Nesijuokit, bet šiandien mes ir vėl kraustėmės… Tai jau trečias persikraustymas per mėnesį… Ir trečias viešbutis, vis dar ne savi (kad ir laikini) namai:) Pasijuokiam sau, kad gerai, jog tik 4 lagaminus daiktų turim (tiesą pasakius, tai kokius du lagaminus jau papildomai „užgyvenom” Australijoje, tad tų maišų maišelių vis diaugiau ir daugiau:)). Iš dalies gerai, kad užstrigo mūsų didžiulis daiktų siuntinys, pasirodo, kaip ir žmonėms, į Australiją atvykstantiems daiktams taip pat taikomas….karantinas!!…:) Antraip persikraustymai kas porą savaičių būtų labiau varginantys…

Atsikraustėme labai netorli – į kitą pusę parko, prie kurio iki šiol Kanberoje gyvenom. Šie apartamentai erdvesni, naujesni, bet užvis svarbiausia, kad jie pagaliau turi normalią virtuvę!! Normalią – tai didesnę nei maniškė Vilniuje:)) Ir aš nejuokauju… Plotu ir spintelių kiekiu tikrai ši didesnė, nors ir skirta žmonėms, apsistojantiems čia savaitę kitą, ne ilgiau… Na bet svarbiausia, virtuvėje yra ne tik kaitlentė, mikrobangė ir šaldytuvas, bet ir normali orkaitė bei normalaus dydžio indaplovė! 

Štai mano naujoji (laikinoji) virtuvė. Kurį laiką nesiskųsiu, kad negaliu normaliai šeimininkauti 🙂

Tad ta proga, o dar ir artėjančio savaitgalio proga, puoliau gaminti… Pirmas žingsnis – vizitas produktų nusipirkti. Mano mėgiamiausia kol kas atrasta vieta Kanberoje – didžiulis Fyshwick „turgus” po stogu. Tai nėra turgus kaip jį suprantam mes, tai veikiau didžiulių maisto pardtuotuvių ir parduotuvėlių pavilionas. Sakyčiau kaip koks Benedikto turgus, tik visas Benedikto turgus čia užsiskaitytų kaip viena parduotuvė, o tokių milžiniškame pavilione gal kokios 15-20. Kepyklėlės, delikatesų parduovutėlės, prieskoniai, kalnai daržovių, keli bučeriai, kelios šviežios žuvies parduotuvės, Azijos virtuvių ingredientų marketas, ir, žinoma, kavinės, grilinės, vyno krautuvė ir absoliučiai viskas, ko tik gali prireikti norint pagaminti (ar tik pasišildyti, o gal ir vietoje suvalgyti) kokį tik sugalvojot patiekalą – nuo Brazilijos iki Tailando, nuo Švedijos iki Kostarikos, nuo Portugalijos iki P. Afrikos! Nėra čia ingrediento ar prieskonio, kurio nesurastumėt (išskyrus lietuvišką varškę, baltą sūrį ir juodą duoną 🙂 ). 

Beliko tik sugalvoti, ko čia užsimanyti vakarienei. Norėjosi kažko, kas būtų pagaminama viename inde, dėl to, kad didelio pasirinkimo indų aš čia, deja, vis dar neturiu. Neradau savo naujos virtuvės spintelėse ir kepimo skardelės, nubėgau į šalimais esantį supermarketą, bet tos skardelės spalva man nepatiko (jūs juk žinot, kad turit reikalą su labai kaprizinga maisto fotografuotoja, tad jei koks pustonis man kirsis su gaminamo maisto spalvom, man tokios nereikia!:)) Tad griebiau pakelį vienkartinių skardelių, o tinkamą tikrai surasiu, kai neskubėsiu ieškoti. 

Šios dienos kulinarinė kelionė bus link Arimųjų Rytų! Nes užsukusi pas tokį turką į jo parduotuvę prisipirkau šviežutėlių prieskonių (radau net labai ilgai ieškotų Alepo čili pipirų!!), dar pakeliuj pagriebiau tik ką iš krosnies iškeptas minkštutes pitas, pundą žalumynų, ir vakarienė, žinokt, buvo pagaminta per pusvalandį! Ir bonusas – indų beveik nereikėjo plauti:) 

Ėrienos kofte – tai Artimųjų rytų skoniais prigardinti maltos ėrienos kukuliukai. Juos kepiau su pomidorais ir avinžirniais
Mėsiški patiekalai Artimuosiuose Rytuose dažnai patiekiami su jogurtiniu padažu
Šias minkštas, tik ką keptas pitas nusipirkau iš turkų kepėjų:)
Kepimui tiko ir vienkartinė skardelė:) Gal nelabai elegantiška, bet reikėjo suktis iš padėties:)
Beliko tik į taurę įsipilti vyno ir pradėti savaitgalį! 🙂
Print Recipe
Ėrienos kofte su avinžirniais ir jogurtiniu fetos padažu
Nesudėtingas vienos skardos patiekalas - kepti maltos ėrienos kukuliukai su pomidorais ir avinžirniais.
Pasiruošimas 15 min
Laikas 25 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Ėrienos kofte (kukuliukams)
Pasiruošimas 15 min
Laikas 25 min
Porcijos
porc
Ingredientai
Ėrienos kofte (kukuliukams)
Procesas
  1. Įkaitinkite orkaitę iki 240C. Pradėkite nuo ėrienos kukuliukų: visus ingredientus sudėkite į dubenį ir įberkite apie 1 šaukštelį druskos bei apie ½ šaukštelio grūstų pipirų. Viską gerai sumaišykite. Formuokite nedidelius, apie graikinio riešuto dydžio rutuliukus, ir dėkite juos į skardą. Pašlakstykite alyvuogių aliejumi ir pašaukite į orkaitę. Kepkite apie 10 minučių.
  2. Iškimkite skardą iš orkaitės ir suberkite nuplautus ir nusausintus avinžirnius bei pomidorus. Kepkite dar apie 10-15 minučių, arba kol mėsa bus iškepusi, o pomidorai sitrūkinės.. truputį apskrus.
  3. Kol patiekalas kepa, pasigaminkite jogurtinį fetos padažą: sumaišykite fetą, agurkus, jogurtą ir žalumynus nedideliame dubenėlyje, įberkite truputį druskos ir įspauskite citrinos sulčių.
  4. Patiekite ėrienos kofte pabarstę sumak'u. pabarstę kapotais žalumynais, su jogurtiniu fetos padažu ir minkšta balta duona (idealu, jei turite pitos). Prie patiekalo tiks ir marinuotos ar raugintos daržovės, humusas, burokėlių salotos...
Pastabos

*sumak - tai rūgštokas raudonos spalvos prieskonis, labai populiarus Artimųjų Rytų virtuvėje, jo tikrai rasite ten, kur parduodami gruziniški prieskoniai (didesniuose prekybcentriuose arba Assorti)

Vienas komentaras apie straipsnį "Ėrienos kofte su avinžirniais ir jogurtiniu fetos padažu"

  1. Vaida:

    Super, nerealiai skaniai gavosi! Man taip patinka kad Jūs tokių įdomesnių patiekalų įkėliat. Ir prieskonių paieškojus galima rasti. Nauji skoniai. Viską dariau pagal recepta na super super!!!!! Ačiū!

  2. Nida:

    Jurga, aš kai jau nusiperku (reiktų sakyti, nusipirkdavau) tuos kelis ėriukus, tai susidalindavau porcijomis, pasisverdavau, susivakuumuodavau, užsirašydavau etiketes ir – į šaldiklį. Kumpiai iškart visokiom šventėm atidėti būdavo, kauliukai – charčio sriubai ar kokiems kitokiems sultiniams, šonkauliukai – irgi troškinimui, o likusią mėsą susimaldavau, pasidalindavau tokiom 0,5-1kg porcijom ir užsišaldydavau taip pat. Jei reikdavo, tai dar ir jautienos įmaišydavau, ar žvėrienos liesesnės – ir visokie kotletukai, kebabiukai oi kaip skaniai gaunasi… Dar man patinka nusikaulinti ėrienos kumpį ir mėsą supjausčius panaudoti ėrienos kariui… Bene skaniausias iš indiškų karių yra ėrienos…

  3. Jurga:

    Oho, ne viena eriuka, o kelis!.. is kauliuku skanu sultini isviriau, is papilves susukau vyniotini, bet turbut reikejo geriau sumalti 😅

  4. Nida:

    Daiva, aš tai laukiu, kada mano visi virtuvės rakandai atvažiuos, tai ką jau ką, o duoną mėginsiu išsikepti pati… Matysim kaip čia gausis. Na o su varškės trūkumu turbūt kažkaip reikės susigyventi, bet kita vertus, kai yra rikotos, tai nėra taip blogai:) Šiandien net išsikepiau pusryčiams rikotos blynelius:) Ir labai skanu… nes juk savaitgalis 🙂

  5. Nida:

    Taip, Rūta!! Niekaip rašydama negalėjau prisiminti šito lietuviško pavadinimo:) Ačiū:)
    P.S. pamenu, kai šį prieskonį panaudojau viename iš savo knygos „Izraelio skoniai” receptų, ir kai kalbos redaktorė suredagavo į lietuvišką, parašė „žagrenis”, tai net ieškojau žodyne ką tai reiškią:) Tai va iki dabar ir nepamenu… man kažkaip sumak aiškiau skamba:)

  6. Nida:

    🙂 Ačiū, Jurga:) Šiaip tai aš LT vis susidurdavau su dilema, kai nusipirkdavau visą ėriuką, užsišaldydavau, kumpiai sueidavo gana greitai, o paskui nežinodavau ką daryti (na, teisybę pasakius, aš ne vieną ėriuką pirkdavau, bet kokius 2-3 iškart, kad per mažai nebūtų:)). Tad čia tiems, kurie atsargų prikaupę, gera proga suvartoti:)

  7. Nida:

    Ugne, aš drąsiai ėrieną keisčiau riebesne jautiena… O ir net jautienos/kiaulienos mišiniu… Na žinau, kad nelabai arabiška viskas gausis, bet prieskoniai tikrai skonio duos tinkamo ir bus gana arti originalo!
    Beje, taip pat visai pamėginčiau ir su žvėriena!!

  8. Daiva:

    Man taip net graudžiai suskamėjo-visko yra, tik lietuviško varškės sūrio trūksta ( Mano gyvenamoj vietoj varškę radau, juodą duoną taip pat). Man jo ir trūksta, ir mano nelietuviam draugam tai yra skaniausias lietuviškas produktas…

  9. Rūta:

    Sumak lietuviškai – žagrenis. 🙂 Žagrenio medeliai ir Lietuvoj auga, beje.

  10. Jurga:

    Nida, aš nuo pirmos akimirkos apie išvykimą skaičiau ir pavydėjau (nebe baltai jau, ne…) – My Kitchen Rules ir maisto kulto šalis, turgūs, produktų gausa ir įvairovė. Tiesiog jaučiu, kaip jūs mėgaujatės 🙂 Kuo geriausių įspūdžių! Ar nereiks paaukoti ėriuko mentės iš šaldiklio faršui…

  11. Ugnė:

    Sveiki, kadanti ėrienos faršas yra gana brangus ir sunkiai gaunamas, gal galite rekomenduoti, kokia kita mėsa būtų tinkamiausia pakeisti? Receptas atrodo labai viliojančiai 🙂 Ačiū

  12. Loreta:

    Labai smagu skaityti Jūsų istorijas. Ačiū, kad rašote, tik ištaisykite klaidą pirmame žodyje 🙂

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *