Tie Artimųjų Rytų skoniai taip lengvai žmonių nepaleidžia, žinokit… Kartą paragavęs, dažniausiai lieki priklausomas. Kur buvęs kur nebuvęs, gomurys pats prašo tipiškais prieskoniais pagardintų patiekalų, kurie primena keliones ir gyvenimą Artimųjų Rytų regione.

Bene gardžiausi patiekalai, kuriuos teko ragauti, mano išragauti buvo Libane. Beirutas apskritai yra vadinamas Artimųjų Rytų Paryžiumi. Ir ne vien dėl mados, kuriai libaniečiai (kaip ir prancūzai) teikia daug reikšmės. Tačiau taip pat kaip ir prancūzai, libaniečiai pagrįstai didžiuojasi išskirtine savo šalies virtuve. Jei ieškote krypties kokiam kulinariniam maršrutui, anksčiau ar vėliau jūsų kelionių sąraše turi atsirasti Beirutas.

Tad štai Beirute ir paragavau bene skaniausių ant iešmo iškeptų kebabų. Ir nors Lietuvoje viskas, kas turi bent kruopelę rytietiško skonio, vadinama kebabais, toli gražu ne visi gatvėje parduodami patiekalai turėtų taip vadintis. Šiš Kebabas, arba Syk Kebabas – taip vadinasi maltos mėsos „dešrelė”, kepama griliuje ant kaitrios ugnies. Geriausia maltą mėsą „verti” (tiksliau lipdyti) and plačiabriaunio iešmo. Tokius anksčiau naudodavo ir šašlykams kepti. Kuo iešmas plonesnis, tuo lengviau kepdama mėsa gali nukristi nuo to iešmo, todėl nepadarykite pernelyg storos „dešrelės”.

Pagardinti mėsai jums reikės traidcinių Artimųjų Rytų regiono prieskonių, arba bacharat mišinio, kurį gabūt spėjote pasigaminti, kai ruoštėte avienos manti. Jei norite užvis autentiško potyrio, patiekite ką tik nuo grotelių nukeltą kebabą lėkštėje, išklotoje plonyčiu lavašu: bevėsdama mėsa savo sultimis drėkins lavašą, kuris taps pačiu geriausiu užkandžiu.

Kiekviena diena tinkama griliui kurti. Ypač vasarą – prodų ieškoti nereikia:)
Avienos kebabai – tai maltos mėsos „deštrelės” sulipdytos ant iešmo ir kepamos ant grotelių
Jei norite itin autentiško skonio, pateikite kebabus ant plono lavašo ir lieskite mėsos sultims jį suvilgyti
Mėgaukitės kebabu su paskrudintomis bulvėmis, šviežiomis daržovėmis ir jogurtu

Avienos kebabai

4 porc.

  • 500g liesesnės maltos avienos*
  • 2 svogūnai, labai smulkiai supjaustyti
  • 1 čili pipiras, susmulkintas (arba pagal skonį)
  • 4 skiltelės česnako, sutrintos
  • 1 šaukštelis bacharat prieskonių mišinio (arba saldžiosios paprikos)
  • saujelė susmulkintų petražolių
  • Druskos, grūstų juodųjų pipirų
  • Patiekimui: keptų bulvių, šviežių pomidorų, svogūnų, lavašo, humuso, jogurto

*Ne visada gauni nusipirkti to, ko ieškai:) Todėl jei turite riebios avienos, verčiau ją pamaišykite su malta liesa jautiena arba su kalakutiena (su kalakutiena bus švelnesnė, sultingesnė, lengvesnė versija).

Visus kebabams skirtus ingredientus sumaišykite dubenyje, kol gausite lipnią masę. Uždenkite dubenį maistine plėvele ir padėkite į šaldytuvą mažiausiai 15 minučių, kad skoniai susimaišytų, mėsa sutvirtėtų.

Įkurkite grilį (jei kepsite Big Green Egg, kepkite ant tiesioginės ugnies, ant špižinių grotelių).

Susišlapinę rankas formuokite iš mėsos „dešreles” ir jas „užmaukite” ant iešmo, gerai prispausdami, kad mėsa laikytųsi (nedėkit pernelyg storo sluoksnio, antraip mėsa nukris nuo iešmo). Šiek tiek paplokite, paplokštinkite mėsą. Klokite ant karštų grotelių ir kepkite, apversdami kartą, kol mėsa gražiai apskrus, bus pilnai iškepusi (apie 6-10 min., priklausomai nuo mėsos storumo).

Į didelę serviravimo lėkštę įtieskite lavašą. Iškeptus kebabus guldykite tiesiai ant lavašo, ir kelias minutes leiskite jiems pabūti, kad sultys sudrėkintų lavašą. Patiekite su graikišku jogurtu, mėgstamais aštresniais padažais, pomidorais, saldžiais svogūnais ir keptimis bulvėmis.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *