Kai buvau maža ir atvažiuodavau pas savo tetą į Marijampolę, savo pusseserei visuomet pavydėdavau tokių mažų vištyčių, kurios lakstydavo po jų kiemą. Dydžio sulig trečdalis normalios rudos perekšlės, šios baltos mažės sukiodavosi dičkių būryje kaip kokie neūžaugos vaikai. Labiau nei ko kitko, pavydėdavau mažyčių kiaušinukų, kuriuos tos mažos vištytės dėdavo. Mano pusseserė kasdien juos valgydavo pusryčiams, eidama į mokyklą. Kartais, labai retai, koks kiaušinėlis atitekdavo ir man:)

Gal iš tos nostalgijos kartais imu ir nuperku miniatiūrines višteles vakarienei. Jos dydžio kaip koks stambesnis balandis, tad vienam žmogui reikia viso viščiuko:) Jos man nepaprastai skanios, be to labai lengva planuoti porcijas:)

Kaskart gaminant vištą vis ieškau būdų, kaip ją pateikus. Labai patiko mano naujoje knygoje A. Manning „Mastering the Art of Poultry, Meat and Game” pateiktas receptas – su kalafijorų piure ir keptomis vynuogėmis. Pas mus kaip tik įsibangavo vynuogių sezonas, tad mielai ėmiausi darbo. Rezultatu buvome labai patenkinti. Nedvejodama tokį patiekalą pateikčiau savo svečiams.

Tai buvo vienas iš diveių mano receptų-debiutų naujausiame kulinariniame žurnale „Debesys”:)

keptas visciukas su vynuogem

Keptas viščiukas su kalafijorų ir pupelių piure ir keptomis vynuogėmis (4 asm)

4 x 500g viščiukai (arba 1 2 kg višta arba 2 vištos po 1kg)

po 4 šakeles rozmarino ir čiobrelio

80ml citrinos sulčių

30ml alyvuogių aliejaus

20g sviesto

500g raudonųjų vynuogių

Kalafijorų ir pupelių piure

400g kalafijoro

400g baltų pupelių, išmirkytų vandenyje per naktį (arba konservuotų, nupiltu skysčiu)

1 česnako skiltelė, susmulkinta

1 šaukštas citrinos sulčių

60ml alyvuogių aliejaus

Įkaitiname orkaitę iki 200C.

Nuplautus ir nusausintus viščiukus paruošiame kepimui: į vidų įdedame po šakelę rozmarino ir čiobrelio, iš vidaus ir išorės pabarstome druska, pipirais, pašlakstome citrinos sultimis. Po odele ties krūtinėlėmis įkemšame po gabalėlį sviesto. Sudedame į kepimo indą. Įpilame vandens tiek, kad būtų maždaug 2cm nuo apačios. Pašauname kepti 40 minučių, kepant mažiausiai du kartus palaistant skysčiu kiekvieną viščiuką.

kai viščiukai iškepa tiek, kad įsmeigus peiliu ar smeigtuku į storiausią vietą bėga permatomos sultys, išimame iš orkaitės, perkeliame viščiuką į kepimo skardą, uždengiame aliuminio folija, ir paliekame 10 minučių. Orkaitės neišjungiame.

Indą, kuriame kepė viščiukai, su visu išsiskyrusiu skysčiu statome ant ugnies ir verdame ant didelės ugnies, kad gautųsi tirštas padažas. To padažo turėtų likti šiek tiek daugiau nei pusė stiklinės. Aš virdama padažą dar pagardinau šlakeliu balto vyno, saldžia paprika, įbėriau truputį cukraus, cinamono , kumino.

Nuplautas vynuoges pašlakstome alyvuogių aliejumi. Išberiame jas šalia viščiuko į kepimo skardą ir pašauname į orkaitę. Kepame viršutinėje orkaitės dalyje 20 minučių, kol viščiukas gražiai apskrus.

Per tą laiką pasigaminame piure: pasūdytame vandenyje išverdame pupeles. Kitame puode pasūdytame vandenyje išverdame kalafijorus, kol jie tampa labai minkšti. Virrtuviniu kombainu sutriname į vientisą masę virtas pupeles, kalafijorus, česnako skiltelę, pagardiname citrinos sultimis ir aliejumi. Jei pire per tiršta, praskiedžiame šiek tiek virintu vandeniu. Sudedame piure į puodą ir trumpai pašildome.

Pateikiant į kiekvieną lėkštę dedame kalafijorų ir pupelių piure, ant viršaus dedame viščiuką, aplink pabarstome keptomis vynuogėmis ir viršų palaistome pagamintu padažu.

vista kepta su vynuogem

Komentarų apie "Keptas viščiukas su kalafijorų ir pupelių piure ir keptomis vynuogėmis": 4

  1. Rasa:

    Super patiekalas, eilinis ketvirtadienis virto švente! Kepiau didelę vištienos krūtinėlę, kišau iškart į orkaitę, nieko neapkepinėjau, kepiau tiek laiko, kiek parašyta, viskas gavosi super. Labai skani višta, natūraliai padažas formoje pasidarė, o piurė apskritai nuostabus atradimas. Pupelių dėjau apie 250 g, kalafioro apie 600 g, iškart gavosi tokia bulvių košės konsistencija, na karališka vakarienė, ne kitaip! Ačiū už receptą 🙂

  2. Nida:

    Ačiū, Daivut. Iš tiesų keptas viščiukas tinka ir šventėms, ir paprastai dienai. Kaip jį bepagaminsi, taip nesugadinsi:) Jis visada skanus!

  3. Daiva:

    Labai graži įžanga… Sužadinai mielus prisiminimus iš praeities.:)
    Ačiū už puikų receptą, Nidut. Dar nuo vaikystės orkaitėje iškepta vištytė yra vienas mano mėgstamiausių patiekalų. Esu išbandžiusi visus tavo siūlytus kepimo būdus, dabar būtinai išbandysiu ir šį. Tavo dėka išmokau pradžiuginti namiškius naujais ir skaniais patiekalais.:)

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *