Ar jums patinka karšti garnyrai, pateikiami su pagrindiniais patiekalais? Man karštas garnyras dažniausiai būna toks skanus, kad prie jo nereikia nieko daugiau – galiu šveisti jį vieną:) Pats mėgiamiausias mano gaminamas karštas garnyras – tai troškintos morkos su žaliaisiais žirneliais. Tai tarsi neatskiriama keptos vištienos dalis 🙂 Nuo pat vaikystės, kiekvienąkart, kai namuose pakvipdavo kepamo viščiuko aromatai, galėjau užsimerkusi pasakyti, kad pietūs bus karališki (žinoma, dėl troškintų morkyčių:)). Todėl šios iš namų atsineštos tradicijos stengiuosi nepamesti.

Pasigaminti troškintų morkų garnyrą be galo paprasta (ypač jei turit kokią pagalbą pjaustant morkas – nepamainomas daiktas yra elektrinis kombainas, turintis bulvių fri pjaustymo peilį arba rankinė mandolina, smulkinanti morkas gražiais kubeliais). Puode įkaitinu porą šaukštų sviesto, ir apkepinu susmulkintą svogūną. Kai svogūnas suminkštėja ir tampa permatomas, suverčiu į puodą supjaustytas morkas (jų dedu daug – mažiausiai pusę kilogramo, nes nėra nieko skaniau, kaip pasišildyti likusį garnyrą rytojaus dieną:)), ir viską trumpai apkepinu. Tada užpilu stikline vandens arba vištienos sultinio, įberiu žiupsnį druskos, šaukštą cukraus, įmetu kelis žirniukus juodųjų pipirų, porą lauro lapų ir uždengusi troškinu, kol morkos tampa minkštutės. Pabaigoje, kai jau morkos išvirę, supilu šaldytus žaliuosius žirnelius (galima naudoti ir konservuotus). Paverdu dar kelias minutes, kol žirneliai atitirpsta ir tampa minkšti. Patikrinu skonį (garnyras turi būti saldus!), jei manau, kad per daug skystimo, jį sutirštinu miltais arba krakmolu (atpilu maždaug pusę puodelio skystimo, kuriame troškinosi garnyras, atvėsinu, sumaišau šį skystimą su 1-2 šaukštais miltų arba krakmolo, ir šią tyrelę pamažu supilu į puodą, maišydama, kad vienodai pasiskirstytų). Pabaigoje dar įdedu gabalėlį sviesto ir kelis šaukštus grietinės, pabarstau šviežiais žalumynais.

Šį morkų garnyrą pateikite iškart, kai tik jis išvirs, nes kai garnyras pastovės, jo skonis tikrai nepages, bet pasikeis (patamsės) žirnelių spalva ir jie nebus tokie ryškiai žali ir gražūs!

Praeitą savaitę prie keptos žąsies krūtinėlės nusprendžiau pateikti saldų troškintų raudonųjų kopūstų garnyrą. Gal jūs Lietuvoje ir nepasiilgote troškintų kopūstų  – ypač speiguotą žiemą, kai daržovių pasirinkimas nedidelis ir kopūstai bet kokiu pavidalu – vienas iš nedaugelio galimų pasirinkimų. Šviežių troškintų kopūstų skonis, atvirai prisipažinsiu, mane persekiojo jau kurį laiką 🙂 Tad buvo puiki proga pasilepinti skaniomis daržovėmis.

Puode ištirpinau sviestą, jame pakepinau šaukštelį kmynų (kad išsiskirtų aromatas), tada subėriau supjaustytą svogūno galvą ir dvi skilteles smulkinto česnako. Viską apkepinau, ir sudėjau supjaustyto raudonojo kopūsto galvą. Užpyliau stikline vandens, pasūdžiau, įbėriau 2 šaukštus rudojo cukraus (tamsiems kopūstams rudasis cukrus labai tiko, bet žaliems kopūstams dėčiau paprastą baltą cukrų). Įbėriau grūstų juodųjų pipirų, lauro lapą, ir troškinau, kol kopūstai pasidarė minkšti. Pabaigoje į troškinį įpyliau šaukštą balzamiko acto.

Troškintų raudonųjų kopūstų garnyras savo sodria spalva lėkštėje puikiai derėjo prie orkaitėje apkepintų bulvių bei ryškių žalėsių.

O kokius karštus garnyrus gaminate ir mėgstate jūs?

Komentarų apie "Karštieji garnyrai": 7

  1. Rima:

    Ačiū už atsakymą. Tuomet lekiu nusipirkti balzamiko acto. Šventėms prie anties troškinio numatytas šis raudonųjų kopūstų bei dar vienas keptų burokėlių garnyras. Pastarajam taip pat turėtų tikti balzamiko actas. Ir, žinoma, bus bulvių apkepas keptas su anties taukais:)

  2. Nida:

    Rima, skonį keistų, nes balzamico actas yra saldus. Nebent kartu su raudonojo vyno actu įbersite cukraus, galbūt išgausite panašų skonį. Tačiau visgi jei turite galimybę, naudokite balzamiką.

  3. Rima:

    Kaip manote, ar vietoj balzamiko acto tiktų šlakelis raudonojo vyno acto? Ar tai stipriai keistų kopūstų skonį?

  4. Pingback: T bone/Porter House steikų vakarėlis | Nidos receptai

  5. Simona:

    Aš mėgstu pakepintų burokėlių garnyrą. Virtus burokėlius sutarkuoju ir apkepinu, pabarstau druska ir pipirais.

  6. R:

    I raudonuju kopustu troskini pamėginkite įdėti juodųjų serbentų uogienės, tik tada kmynai gal nelabai… nededu ir svogūnų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *