Izraelyje galima nusipirkti tik šaldytos žąsienos, importuotos iš Vengrijos. Kažkada žąsys čia buvo auginamos, šefai galėjo į valias gaminti foie gras, bet dėl nežmoniško elgesio su gyvūnais draudimo politikos, auginti žąsis šioje šalyje jau seniai tapo uždrausta. Girdėjau, kad dėl foie gras paklausos gourmet restoranuose verslininkai svarsto žąsis auginti platformose, plūduriuojančiose šalia Izraelio krantų kur nors Viduržemio jūroje, ne Izrelio teritorijoje:) Čionykščiai žmonės į viską žiūri labai kūrybingai. Juk ir kiaules Izraelyje auginti uždrausta, nes Toroje parašyta, kad kiaulės kojos negali liesti Šventos Žemės. Tačiau kas sakė, kad tų kiaulių kanopos negali liesti medinių grindų, pakeltų 5 cm virš Šventos Žemės?:)

porto vyne marinuota zasies krutinele

Mūsų savaitgalio patiekalas, kuris nuotraukose gal ir neatrodo labai patraukliai, išties buvo vertas dėmesio ir pakartojimo. Jei gausis kada geresnės nuotraukos, pakeisiu:) Bet jei kada švęsite kokią šventę ir suksite galvą kuo nustebinti savo svečius, tai šis variantas pilnai gali pretenduoti į kandidatus. Atkreipkite dėmesį, kad mėsą teks marinuoti mažiausiai parą, tad susiplanuokite laiką atitinkamai.

Šį papildymą rašau jau po antro bandymo, kuomet žąsis pasisekė kur kas geriau – ji buvo daug sultingėsnė. Visos recepto adaptacijos – žemiau. 

zasis-7211

Porto vyne marinuotos keptos žąsies krūtinėlės 

Marinatui:

2  šaukštai sojos padažo

2 šaukštai medaus

1 šaukštas rudojo cukraus

2 šaukštai ryžių acto

2 šaukštai spanguolių džemo

1/2 arbatinio šaukštelio juodųjų pipirų

4 šaukštai porto vyno

Patiekalui:

2 žąsų krūtinėlės

20 raudonųjų vynuogių

Visus marinatui skirtus ingredientus supilame į nedidelį puodą ir užverdame. Paviriname keletą minučių, kol marinatas truputį sutirštėja. Atvėsiname.

Žąsies krūtinėlių skūrelę įstrižai supjaustome aštriu peiliu, tik atsargiai, kad neperpjautumėte kiaurai. Sudedame krūtinėles į plastikinį maišelį (geriausia zip-lock), ir užpilame marinatu. Gerai įmasažuojame marinatą į mėsą ir paliekame mažiausiai parai, karts nuo karto pamaigydami mėsą ir paskirstydami marinatą ten, kur jis galbūt  nutekėjo.

Įkaitinam orkaitę iki 160C.

Išimame krūtinėles iš marinato (bet marinato neišpilame). Nugramdome marinato likučius ir dar nusausiname krūtinėles, kad kepant nesitaškytų. Įkaitiname keptuvę ir dedame krūtinėles skūrele į apačią. Kepiname tol, kol didžioji dalis riebalų išsilydys, skūrelės taps traškios ir sausos. Apverčiame kita puse, trumpai pakepiname, ir išimame iš keptuvės. Riebalus išpilame.

Krūtinėles skūrelėmis į viršų dedame į nedidelį kepimo indą į celofano rankovę. Į indą, kuriame keps krūtinėlės, įpilame truputį vandens (apie 1/2 cm nuo apačios). Krūtinėlių viršų palaistome keliais šaukštais marinato. Uždengiame folija ir pašauname į orkaitę. Po valandos krūtinėles apverčiame kita puse. Jei skystis labai nugaravo, įpilam 2-3 šaukštus, taip pat pašlakstome dviem šaukštais marinato. Prieš įdėdami atgal į orkaitę sudedame perpus perpjautas vynuoges. Toliau kepame rankovėje uždengę foija apie valandą.

Pabaigoje nuimam foliją, temperatūrą padidiname iki 200C ir dar pakepame 10-15  minučių, arba trumpiau, jei matote, kad mėsa ir taip darosi sausoka.

Likusį marinatą pakaitiname, jei jis per skystas – paviriname, kad sutirštėtų.

Iškepusias krūtinėles išimame iš orkaitės ir iš rankovės, palaikome bent 5  minutes uždengę folija, kad neatvėstų. Tada aštiu peiliu supjaustome plonomis riekelėmis (prieš tai galima nupjauti skūrelę). Pateikiame palaistytą padažu ir pabarstytą keptomis vynuogėmis, su virtais ryžiais.

kepta zasies krutinele su vynuogem

Receptą adaptavau iš  kelių Kwestia Smaku įrašų.

Komentarų apie "Porto vyne marinuotos keptos žąsies krūtinėlės": 9

  1. Zaneta:

    Ačiū Nida, gavosi fantastiškai ! Mėsa minkšta, lengvai salstelėjusi, tikrai netrūksta druskos. Darysiu pakartotinai Kalėdoms :).

  2. Nida:

    Aldona, man tai užteko sūrumo iš sojos padažo. Iš tiesų, mėsa gaunasi saldi, kas man labai patinka. Bet juk druskos kiekis – labai skonio reikalas!:) Svarbiausia, kad buvo skanu:)

  3. aldona:

    Ar tikrai nereikalinga druska?as jos recepte neradau…na aisku,sojos padazo sudety jos yra,bet marinatas gavosi vistiek saldus,nusikaltau receptui ir ymaisiau 0,5 saukstelio druskos

  4. Dovilė:

    Nida, tai aš būtinai dar bandysiu ne kartą, kol pavyks. Aš labai užsispyrus. Bet vakar vistiek labai skani vakarienė gavosi. Aš manau, kad man popieriaus geresnio reikėjo.

  5. Nida:

    Dovile, gal tu per mažus to popieriaus lapus naudojai, kad plyšo? Gali atrodyti be ryšio, bet aš naudoju kiekvienam žuvies gabaliukui (kiekvienai porcijai) 38X42 cm. Pas mus (kaip, beje, daug kur, išskyrus LT) kepimo popierius parduodamas sukarpytas į tokio būtnt dydžio gabalus (yra ir didesnių šiek tiek), kad tilptų į standartinės orkaitės kepimo skardą. Labai patogu – išsitraukei, patiesei, ir viskas. Nereikia karpyt, terliotis su tuo į ruloną susisukusiu popieriumi, kuris paskui neišsitiesia skardoj… Tikiuosi, kad patiekalas visgi gavosi… Nors idėja en papilotte ir yra tame, kad popieriuje viskas troškinasi savo sultyse… Ech…

  6. Nida:

    OOO!!! Odeta, prasilaužei su komentarais?:) Skoniai, žinok, skiriasi, antis turi tą išskirtinį, specifinį skonį. Žąsiena gal kiek kietesnė. Bet labai skanu. Labai patogu, kai čia parduodamos šaldytos krūtinėlės, supakuotos po vieną. Tokiems nepasotinamiems kaip mesu su vyru, reikia kiekvienam po vieną, bet kuklesni tikriausiai pasisotintų trise kokiom dviem:)

  7. Odeta:

    Skaniai ir gražiai atrodo.O aš žąsies krūtinėlės atskirai paruoštos taip ir nesu kepusi. Įdomu skoniai labai skiriasi nuo anties?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *