Bemėsės vakarienės man tikrai nėra nei iššūkis, nei nusivylimas (kaip kai kuriems mano bičiuliams, kurie be mėsos negali įsivaizduoti net pusryčių, o ką jau kalbėti apie vakarienes)! Dažniausiai gaminant patiekalus be mėsos atsiveria itin plačios galimybės improvizuoti. Ypač tada, kai nuo tų daržovių lūžta lentynos… Žiemą viskas šiek tiek siauriau, bet visvien nėra sudėtinga sugalvoti ką nors įdomaus ir netikėto. Pagaliau labai labai norint, visko galima rasti prekybos centruose, net jei sezonas vietinėms daržovėms ir nėra pats palankiausias….

Jau kuris laikas prekybos centrų daržovių skyriuose mano akis užkliūna už baklažanų. Na tokio jie gražumo, kad tiesiog negaliu praeiti pro šalį… Matyt jau ta žiema gerai įgriso, kad akys krypsta prie ne lietuviško sezono daržovių… Paprastai aš ne sezono metu esu abejinga visokioms atvežtinėms gėrybėms, bet kažkurią dieną pagavau save nusiperkant kalafiorą, o paskui ir baklažanų parsinešiau pundelį… O baklažanus tai jau pirkau žinodama ką gaminsiu, nes kai pamačiau viename žurnale šį patiekalą, tai iškart jo užsinorėjau:) Juk žinot kaip būna… Tada vaikšto vaikšto iš paskos tas patiekalas, ramybės neduoda… O tada imi ir pasigaminti, nekreipdamas dėmesio į tą sezoniškumą…:) Reikia juk kartais šiek tiek pasilepinti, įsivaizduoti bent trumpam, kad kur nors Europos pietuose gyveni, ne šiaurėje:) 

Baklažanų šniceliai – tai arčiausia kas tik gali būti prie tikrojo austriško šnicelio!! Jei esate valgę tą plonytį mėsos kpesnį, dar spirgantį ištrauktą iš keptuvės, ir bebaigiantį kepti lėkštėje, su nežmoniškai traškia plutele ir dar nežmoniškiau sultingu vidum, tai žinote apie ką aš čia dabar kalbu. Su bulvių koše ir su gerai įrūgusiais lietuviškais agurkais – svajonių vakarienė. Norėjau rašyti, kad tinkama viduriui savaitės, bet žinokit neapsijuoksit, jei patieksite ir garbingiausiam svečiui puotos metu. Skanaus!:)

Ieškote idėjų bemėsei vakarienei? Išbandykite šiuos vegetariškus šnicelius…
Atsargiai: gali patikti ir mėsėdžiams 🙂

Baklažanų šniceliai

4 asm.

  • 2 vidutinio dydžio baklažanai, supjaustyti išilgai apie 1-1.5cm riekėmis
  • 1 šaukštas rupios druskos
  • 1/2 stiklinės miltų
  • Žiupsnis grūstų juodųjų pipirų
  • 2 kiaušiniai
  • 1/4 stiklinės (60ml) pieno
  • 3 stiklinės džiūvėsių (arba panko – jie traškesni)
  • 1 šaukštelis nutarkuotos citrinos žievelės
  • 1 šaukštelis sukapotų raudonėlių (tiks ir džiovinti)
  • 2 šaukštai susmulkintų petražolių
  • 2 didelės skiltelės česnako, susmulkintos
  • Žiupsnis čili pipirų dribsnių
  • Aliejaus kepimui

Įkaitinkite orkaitę iki 220C.

Supjaustytas baklažano riekes išdėliokite ant kepimo skardos (gali prireikti dviejų), ir iš abiejų pusių apibarstykite jas rupia druska. Palikite pastovėti apie 20 min. 

Per tą laiką pasiruoškite 3 dubenis: vienam sumaišykite miltus su trupučiu druskos ir žiupsniu pipirų. Kitame dubenyje suplakite kiaušinius ir sumaišykite juos su pienu. Trečiame dubenyje sumaišykite džiūvėsius, citrinos žievelę, raudonėlius ir petražoles, česnakus ir čili, bei šiek tiek druskos ir pipirų. 

Popieriniu rankšluosčiu nubraukite nuo baklažanų riekelių druskos perteklių. Pabarstykite abi puses miltais, pavlgykite abi puses kiaušinio plakinyje, tada įspauskite abi puses į džiūvėsių mišinį, kad kuo daugiau džiūvėsių priliptų. Įkaitinkite gilią keptuvę, įpilkite aliejaus. Kepkite baklažanų puseles iš abiejų pusių po maždaug 3-4 minutes, arba kol gražiai paruduos. Išimkite baklažanų riekeles ir klokite į kepimo skardą, išklotą kepimo popieriumi. Taip iškepkite visus likusius baklažanų šnicelius. 

Pašaukite baklažanus į orkaitę ir kepkite apie 10 minučių, arba kol šniceliai bus minkštučiai viduje ir labai traškūs išorėje. 

Patiekite su bulvių koše ir daržovėmis. 

 

Recepto šaltinis – Donna Hay

Komentarų apie "Baklažanų šniceliai": 26

  1. Inga:

    Kepu keptuvėje, labai gerai išeina. Ačiū! Tobulas receptas 🙂

  2. Jurgita:

    Buvo puiki vakarienė. Tiesiog nuostabus receptas! Gaminsiu dar ne kartą 🙂 Ačiū.

  3. Nida:

    Virginija, praleiskite tą čili apskritai. O paprika čia irgi tiks kuo puikiausiai, arba ir kiti prieskoniai, kuriuos mėgstat.

  4. Virginija:

    Sudomino receptas kaip tik dabar turiu baklazanu ir galvoju ka is ju pagaminti taciau yra vienas ingredientas kurio mano seimoje negalime vartoti -tai cili gal vietoje jo pakeisti paprika?
    Gal daugiau receptu galite atsiusti

  5. Nida:

    Oi kaip faina, Sandra!!! Labai labai džiaugiuosi, kad patiko, ir tikiu, kad patiks ir kiti patiekalai:)

  6. Sandra:

    Tiesiog neapsakomai skanu!
    Šitą receptą būtinai kartosiu. Taip skanu, kad net jūsų knygą ką tik užsisakiau.
    Rytoj bandysiu grikių ir cukinijų kotletus

  7. Nida:

    Riekučių skaičius priklauso kokio dydžio (formos, rūšies) yra baklažanas. Aš pjaustau maždaug 1cm storio riekėmis. Toks storis optimalus kepant.

  8. Banga:

    Sudomino receptas , tik noriu paklaust o į kiek riekučių supjaustot vieną baklažaną kad orentuotis į storį kepsnelio ,

  9. Modesta:

    Super! Ačiū už šį receptą! Šį vakarą nustebinau draugą baklažanų šniceliais, tik garnyrą parinkau kitą, valgė ir nenustojo girti. Labai labai skanu!

  10. Aistė:

    Labai nuostabus receptas. Gaminu dar kartą ir dar kartą. Ačiū

  11. Jolanta:

    Ačiū už puikų receptą. Pirmą kartą valgiau tokius skanius keptus baklazanus. Nereikejo net bulviu koses….

  12. Nida:

    Žana, į sveikatą! Miltus visuomet naudokite, kai ką nors paneruotajte: geriau tuomet kiaušinis prilimpa, o ir džiūvėsių gausiai prisikabina:) Tokia ir turi būti ta paneruotė – traški, gausi ir labai skani 🙂

  13. Žana:

    Ačiū! Receptas kaip pagal užsakymą. Iškepta tuojau pat. Šie šniceliai super geri.
    Koks geras būdas pirma pabarstyti miltais, o tada -kiaušinio plakinys ir džiuvėsių mišinys.

  14. Nida:

    Regina – panko yra japoniškoje ir korėjietiškoje virtuvėje naudojami „džiūvėsiai”. Jų tikrai rasite didesniuose prekybcentriuose, Azijos ingredientų skyriuje. Tie džiūvėsiai daug stambesni nei mūsiškiai, kartu ir lengvesni (iš pažiūros gali antrodyti, kad ten kokie vafliai sutrupinti) Aš beveik visais atvejais, kai ką nors paneruoju, naudoju panko, bet ne džiūvėsius. Jie sugeria mažiau riebalų kepant, ir visada, visais atvejais išlieka labai labai traškūs.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *