Šį įrašą man norėtųsi pradėti dabar labai madingu posakiu #AšMyliuSavoDarbą. Bet negaliu taip rašyti, nes tinklaraščio rašymas – ne darbas, o mylimas laisvalaikio leidimo būdas:) Nepaisant to, kad tai tik hobis, tas hobis leidžia man išbandyti tai, ko kitu atveju gal nesiryžčiau, o gal neturėčiau laiko, o gal galimybių?… Sakysite ką aš čia tokio išbandžiau? Ogi WMF Cromargan maisto gaminimo garuose įrenginį, skirtą nedideliems namams, vos kelių asmenų šeimai. Puodą, galintį išsaugoti arba pataisyti jūsų sveikatą (arba padėti numesti vieną kitą nereikalingą svorio kilogramą:))

Niekam tikrai nėra abejonių, kad garuose gamintas maistas yra bene sveikiausias. Tik va su tuo sveiku maistu visokių niuansų būna: dažnai tai, kas labai jau sveika – tai prėska ir nelabai skanu… Kita problema – tam sveikai gaminamam maistui reikia turėti kalno specialių indų, kartais net įrangos. Pavyzdžiui, viena iš mano orkaičių turi garų funkciją (apie tai, kad garų funkcija pabrangina tą orkaitę kokiu pusšimčiu eurų, neužsiminsiu:)). Iš pradžių džiaugiausi turinti šią galimybę, ir jau mintyse vardinau patiekalus, kuriuos gaminsiu toje garinėje orkaitėje. Rezultate garų funkciją per trejus metus buvau įjungusi…. tris kartus. Po to „pasižaidimo” ploviau ir šveičiau tą orkaitę taip, tarsi būčiau joje būčiau kokį paršelį kepusi… 

Savaime suprantama, turiu ir garų puodą, tokį su skylutėmis, kuris užsideda ant kito puodo su verdančiu vandeniu. Tą panaudoju kiek dažniau – kokius 3 kartus per metus!:) Nes ką tame viename puode daug prigaminsi: jei jau imi garuose virti daržoves, tai visvien mėsą ar žuvį kepi šalia, keptuvėje… 

Ir štai išsipakuoju aš žvilgančių nerūdijančio plieno stačiakampių dėžučių rinkinį, kur kiekviena dalis užsimauna viena ant kitos, tarsi kokia vaikiška dėlionė. Kaip tik šaldytuvas lūžta nuo šviežutėlių daržo gėrybių: kalafiorų, brokolių, šparaginių pupelių, morkų, bulvių…. Laikydamasi instrukcijų sudėlioju daržoves į atskiras dėžutes, sugrupuodama jas pagal tai, kiek laiko šios virs: ilgiau verdamas sudedu į apatinę dėžutę, tas, kurioms virti reikės trumpiau – į viršutinę. Į viršutinę dar įdedu atskirą metalinį indelį, kuriame suguldau šviežios lašišos gabalėlius. Žuvį truputį pasūdau, pabarstau pipirais ir šviežiais krapais. Uždengusi stikliniu dangčiu einu daryti kitų darbų, nes 20-30 minučių man nėra ką veikti virtuvėje: mano darbas atliktas! 

Na ir štai koks mano verdiktas: jei pradžioje galvojau, kad tokius prietaisus sau leisti turėti gali tik tie, kurie turi dideles virtuves, tai mano nuomonė pasikeitė kardinaliai. Būtent tokius prietaisus dera turėti tiems, kurie maitinasi sveikai, ir kurie turi itin mažas virtuves! Nes tiek puodų, kiek man būtų prireikę visiems šiems garnyrams ir priedams sugaminti bei žuviai iškepti ar kažkaip ištroškinti, man būtų nepakakę net visų mano virtuvėje esančių puodų! Jokio kvapo, jokio garso, jokio sudėtingo naudojimosi: atėjus laikui ir suskambėjus signalui belieka sėsti prie sveikos vakarienės stalo. Jau nekalbant apie tai, kad šio puodo „išardymas” ir juolab išplovimas – tai ne darbas, bet didžiausių tinginių svajonė!

Užvis labiausiai man patiko tai, kad skirtinguose induose ir skirtinguose aukštuose sudėtos daržovės (ir mėsa, žuvis ar kt) baigia troškintis tuo pat metu. Tai yra, nereikia rūpintis, kad vienas garnyras jau paruoštas, vėsta, o mėsa ar žuvis dar neiškepė… Tiesiog nustačius laikmatį, šis garų puodas trumpiau gaminamo maisto skyrelį šildyti garais pradeda vėliau, kad visas maistas baigtų gamintis tuo pačiu laiku. 

Kas dar? Ogi tai, kad šis garų puodas atstoja…. ryžių virimo aparatą!! Dar vieną mano svajonę, kuriai tik reikia surasti vietos mano virtuvėje ant darbastalio:) Tai štai ir ryžiai, ir kitos kruopos kuo puikiausiai šiame puode gali išvirti, nesijaudinant, ar per daug vandens įpylėte, ar per mažai, ar ryžiai bus birūs, ar sulips ir prisvils… Būkite ramūs, pgaminti ryžiai visuomet bus tobuli, kitaip sakant, tokie, kokius piešia paveikslėliuose ant jų pakuočių:) 

Dar viena detalė, kartais išsauganti gerus santykius namuose (:)) – tai šilto maisto palaikymo funkcija! Tik pagalvokite, net jei maistą paruošėte iš anksto, o namiškiai dar nespėjo susirinkti prie stalo – mažiausiai pusvalandį tas maistas stovės sau šiltas ir lauks visų vėluojančių! 

Mano dideliam džiaugsmui ir nedideliam nustebimu, garuose troškintoms daržovėms visiškai netrūko druskos, pakako jos tiek, kiek buvo pačiose daržovėse, ir tiek, kiek buvau užbarsčiusi ant lašišos. Todėl jei kam nors dėl vienų ar kitų priežasčių reikia valgyti tik virtą maistą arba apriboti druskos kiekį – šis prietaisas gali pakeisti mitybos įpročius labai neskausmingai… 🙂 

Tai štai toks mano šios dienos įspūdžių pasidalinimas ir labai aukštas šio garų puodo įvertinimas. 

Štai jis, prietaisas, kuris ne tik puošia virtuvę, bet ir už jus paruošia sveiką maistą:)
Puodas susideda tarsi iš kaladėlių: kiekviename aukšte – vis kitos daržovės, mėsa, kruopos ar žuvis
Į apatinį aukštą aš sudėjau daržoves, kurios troškinsis truputį ilgiau, nei esančios viršutiniame…
Viršutinę dėžutę paskyriau šparaginėms pupelėms ir lašišai, kurią sudėjau į atskirą metalinį indelį.
Po 20 minučių vakarienė buvo pagaminta: jokio kvapo virtuvėje, jokio šveitimo ir tvarkymosi.
Lašiša „išvirė” savo sultyse
Patiekiau garuose troškintą lašišą ir daržoves su naminiu pesto padažu, o papildomos druskos taip ir neprireikė:)

  1. Nida:

    Vida, labai ačiū, kad parašėte, ačiū, kad draugaujam virtualiai:) Su tuo garų puodu yra taip: aš iš tų, kurie dažnai tokio daikto nenaudoja. Bet jei prispirtų bėda, kad galėčiau (turėčiau) valgyti tik garuose gamintą maistą, matyt naudočiau intensyviai tokį puodą. Kol kas man pilnai patinka garpuodžio (to tradicinio Zepter puodo su skylutėmis, įstatomo į kitą puodą), ir garinės orkaitės. Tai du prietaisai (turiu galvoje garų puodą ir garinę funkciją orkaitėje), kuriuos naudoju rečiausiai…:) Nesu bandžiusi daug variantų tokio stacionaraus puodo, apie kurį rašiau, kad pakomentuočiau vienų pliusus prieš kitų minusus. Šis man patiko, nes yra nerūdijančio plieno (vadinasi nesugers skonių, spalvų), lengvai valosi, paprastai susirenka ir išsirenka, gražiai prezentuojasi, o ir gamintojas labai patikimas (kad ir kokio paprastumo tas aparatėlis būtų). Visiems sakau – įvertinkite savo virtuvės dydį ir naudojimo dažnumą prieš priimdami sprendimą. Nes labai apmaudu, kai įsigyji daiktą susižavėjęs, o po poros pabandymų jis keliauja kur nors į sandėliuką, dažniausiai į savo paties dėžę, ir laukia „geresnių laikų”.

  2. Vida:

    Sveiki, esu sena (ir amžiumi, ir laike) Jūsų knygų ir receptų, įdomių aprašymų gerbėja… Daugelis receptų mano topinių receptų dėžutėje… Išbandžiau ne vieną ir ne du, – nė vienas nepavedė – Jūs labai atsakingai žiūrite į savo darbą-hobį. Ačiū už tai…
    Esu virtuvės technikos fanė, seniai svajoju apie garų puodą, nepatinka plastikas, nusižiūrėjau VMF, gal pasidalintumėt patirtimi, ar nenusivylėte per porą metų..
    Turiu metalinį tinklelį, įdedamą į puodą, bet neturiu kantrybės su juo : tai vanduo išgaruoja, tai perverdu…
    Ačiū už atsakymą

  3. Nida:

    Neringa, geriausia tai patarčiau užsukti į WMF parduotuvę Oze, 2 aukšte. Ten ne tik šiais puodais pasigėrėsite, pažadu… Ypač jei mėgstate pačiupinėti prieš perkant daiktus:) Šie būtent puodai parduodami ir internetinėse parduotuvėse, ir Aviteloje…

  4. Nida:

    Lina, žinoma galite viską sudėti į specialią skardą, kuri buvo orkaitės komplektacijoje (tokia su skylutėmis) ir kepti garuose orkaitėje. Lašišą tik reiktų į kokį atskirą indelį (nebijantį karščio) dėti, jei nenorite, kad lašišos sultys susimaišytu su visu kuo likusiu…

  5. Lina:

    Turiu Elektrolux orkaitę su daug funkcijų. Yra kelios funkcijos su kepimu garuose. Ar rekomenduotumėte tą patį daryti orkaitėje?

  6. Nida:

    Tai va, Aldona, aš tik dabar ir supratau, kodėl aš savo „garų prietaisais” iki šiol dažnai nesinaudojau – nes jie ne sutaupo, bet suvalgo mano laiką:)

  7. Aldona:

    Oi naudoju, ir labai daznai bei labai senai naudoju. Jau kokius 10 metu. Tiesa, mano sitas garu puodas yra plastikinis, bet tarnauja jau senai mano seimai. Ir gaminu jame i savaite du tris kartus maziausiai. Taip pagamintas maistas is tikro skanus, sveikas, gardus… Ir kas labai svarbu- sutaupo laika… 🙂

  8. Nida:

    Iš tikrųjų, Justai! Jokio kvapo po žuvies gaminimo neliko! Nerūdijantis plienas apskritai yra ilgaamžiškesnis, saugesnis naudojimui, jau nekalbant apie estetiką. Man patinka prietaisai, kurie ne tik patikimi, funkcionalūs, bet ir puošia virtuvę.

  9. Justas:

    Man patinka, kad metaliniai indai nekeičia spalvos (kaip plastikiniai) ir neprisigeria kvapų iš pvz. žuvies

  10. Nida:

    Būtent, Renata. Aš buvau gana skeptiška tokių puodų atžvilgiu, kol neišbandžiau. Patogumas (jau nekalbant apie maisto kokybę) atperka čia daug ką. Be terliojimosi, be puodų dabojimo (išbėgs? prisvils? pervirs?), ir svarbiausia – be kalno purvinų puodų šveitimo pagaminus pietus… Ten nėra ką plaut:) Tik praskalauji dėžutes ir viskas:) Tikrai pakeičiau nuomonę, prisipažįstu.

  11. Renata:

    Puodas puikus reiks pasiziureti, as turiu primityvesni toki pries 10 metu pirkta, philips, bet naudoju daznai ypac su mazu vaiku patogu nereikia ziuret ar kas neisbegs galima uzsisimti reikalais ar zaist su vaikais ir pietus pagaminti ir skanu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *