Vieną dieną atsidariusi šaldytuvą ir apžvelgusi jo turinį staiga nustebau: kada paskutinį kartą gaminau japoniškus patiekalus?? Ir iškart ėmiausi…. sušių🙂 O kad pietūs būtų visaverčiai, prie sušių reikia ir miso sriubos:)

Miso sriuba

Miso sriuba – bene lengviausiai pagaminama, greičiausiai paruošiama, maistinga, šildanti ir labai skani. Niekaip nesuprantu, kodėl jos dažniau negaminu?:)

Gaminant japoniškus patiekalus man labiausiai praverčia knyga „Washoku kitchen”. Ji nėra gausiai iliustruota, bet jei turiu kantrybės perskaityti ilgus tekstus, tas padeda geriau pažinti japoniškos naminės virtuvės subtilumus. Labai aiškios instrukcijos, tik svarbiausia, kad netoli būtų specializuota rytitetiškų ingredientų parduotuvė su bent jau 4-5 rūšimis miso pastos:)

Dažniausiai po ranka visuomet turiu kelių rūšių miso pastos (širo miso, raudonosios miso ir baltosios miso pastos), sakės, kelis pakelius nori lakštų sušiams, wakame – džiovintų jūros dumblių, vasabi miltelių, daši miltelių (tai tirpus japoniškas žuvies sultinys) arba bent jau džiovintų žuvų plonyčių dribsnių (jie vadinasi katsuo bushi, o būtent iš tų dribsnių ir galima išsivirti sultinį per 3 minutes), o visa kitka įsigiju tada, kai suplanuoju gaminti ką nors konkretaus. Žinau, kad pažėriau čia daug „slaptažodžių”, bet jūs tikriausiai matėt šiuos produktus egzotiškų prekių lentynoje. Visi šie dalykai gali spintelėje stovėti ilgai, tad jie man nemaišo:)

Tačiau miso sriubai tiek nereikia – jai tereikia trijų-keturių ingredientų…

japoniska miso sriuba

Miso sriuba su tofu (4 asm)

2-3 žali svogūnų laiškai

Saujelė šviežių špinatų (jei neturite, nebūtina)

Gabalėlis tofu (sojų varškės)

lašelis augalinio aliejaus

Šlakelis sakės

3 stiklinės paprasto japoniško žuvies sultinio (pagaminto iš Dashi miltelių arba išsivirto pačių)* [niekam nesakykit, bet ne kartą, kai neturėjau japoniško sultinio, pasigaminau šią sriubą ir vien su vandeniu… Na, ne tokia skani gavosi, bet visai verta grieko;)]

3 šaukštai miso pastos (man skaniausia – Mugi miso, šviesiai karamelinės spalvos)

Žalius svogūnus supjaustykite ir suberkite į paruoštus dubenėlius, kuriuose pateiksite miso sriubą.

Puode užkaiskite truputį vandens ir jame apvirkite špinatus. Kai jie suglebs, dar palaikykite verdančiame vandenyje iki 1 minutės, ir žnyplėmis ištraukite, nuvarvinkite, padėkite ant lėkštės arba pjaustymo lentutės. Kai atvės tiek, kad bus nekaršta paimti rankomis, pirštais nuspauskite likusį vandenį ir susmulkinkite peiliu. Virtus špinatus padalinkite į dubenėlius sriubai.

Išpilkite vandenį, kuriame apvirėte špinatus. Įkatinkite puodą iš naujo, įpilkite šlakelį aliejaus ir tame aliejuje apkepinkite tofu gabaliukus (tikriausiai žinote, kad tofu – tarsi kempinė sugėrusi skystį, kuriame jis supakuotas. Tad prieš kepant tofu, supjaustykite visą gabalėlį maždaug 1-1.5cm juostelėmis, ir tas juosteles padėkite tarp dviejų lakštų popierinio rankšluosčio. Tada kokiu nors sunkiu daiktu paslėkite, kad visas skystis iš tofu nusisausintų į popierinius rankšluosčius). Trumpai apkepkite, kol tofu šiek tiek paruduos.

Įpilkite šlakelį sakės į puodą su apkeptais tofu, ir pamaišykite, nugramdydami nuo dugno prikepusius tofu gabalėlius, kol sakė išgaruos. Tada supilkite sultinį ir pavirkite 2-3 minutes. Išjunkite ugnį, nukelkite puodą ir įmaišykite miso pastą (iš pradžių miso pastą praskieskite trupučiu karšto sultinio, kurį tik ką išvirėte, kai gausite tirštą košelę, ją bus lengviau išmaišyti sriuboje). Išpilstykite miso sriubą kartu su tofu gabalėliais į paruoštus dubenėlius ir iškart pateikite. Galite pagardinti japonišku sojų padažu.

kaip isvirti miso sriuba

Kaip išsivirti japonišką žuvies sultinį Daši (apie 1 litras sultinio)

4 + 1/4 stiklinės vandens

1/2 stiklinės laisvai pribertų džiovintos žuvies dribsnių (katsuo-bushi)

Užkaiskite vandenį puode. Kai pradės kilti burbuliukai, bet vanduo dar nevirs, suberkite žuvies dribsnius, paskleidžiant juos per visą paviršių, ir palaukite, kol jie pamažu nugrims į puodo apačią. Nelaikykite ilgiau, nei 3-4 minutes, nes tada sultinys įgaus nemalonų žuvies kvapą. Verčiau po 3-4 minučių perkoškite sultinį per labai smulkų sietelį (ar kavos filtrą, jei dar tokį turite). Taip paruoštas sultinys šaldytuve gali stovėti kelias dienas.

sushi ir miso

 

Komentarų apie "Miso sriuba su tofu": 9

  1. Giedrė:

    Kelių rūšių miso pastos ir įvairių džiovintų jūros dumblių visuomet būna Biotekose. Didžiausias rytietiškų dalykų pasirinkimas – Ozo ir Nordikos Biotekose.

  2. Pingback: traškūs japoniški blyneliai

  3. Nida:

    Austėja, pamėginam palaukt, gal kas nors atsilieps, patars kur Vilniuje tokių produktų ieškoti. Manau, kad Asorti – viena opcija. Bet gal dar yra kokia geresnė specializuota vieta? Nagi, laukiam skaitytojų patarimų:)

  4. Austėja:

    Gal žinot kur Vilniuje yra specializuota rytietiškų produktų parduotuvė? Nes prekybos centruose labai daug ko nėra, o pačiai rast niekaip nepavyko.

  5. Dovilė:

    Gaminsiu! Reikia tik tofu ir svogūnų laiškų, visa kita jau turiu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *