Na tik nepradėkite skųstis, kad Tailando patiekalams pagaminti reikia kažkokių mistinių sugebėjimų, įrankių ar ingredientų! Man iki šiol didžiausias neatsakytas klausimas – kodėl Vilniuje, kur tiek daug (kaip ir visame pasaulyje) dievinančių tailandietiškus patiekalus žmonių, nėra nei vieno Tailando virtuvės restorano!! Juk kaip ir dauguma Azijos valgių, tailandietiškoji virtuvė pasižymi būtent savo paprastumu ir trumpu patiekalų ruošimo laiku.
Sakysite, problema – prieskoniai?? Užtikrinu, kad didžiąją daugumą reikalingų ingredientų galima laisvų laisviausiai rasti paruotuvėse. Jei ne Rimi, tai Asorti, o jei ir ten nėra – tuomet Marks & Spencer… Daržovės? Beveik visas galima pakeisti lietuviškomis arba atvežtinėmis, kurios nėra joks deficitas.
Tuo, kad Tailando virtuvė – anoks kosmoso mokslas, neseniai mėgino įtikinti Tailando Ambasadorė, į Vilnių atvykusi su gausia savo svita iš Kopenhagos, kur ji visą darbo laiką reziduoja, o Lietuva rūpinasi „per atstumą”:) Su savimi ambasadorė pasiėmė savo rezidencijos virėją, kuri gausiam būriui lietuvių Čiop Čiop studijoje pademonstravo, kad egzotika Lietuvoje – ranka pasiekiama:)
Esminis Tailando virtuvės elementas – tai prieskonių pastos, kurioms reikalingos egzotiškos šaknys ir augalai, o jų vis dar sunku rasti Šiaurės Europoje. Tačiau šis klausimas jau seniai išspręstas, kadangi raudoną, geltoną ar žalią kario pastą galima rasti bet kurio prekybos centro egzotiškų patiekalų lentynoje. Kokosų pienas mūsuose seniai ne egzotika, kaip ir žuvų padažas (fish sauce), kalendros arba čili pipirai. Tai ir viskas, ko jums reikia geram (lietuviškos versijos) tailandietiškam kariui pagaminti! Juk reikia tik įkvėpimo, tiesa?:)

Tailando ambasadorė iš Kopenhagos atsivežė prieskoninių augalų puokštę. Parodymui:)
Ją pasibaigus renginiui kai kurie svečiai suskubo išsidalinti:) Ir aš, savaime suprantama, nugriebiau keletą šaknų, labai piktų čili pipirų bei egzotiškų mini baklažanų, mažesnių už vynuoges:) Tačiau kaip minėjau – jums jų tikrai nereikia, nes visi reikalingi prieskoniai pastos pavidalu jūsų laukia nesulaukia mūsų parduotuvėse:)

Todėl dar kartą patikinu jus, kad Tailando patiekalams reikia tik įkvėpimo, kuris mane aplankė renginio metu, ir jau žinojau, kad nedelsiant mano namai pakvips kokosų pienu ir kariu… O čia – itin pritaikyta Lietuvai tailandietiško žaliojo kario versija.

Tailando Ambasadorės rezidencijos šefė
Tailando Ambasadorės rezidencijos šefė
Tailandietiškas karštas užkandis: baltos duonos riekelės su malta kiauliena, paskrudintos riebaluose ir pašlakstytos saldžiarūgščiu padažu
Tailandietiškas karštas užkandis: baltos duonos riekelės su malta kiauliena, paskrudintos riebaluose ir pašlakstytos saldžiarūgščiu padažu
Lašišos curry
Lašišos curry
Tailandietiški skoniai ir prieskoniai
Tailandietiški skoniai ir prieskoniai
Piktieji Tailando čili pipirai
Piktieji Tailando čili pipirai
Žaliasis tailandietiškas karis su kalakutiena, brokoliais ir baklažanais
Žaliasis tailandietiškas karis su kalakutiena, brokoliais ir baklažanais
Tailandietiškas Žaliasis kalakutienos karis
Porcijos 2
Komentuoti
Spausdinti
Ingredientai
  1. 400g kalakutienos blauzdelių, supjausytų kąsnio dydžio gabalėliais
  2. 50g tailandietiškos žaliosios curry pastos (pirkau Rimi)
  3. 250ml kokosų pieno
  4. 1/2 baklažano, supjaustyto kąsnio dydžio gabalėliais
  5. 3-4 šakelės brokolio
  6. 3 laimo lapai (turėjau užsišaldžiusi, bet bičiulė minėjo, kad jų yra Marks & Spencer")
  7. 1 šaukštas žuvų padažo (fish sauce)
  8. 1 šaukštas palmių cukraus (tiks ir rudasis, jei neturite)
  9. Šviežių baziliko lapelių ir kalendrų
  10. Raudonojo čili pipiro juostelės
Instrukcijos
  1. Įkaitinkite wok'ą arba gilią keptuvę. Kokosų pieno pakelio neplakite, tik atidarę išpilkite į dubenėlį. Pamatysite, jog pienas susisluoksniavęs, atsiskyrusi tiršta grietinėlė ir beveik skaidrus skystis. Grietinėlę nugriebkite ir sudėkite į įkaitusią keptuvę. Kaitinkite, kol iš kokosų grietinėlės pradės skirtis riebalai. Sudėkite žaliąją kari pastą ir maišydami virinkite.
  2. Tailandiečiai sako, kad jei šiame etape virėjas nepradeda čiaudėti nuo čili pipirų koncentracijos, vadinasi, patiekalas bus nepakankamai aštrus:) Bet lietuviams gal reikia taikyti individualiai pakeliamus aštrumo testus:)
  3. Pavirę kelias minutes sumeskite kalakutienos gabalėlius ir virkite ant silpnos ugnies apie 5-10 minučių, arba kol mėsa išvirs. Tada sumeskite baklažanus, brokolius, supilkite likusį kokosų pieną, pagardinkite žuvų padažu ir ruduoju cukrumi, jei masė tiršta - praskieskite vandeniu arba vištienos sultiniu, ir pavirkite dar kelias minutes, kol daržovės suminkštės, tačiau išliks ganėtinai traškios.
  4. Pačioje pabaigoje sumeskite bazilikų lapus, kalendras, pabarstykite raudonaisiais čili pipirais ir patiekite su virtais jasmin ryžiais.
Nidos receptai https://nidosreceptai.lt/

 

 

 

Vienas komentaras apie straipsnį "Paprastoji Tailando virtuvė: žalias kalakutienos karis/Thai Green turkey curry"

  1. Evelina:

    Laaabai aštru,bet mums tinka! Neturėjau laimo lapų ir šviežių žalumynų..pakeičiau džiovintais. Ir dar…dėjau edamame pupelių..nes pagalvojau,kur man jas panaudoti,o ir patiekalą paspalvintų ta graži žalia spalva.. Manau,jog jos čia labai tiko!:)

  2. Nida:

    Edita, jūs mane kaskart nudžiuginate ir savo drąsiais eksperimentais, ir mielais komentarais!! Sveikinu atvėrus duris į Azijos virtuvės pasaulį:) Tik perspėju iškart – prie šios virtuvės pripantama, ir paskui norisi dar ir dar…:)

  3. Edita:

    Didelis ačiū už receptą!! Gaminau šį patiekalą mažytei šeimos šventei ir kažkiek jaudinausi – ar patiks egzotika. Be reikalo! Karis išnyko kaip dūmas. Labai skanu! Neturėjau laimo lapų, dabar teks pakartoti patiekalą su jais 🙂

  4. Nida:

    Va čia tai naujieną pranešei Erika!! Manau, kad daug kam bus maloni staigmena:) Ačiū, kad pasidalinai!:)

  5. Erika:

    Tailandietiškas visai neseniai atsidarė Vilniuje, Totorių g., kur buvo Sensus. Blue Lotos vadinasi. Buvau gal antrą dieną po atsidarymo, tai dar sunku komentuoti.

  6. Nida:

    Jurga, tie bananų lapai iš kalbos išėjo (žiūrėk pirmą Odetos komentarą). Kalbėjom, apie tailandietiškus patiekalus ir žuvį bananų lapuose, ir kur tų lapų gauti:)

  7. Jurga:

    Kažkaip pražiopsojau, bet ar šiame recepte bananų lapai kaip garnyras? Nes gaminimo procese jie niekur neminimi 🙁

  8. Nida:

    Na va, dėkui Evelinai,- atrodo, ir arčiau tų lapų rasi, Odeta:) Ir po puskilogramį pirkt nereikės:) Bet jei ten nebus, tai paimsiu kartu su tavim tuos lapus, supakuotus po puskilogramį!!

  9. Evelina:

    Bananų lapų (skritulių) mačiau Akropolio Maximoje, daržovių skyriuje, vitrinoje-šaldytuve.

  10. Nida:

    Odeta – tu paklausei, o man buvo proga pačiai sužinoti (svarbu turėti kam paskambinti ir pasiteirauti:)). Tad atsakau – bananų lapų, kaip ir visokiausių egzotiškų šaknų (tokių kaip galangal, pvz) galima rasti Vilniaus Citmoje (Kirtimų 57A). Tai didmeninis sandėlis, ir bananų lapai, pvz., supakuoti po puskilogramį. Bet gi galima pasidalinti:) Skanių tailandietiškų patiekalų:)

  11. Odeta:

    Nida, tailandietiskame restorane buciau pati pirma eileje:) Neraliai gera virtuve. Labai daznai mano namuose jie karaliauja. Man ziauriai skanu zuvis bananu lapuose, bet niekur nematau pirkti. Gal Tu zinai?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *