Kai gyvenau Izraelyje, pamenu, kartą į svečius pasikvietėme bičiulius vakarienei. Maistą ruošiau aš pati. Kaip dera, iš anksto paklausiau, ar šie neturi kokių nors ypatingų apribojimų (labiau mintyje, žinoma, turėjau klausimą ar šie bičiuliai griežtai laikosi košerinių taisyklių). Moteris pranešė, jog ji nevalgo dalykų su glitimu. Mano pačios žinios dar tada (prieš beveik 10 metų) apie įvairiausius maisto netoleravimus (iš reikalo, ar iš mados) buvo stipriai ribotos. Man tada apskritai atrodė, kad jei kas nors ko nors ir negali valgyti, tai nebent dėl to, kad sveiksta po operacijų ir laikosi kitokių gydytojų prirašytų dietų (na, pvz., negali valgyti sūraus ar kepto maisto), o visa kitka (kaip pvz., vegetarizmas) yra požiūrio klausimas. Kitaip sakant, aš pradžioje gana pro pirštus pažiūrėjau į tą „gluten free” užsakymą, ir kadangi mano draugė atrodė kaip sveika normali moteris, tai pagalvojau, kad net jei ir įbersiu kur nors šiek tiek kviečių produktų, tai nieko ji nė nesuuos. Vėliau, vienok, tos minties atsisakiau, ir padariau viską, kad bent jau jos porcijoje tų kviečių nebūtų. 

Kai prie stalo kalba pasisuko apie maisto netoleravimą ir apribojimus, tikėjausi, jog Paulet (toks buvo mano viešnios vardas) ims pasakoti, kaip ji įtikėjo į kažkokius stebuklingus patarimus žarstantį dietistą, ir nusprendė išbraukti iš savo mitybos patį skaniausią dalyką – kviečius ir visus gardžiausius dalykus, kuriuose tų kviečių yra. Bet pasirodo, kad vargšė Paulet, jei tik būtų suvalgiusi ką nors su glitimu, greičiausiai būtų išvažiavusi tiesiai į ligoninę… Tai nebuvo juokai ar išsidirbinėjimai, jos organizmas tikrai itin alergiškas glitimui, ir bet koks iki tol buvęs mėginimas pasibaigavo greitosios pagalbos automobilyje….:( Tai gerai, kad tada aš nesurizikavau ir neapturėjau gėdos, kai vakarienė mano namuose kažkam būtų pasibaigusi ligoninėje…

Nuo to laiko aš labai jautriai reaguoju į tuos, kurie laikosi vienokių ar kitokių maisto apribojimų. Aš supratau, kad toli gražu ne visi tų apribojimų paisyti turi dėl mandrumo, kai kuriems tas gyvybiškai būtina. Tie, kurie eksperimentuoja su maistu ir išbando save tai vegetaro, tai vegano, tai keto dietos pasekėjo kailyje, gal ir neužkariauja mano didelių simpatijų:) Bet juk jų valia ir teisė ieškoti geriausio sau sprendimo! Aš pati laikausi visavertės mitybos principo, ir manau, kad saikas visame kame yra gėris. 

Štai tokia įžanga gavosi į neįprastą šiam blogui receptą – veganišką Velykinę bobą:) Receptą ruošiau Beatos virtuvės žurnalui, mielinių kepinių temai, ir norėjosi man pačiai išbandyti receptą, kuriame nėra kiaušinių, o jis visvien purus ir geltonas:) Jei manęs klaustumėte dėl skonio – savo valia aš tokio nesirinkčiau švenčių stalui, tačiau jei tai būtų pasirinkimas ar kepinys ar ligoninė – griebčiau ir laižyčiausi iš gardumo! 🙂 

Jei prireiktų kepti mielinį pyragą be kiaušinių – štai jums receptas!
Purus ir akytas pyragas, geltonas, bet ne nuo kiaušinių:)
Veganiška Velykų boba

Print Recipe
Mielinė veganiška boba
Mielnė skaisčiai geltonos spalvos boba, kur kiaušiniai pakeisti.... virtomis morkomis!
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Pasiruošimas 30 min
Laikas 30 min
Pasyvus laikas 2 val
Porcijos
boba
Ingredientai
Citrininiam glajui
Course Desertai
Virtuvė Lietuvos
Raktažodis kepiniai
Pasiruošimas 30 min
Laikas 30 min
Pasyvus laikas 2 val
Porcijos
boba
Ingredientai
Citrininiam glajui
Procesas
  1. Morką supjaustykite riekelėmis ir išvirkite nedideliame kiekyje vandens kol visiškai suminkštės, apie 15 minučių. Nukoškite virtas morkas, sudėkite į smulkintuvo indą (patogiausia naudoti įmerkiamą smulkintuvą ant koto (stick blender)), ten pat supilkite klevų sirupą, augalinį pieną ir vanilę, ir sutrinkite viską iki vientisos masės.
  2. Kol morkos verda, didelyje dubenyje sumaišykite visus sausus ingredientus: miltus, mieles ir druską. Supilkite aliejų ir dar šiltą morkų plakinį. Išmaišykite šaukštu, o tada sukite tešlą (patogiausia – mikseriu) apie 15 minučių, kol ji taps minkšta ir labai elastinga. Uždenkite indą švariu rankšluostėliu ir palikite tešlą paaugti, mažiausiai 1,5 valandos.
  3. Kekso kepimo formą patepkite trupučiu aliejaus ir pabarstykite miltais. Sukrėskite į formą tešlą, uždenkite ir dar palikite paaugti apie pusvalandį.
  4. Įkaitinkite orkaitę iki 180C. Kepkite pyragą 30 minučių. Išimkite iš orkaitės ir pilnai atvėsinkite formoje, kurioje pyragas kepė. Išverskite pyragą iš formos, perkelkite ant serviravimo lėkštės.
  5. Pasigaminkite glajų: pakaitinkite citrinos sultis ir dalimis maišykite cukraus pudrą, kol gausite norimos konsistencijos lukrą. Šiuo lukru patepkite pyrago kraštus

Komentarų apie "Mielinė veganiška boba": 2

  1. Nida:

    Lina, galima, sausų mielių kiekį reiktų dauginti iš trijų, gausite kiek gramų reikia šviežių mielių.

  2. Lina:

    O ar galima vietoj sausų – šviežių mielių? Koks tada kiekis?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *