės turinį į kepimo skardelę, ją uždenkite folija, ir pašaukite į orkaitę. Kepkite 12 minučių. 

Išimkite skardelę iš orkaitės, nuimkite foliją, ir ant kuskuso išdėliokite lašišos kepsnelius, odele į viršų. Pašaukite skardelę (niekuo neuždengtą) atgal į orkaitę, ir kepkite viską dar apie 10 minučių, arba kol lašišos odelė bus traški, o žuvis lengvai iškepusi (nekepkite pernelyg ilgai, antraip lašiša taps sausa). Patiekiant pabarstykite apkepintais česnakais, tarkuotu sūriu ir bazilikais. 

*Perlinis kuskusas – tai apvalūs pastos žirniukai, kuriuos išrado izraeliečiai tada, kai šalyje labai trūko ryžių. Perlinis kuskusas verdamas taip pat kaip makaronai, jis dažnai įmaišomas į salotas, ypač mėgstamas vaikų. Šio kuskuso ieškokite didžiuosiuose prekybos centruose (bent jau Maximose jis tikrai padėtas ten, kur išdėlioti egzotinių virtuvių ingredientai)

Receptas- Donna Hay.

Vienas komentaras apie straipsnį "Traški lašiša su kreminiu perliniu kuskusu"

  1. Justina:

    Nerealiai geras receptas! Paprastas ir greitas pagaminti, darytas jau n kartų. Improvizuoju su daržovėmis kuskuse ir garnyras kaskart tobulas. Ačiū Jums!

  2. Algirdas:

    Kaip tik graziai sutapo Spalio 16d , siandien Sekmadienio pietums gaminu Lasia su kuskusu. Beje vietoj grietines panaudojau graikiska jogurta. Pietaujam skaniai.

  3. Nida:

    Ala, ne, pagal šį receptą gaminant reiktų perlinio kuskuso… Nes perlinis ilgiau verda, paprastam reikia vos minutės kitos….

  4. Algirdas:

    Puiki ir prabangi savites vakariene ar net pietus. Paprasta, skanu ir sveika. Aciu Nida uz zuvies variacijas. reiks kada isygyti jusu, 3zuvis pasaulio virtuvese”.

  5. Nida:

    Fausta, galima gal pakeisti keliais šaukštais sultinio?… Tik nebus kreminės konsistencijos:) Skanu turėtų būti taip pat. Taip pat galima dėti, pvz., kokosų grietinėlę (jei kartais grietinės nevartojate dėl laktozėz) arba kitą kokį pakaitalą, kas būtų tirštumo kaip grietinė.

  6. Fausta:

    Ar galima butu nedeti grietines? Ar ja galima butu pakeisti kuo nors kitu?Aciu.

  7. Nida:

    Egle – Cirtrinos žievelę reikia dėti į kuskuso masę, kartu su garstyčiomis (ačiū, kad pastebėjote, pataisiau ir recepto eigoje). O lašišos aš nesūdžiau, man pakako druskos garnyre. Tačiau jei bijote, kad bus nepakankamai sūru, galite pabarstyti trupučiu prieš uždedant lašišos gabalėlius kepti.

  8. Eglė:

    Sveiki, o kur ir kada dėti citrinos žievelę? Į kuskusą? Kitas klausimas: o lašišos nei druskint, nei pipirint nereikia? Ačiū 🙂

  9. Nida:

    Labai ačiū, Žana! Man pačiai perlinis kuskusas su šiuo patiekalu atgimė iš naujo:) Ir tikrai pritariu, kad skanu net ir be žuvies, o neabejoju, kad kaip garnyras tiktų ir kitose versijose. Aš kitąkart irgi mėginčiau šiek tiek liesiau gaminti 🙂

  10. Žana:

    Pagaminta! Skanu, labai tinkama lietuviškam skoniui.
    Paskutiniu metu pagalvodavau apie šilkinę košę, neragautą daugybę metų, neskaitant Jūrų sventės kokį kartą. Patiekalas man net turėjo tokią užuominą 🙂
    Tiesa, kepant įmaišiau pakeptus česnakus, o ne gale užbarsčiau, kas buvo pliusas turbūt, o ne minusas 🙂
    Sūrio nebedėjau kažkodėl, nes paragavus, jau buvo skanu ir be jo. Grietinės galima pabandyti dėti ir mažiau, galbūt 150g. (čia sau pasvarsymui kitą kartą 😉
    Dera su lašiša, bet toks pat puikus patiekalas ir vienas sau! Ačiū 🙂

  11. Nida:

    Viskas reliatyvu. Truint omeny, kad vakarienei valgote prabangią žuvį (lašišos filė), o ne tarkuotas bulves ar šlapdešrę, tai manau, nėra brangu. Bet kuriame restorane viena porcija lašišos (greičiausiai ir mažesnė, nei 170g) jums kainiuos mažiausiai 18 Eurų (Vilniuje). Tad ar brangu ar ne – spręskite pats. O kad yra ir pigesnių patiekalų, tai aš nesiginčiju.

  12. nvrm:

    ta prasme, tai yra vakarienė už 18 eurų keturiems, dar be gėrimų ir gaminimui sunaudotos energijos kainos, ir tai turėtų skambėti kaip nebrangu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *